Látkové obaly

DI, kabely, konektory, sluchátka, software, zvukové karty, počítače...
Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Ddejay
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 53
Registrován: úte 15. říj 2019 16:21:01
Kontaktovat uživatele:

Látkové obaly

Příspěvek od Ddejay » čtv 16. dub 2020 19:50:22

Zdravím všechny. Začínám řešit problém s převozem aparatury. Nejsem profík, takže nemám žádné profi racky ani case. Mám 3 racky ve kterých mám zesilovače, EQ, Alesis a ve třetím mám různé krabice atd. Chtěl bych si pořídit nějaké látkové (jelikož se mi zdají že jsou levnější) obaly na kabely. Máte nějaké doporučení na nějakou zakázkovou firmu nebo na nějaké konkrétnější obaly? Rozpočet nejlépe v této situaci 2k, ale úplný MAX je 5k.

Předem děkuji za doporučení.

Quicktor
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 184
Registrován: úte 07. čer 2016 22:00:31

Re: Látkové obaly

Příspěvek od Quicktor » čtv 16. dub 2020 21:06:13

Na veškerou kabeláž používám starý dřevěný vojenský bedny od RPG 75 . Dá se to nosit jednochlapově
a jsou neobyčejně odolný . Občas se hodí jako schody na pódium,mám šest kousků.
Sem tam se objeví na bazaru , nebo v Army shopech.
Když si vzpomenu , kolik jsme jich naházeli do ohně na vojně v roce 84 .
Ber to jako jednu z mnoha možností . Case na kolečkách je o něčem jiným.

exxxi
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1443
Registrován: sob 29. led 2011 1:35:00
Bydliště: dálnice D5

Re: Látkové obaly

Příspěvek od exxxi » čtv 16. dub 2020 21:10:01

Já na kabely používám starý cestovní kufry, dobře se skládají do auta, protože na 90% akcí velkou dodávku nepotřebuju.
SiEx3, X32r, IG4T, EV, Turbosound etc.

Damton
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 478
Registrován: pát 07. dub 2017 11:29:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Látkové obaly

Příspěvek od Damton » čtv 16. dub 2020 21:12:06

Pokud je na převoz dodávka tak doporučuju jednoznačně kejsy dřevěné.
Pokud je to osobák tak tam je lepší volit látkové obaly , lépe se mačkají do auta a neničí se tolik interiér vozu.
Doporučuju projet celou nabídku Thomann má tam toho milion. Beru od něj různé futrály a vždy je to kvalitně vyrobeno.

Uživatelský avatar
PeBe
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 801
Registrován: úte 08. čer 2010 7:08:42

Re: Látkové obaly

Příspěvek od PeBe » pát 17. dub 2020 8:02:23

Snad jen bůh hudby Apollón ví, kolik já toho vystřídal na kabely... :-)
Začínal jsem s vojenskými kufry od KPT-V (nějaká kyslíková resuscitační souprava), byly však objemově nevyvážené. Vnější mi přišel neúměrně větší, než vnitřní. Zkrátka měly zbytečně tlustou stěnu, ale jako schody byly super :-) Pak jsem nakoupil jakési pseudohliníkové kufry v OBI. Jejich mechanická odolnost však nevzbuzovala důvěru. Sololit polepený alobalem opravdu není hliníkový plech :-) Později následovaly různé bastly šuplíků do RACKů a mnoho různých beden a kufrů typu, co se kde našlo... Nakonec jsem zakotvil u plastových systainerů, které se dodávají třeba s ručním nářadím. Naštěstí nemám kabelů mnoho, tak si mohu dovolit ten luxus, že pro různé kabely mám systainery různých barev a výrobců nářadí. Prodlužovačky mám v boxu Metabo, kabely XLR v boxu od Makity, kabeláž ke světlům je v Narexu, v šedém boxu od Siemensu jsou síťové euro kabely. Pro kabely používám systainery velikosti 2, jeden trojkový mám pro dvě hlavičky 7x12W a jeden čtyřkový pro hlavu 60W. V jednom jedničkovém vozím drobné příslušenství, jako různé redukce, adaptéry a LED lampičky. Dva dvojkové mám upravené, jako jednoúčelová zařízení. Jeden slouží, jako pódiový rozvaděč s hlídáním napětí a chráničem, druhý je napevno osazený, jako světelný počítač, do kterého se jen připojí napájecí kabel a XLR kabel od mixu a už se svítí (přes wireless DMX). Nevýhodou systainerů je, že se nedají použít, jako schody. Výhodou pak jejich snadné stohování a spojování, což pomáhá při převážení (až do výše stropu auta) a přenášení (dle fyzických dispozic bedňáka). Díky stohovatelnosti je lze využít i jako různé stolky pod mix (Ui12), nebo malé kombo. Zde platí zákon, že když zapomenu nějaký kabel, je vždycky v tom systaineru úplně dole :-) Maximální výhoda pak je, poměrně snadná dostupnost. Ve firmě, kde pracuji, mi prochází rukama nově nakupované ruční nářadí... ;-)
Vedle systainerů však začínám čím dál tím častěji kupovat case a na stojany značkové bagy (většinou) od Thomanna. Nejen, že to něco vydrží, ale rozhodně to lépe vypadá, když přijedeme hrát třeba na padesátiny významného pražského zubaře a před jeho hosty vyložíme kufry od Thomanna, než otlučené vojenské bedny od trhaviny... (obojí jsem zažil) :-)
Co nejde silou, jde ještě větší silou...

