Kondenzátor + Android

DI, kabely, konektory, sluchátka, software, zvukové karty, počítače...
  • Reklama
  • DEMO 15
Skipp22
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 10
Registrován: čtv 11. bře 2021 21:21:49

Kondenzátor + Android

Příspěvek od Skipp22 » čtv 11. bře 2021 21:39:03

Zdravím,

pokúšm sa o niečo zrejme málo pravdepodobné, ale stále verím, že je šanca, že by to fungovalo.

Mám Focusrite Scarlett 2i2 Studio third generation https://kytary.cz/focusrite-scarlett-2i ... i-EALw_wcB

Keď zapojím výstup zo zvukovky (usb-c) do telefónu, tak chytám signál. Mikrofón aj slúchadlá (obe zapojené v zvukovke). Dokonca video a sound aplikácie v telefóne nahrávajú. Problém ale je v tom, že nahráva i built-in mikrofón. Android totiž nevykoná switch.

Snažil som sa niečo vygoogliť a zatiaľ som pochopil len, že telefón kartu nerozozná ako extérny mikrofón, dokiaľ to nejde cez klasický slúchatkový vstup. Tam je vraj potreba nejakej tssr redukcie.

V tom prípade by som poteboval redukciu tssr+usb/c ??

Myslíte, že je to už moc blbosť toto? Ja som sa už v tom trochu stratil, preto píšem na toto fórum a teda prosiml by som o radu. díky :-)

Skipp22
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 10
Registrován: čtv 11. bře 2021 21:21:49

Re: Kondenzátor + Android

Příspěvek od Skipp22 » čtv 11. bře 2021 23:42:29

zdravím,

pokouším se o něco zřejmě málo pravděpodobné, ale stále věřím, že je šance, že by to fungovalo.
Mám Focusrite Scarlett 2i2 Studio third generation
https://kytary.cz/focusrite-scarlett-2i ... i-EALw_wcB

Když zapojím výstup ze zvukovky (usb-c) do telefonu, tak chytám signál. Mikrofon i sluchátka (obě zapojené v zvukovka). Dokonce video a sound aplikace v telefonu nahrávají. Problém ale je v tom, že nahrává i built-in mikrofon. Android totiž neprovede switch.

Snažil jsem se něco vygooglit a zatím jsem pochopil jen, že telefon kartu nerozezná jako externí mikrofon, dokud to nejde přes klasický sluchátkový vstup. Tam je prý potřeba nějaké TSSR redukce.

V tom případě bych potřeboval redukci TSSR + usb / c ??

Uživatelský avatar
mkarr
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 683
Registrován: pon 28. říj 2013 19:21:32
Bydliště: Moravské Budějovice

Re: Kondenzátor + Android

Příspěvek od mkarr » pát 12. bře 2021 1:34:19

TRRS je normální sluchátkový Jack se dvěma kroušky mezi špičkou a "kořenem" Takže do něj musí jít analogový signál, a ten jaksi neleze z USB. Pokud telefon nahrává z externí zvukovky a pouze si to kazí tím že jí tam přimíchává i vestavěný mikrofon, použil bych ten TRRES jack pouze jako kolíček kterým si vypnu interní mikrofon a pokud dál zůstane zvukovka funkční, tak jsme dosáhli požadovaného výsledku. Pokud to tak nepůjde a bude třeba jít do telefonu po TRRS konektoru, je potřeba ten signál brát z analogového výstupu zvukovky a né z USB. Jen pak to USB asi stejně musí být někam zapojené kvůli napájení zvukovky, pokud nemá externí napaječ. A taky pokud ta zvukovka umí fungovat i v režimu kdy nemá po USB nic připojeného. Tedy že bude sloužit jen jako phantom napaječ a mikrofonní předzesilovač.

Uživatelský avatar
PeBe
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 799
Registrován: úte 08. čer 2010 7:08:42

Re: Kondenzátor + Android

Příspěvek od PeBe » pát 12. bře 2021 8:08:46

Jak píše mkarr, zkus použít TRRS jacka. Ale spíše, než přes zařízení s Androidem, bych se snažil o to samé s nějakým "jablkem"... Přijde mi to jaksi více profesionálnější, minimálně s ohledem na jistou "multimediální tradici" firmy Apple. Zanedbatelná není i stabilita aplikací, kdy pro Apple je to odladěné pro jeden jediný systém, zatímco u androidích zarřízení je to co kus, to originál.
Co nejde silou, jde ještě větší silou...