Otas
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 535
Registrován: ned 06. lis 2011 15:59:02
Bydliště: Bílina

Re: Látkové obaly

Příspěvek od Otas » pát 17. dub 2020 12:00:00

Ty systainery jsou pěkné!
Pokud by ses rozhodl pro látkové obaly, pak mohu doporučit boxx.cz, teď mi došly na míru šité obaly na mé 12+1,4 bedýnky (jsou levá a pravá, každá tedy origo) a i s lepším materiálem (czech made), zakázkovým logem na obalu a dopravou jsem se vešel do 2 tisícovek. Pasují perfekt, jsou krásné, mám je teď vedle sebe a kochám se :).
Mám od nich mimo jiné i obaly na značkové 15+1,4, tam jsem si vymyslel kompletní obalení i s klasickým zipem + nosnými uchy na obalu (!) a slouží 6. rok.
Věřím, že dovedou tašky dle libosti.

Havlis
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 190
Registrován: pon 14. zář 2015 16:08:33

Re: Látkové obaly

Příspěvek od Havlis » stř 29. dub 2020 17:34:00

Co se látkových týče obalu třeba na bedny týče, můžu doporučit LADO bags, šije to Luboš Adolf, zvukař z Litomyšle, kvalitní pracicka, nasouvaci obal na RCF 408,710 vyjde cca na litra. Je to kvalitní polstrovanej materiál, kvalitní šití

Uživatelský avatar
mkarr
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 683
Registrován: pon 28. říj 2013 19:21:32
Bydliště: Moravské Budějovice

Re: Látkové obaly

Příspěvek od mkarr » čtv 30. dub 2020 17:04:54

Protože vozím hračky v osobáku, na kabely zásadně používám látkové tašky. Nemám žádnou oblíbenou značku, prostě co kde bylo v akci, nebo v bazaru s oblečením. Důležité je aby to mělo velkou díru aby se v tom dalo přehrabovat a člověk si neudělal guláš při vytahování toho spodního. Zmíněný látkový kufr taky nemusí být špatný. V autě se to pak dá nacpat do míst, kam by se tvrdá bedna nikdy nevešla a nosí se to přes rameno na popruhu, když v rukách nesu nějakou tu bednu.
Kdybych jezdil dodávkou a měl vždycky druhého člověka, asi bych si taky pořídil bednu na kolečkách, kde je všechno pěkně uspořádané, má to plato na drobnosti a dá se na tom i zvučit, když není nic jako stůl po ruce.

mifune
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 214
Registrován: stř 22. lis 2017 17:29:43

Re: Látkové obaly

Příspěvek od mifune » čtv 30. dub 2020 21:19:34

Je to dneska už za zenitem, ale cca před 25 lety jsem začal s lepicí pistolou a s kobercem a nějak mě to vydrželo do dnes, ale je to fakt z estetickýho hlediska hnusný - polepený, ale hrubě levný, funkční a lehce opravitelný..ale thomannovy (číňani) obaly jsou taky za pár kaček OK...

Odpovědět

Zpět na „Příslušenství“