Skipp22
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 10
Registrován: čtv 11. bře 2021 21:21:49

Re: Kondenzátor + Android

Příspěvek od Skipp22 » pát 12. bře 2021 16:47:49

Díky za odpověď.

To stým mikrofonovym káblom bohužiaľ nezabralo.

Keby mám ísť teda cez analog, akú redukciu by som potreboval? Povedzme že napájanie karty by šlo cez USB powerbanku. Karta má dva analog výstupy.

Jo a apple viem že je omnoho viac kompatibilnejší, ale ten teraz nie je k dispozícii a zatiaľ skúšam co je možné s tým čo mám.

Diky

Uživatelský avatar
PeBe
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 799
Registrován: úte 08. čer 2010 7:08:42

Re: Kondenzátor + Android

Příspěvek od PeBe » pát 12. bře 2021 17:29:06

Možná tenhle, ale bůh ví, jak je v konkrétním telefonu samice opravdu zapojená, takže je to absolutně bez záruky... ;-)
Dost možná by pomohla změna aplikace. V jiné to třeba je vychytané.
Co nejde silou, jde ještě větší silou...

Skipp22
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 10
Registrován: čtv 11. bře 2021 21:21:49

Re: Kondenzátor + Android

Příspěvek od Skipp22 » pát 12. bře 2021 18:15:21

jo aha, sorry že som trochu pozadu, jak by som tuto konkrétnu redukciu zapojil? Vzadu karta vypadá takto

https://img.kytary.com/eshop_cz/velky_v ... rd-gen.jpg

A zpredu

https://img.kytary.com/eshop_cz/stredni ... rd-gen.jpg

Uživatelský avatar
mkarr
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 683
Registrován: pon 28. říj 2013 19:21:32
Bydliště: Moravské Budějovice

Re: Kondenzátor + Android

Příspěvek od mkarr » ned 14. bře 2021 0:33:03

Některé externí zvukové karty mají takovou funkci, že když se nepřipojí k počítači, ale jen k napájení, pouští svoje vstupy zase přímo na výstupy. Nevím jestli to tahle zvukovka umí taky, nebo ne. Pokud to umí, a pokud redukce kterou PeBe navrhoval, funguje s vašim telefonem, bylo by potřeba vzít 6,3mm jack TS a taky 3,5mm jack TS a propojit je kouskem káblíku a připojit do telefonu přes mic vstup na té redukci.
Pokud takto zvukovka nefunguje, bude potřeba vzít namísto 6,3mm TS jack 3,5mm TRS a zapojit jen kořen jacka a pak ten kanál, do kterého je připojený ten miktofon. Jednička bývá levý a levý je na špičce. No a zapojit to do sluchátkového výstupu.
Jo a nastavit direct monitoring, nebo prostě docílit toho aby ve sluchátkách hrály vstupy a né výstupy. Přijde mi to už kapičku divoká konstrukce, ale občas se sám dopouštím divočejších a různých příležitostných kablíků, pomocí kterých se připojuju do audio vstupů třeba různých videokonferenčních jednotek, už tu taky několik mám.

Skipp22
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 10
Registrován: čtv 11. bře 2021 21:21:49

Re: Kondenzátor + Android

Příspěvek od Skipp22 » ned 14. bře 2021 19:30:35

Fu!! :D díky!! Pustím sa do toho, snáď to nepopletiem. Potom nahlásim výsledky výskumu ;-)

Skipp22
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 10
Registrován: čtv 11. bře 2021 21:21:49

Re: Kondenzátor + Android

Příspěvek od Skipp22 » pon 15. bře 2021 13:35:48

Prosím vás, mohli by ste mi nalinkovat príkladné kusy? Ja som z toho magor.
Dimy predem

Uživatelský avatar
mkarr
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 683
Registrován: pon 28. říj 2013 19:21:32
Bydliště: Moravské Budějovice

Re: Kondenzátor + Android

Příspěvek od mkarr » stř 17. bře 2021 0:42:54

Příkladné kusy čeho?
Bylo tu uvedeno několik řešení a těžko říct do čeho se právě pouštíte.
Jen za mě....
Navrhoval jsem vypnout interní mikrofon telefonu tím, že se do sluchátkového mikrofonního výstupu strčí prásdný konektor, případně nějaká sluchátka s mikrofonem a tím zjistit, jestli při tom ta USB zvukovka zůstane funkční
Umlčet mikrofon vestavěný do sluchátek nebude zdaleka takl velký problém, jako ten interní.

No a pokud tohle fungovat nebude a šlo by se cesou analogového připojení té zvukovky, je potřeba vyzkoušet si, nebo načíst v manuálu, jak se chová při odpojeném počítači, tedy bez USB kabelu, pouze s napájením. Když bude průchozí na přímo, je výhodnější brát signál z line out. Když ne, musí se brát ze sluchátek.
Takže doporučuju pustit se prvně do zkoušení a rozhodování, co z uvedeného, případně i jiných řešení vlastně hodláte zbastlit. Pak někdo teprve může poradit s konkrétním řešením.

drevorubec
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 5
Registrován: úte 08. pro 2020 13:32:26

Re: Kondenzátor + Android

Příspěvek od drevorubec » stř 17. bře 2021 14:50:35

Jste si jistý, že to vaše zařízení podporují?

Jedna možnost: https://play.google.com/store/apps/deta ... n_US&gl=US

Jiné řešení (není pro Android ani pro Scarlett, ale třeba aspoň napoví): https://www.presonus.com/products/AudioBox-itwo

Při zapojení externího mikrofonu do TRRS je potřeba ještě v aplikaci nastavit, že má brát zvuk z externího mikrofonu. Řešil jsem to při natáčení videa - umožňovala to aplikace Open camera.

gnat
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 175
Registrován: úte 01. říj 2019 13:49:11

Re: Kondenzátor + Android

Příspěvek od gnat » stř 17. bře 2021 15:06:09

IMHO volba zdroje zvuku který chci nahrávat je vlastnost aplikace a nikoliv OS. Z USB zdrojů nahrávám na Androidu bez problémů.

Skipp22
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 10
Registrován: čtv 11. bře 2021 21:21:49

Re: Kondenzátor + Android

Příspěvek od Skipp22 » čtv 18. bře 2021 11:25:24

mkarr píše:
stř 17. bře 2021 0:42:54
Příkladné kusy čeho?
Bylo tu uvedeno několik řešení a těžko říct do čeho se právě pouštíte.
Jen za mě....
Navrhoval jsem vypnout interní mikrofon telefonu tím, že se do sluchátkového mikrofonního výstupu strčí prásdný konektor, případně nějaká sluchátka s mikrofonem a tím zjistit, jestli při tom ta USB zvukovka zůstane funkční
Umlčet mikrofon vestavěný do sluchátek nebude zdaleka takl velký problém, jako ten interní.


No to s tým slćhatkovým vstupom som skúšal a hneď aj písal, že to nefunguje. Nenahrávalo to to nič.

Ten posledný príspevok, čo ste mi poslali, s tým návrhom:

pokud redukce kterou PeBe navrhoval, funguje s vašim telefonem, bylo by potřeba vzít 6,3mm jack TS a taky 3,5mm jack TS a propojit je kouskem káblíku a připojit do telefonu přes mic vstup na té redukci.
Pokud takto zvukovka nefunguje, bude potřeba vzít namísto 6,3mm TS jack 3,5mm TRS a zapojit jen kořen jacka a pak ten kanál, do kterého je připojený ten miktofon. Jednička bývá levý a levý je na špičce. No a zapojit to do sluchátkového výstupu.


ja neviem či tá zvukovka bude tak fungovať, tak by som asi skúsil obe varianty, čokolvek, len aby som to spojazdnil. Akurát mám asi dosť slabú predstavivosť, preto som vás chcel poprosiť, či by ste ma mohli bližšie navigovať ku konkrétnym káblikom a tím konektorom, Že by ste mi poslali rovno link z heureky alebo konkrétneho obchodu to je jedno.

Skipp22
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 10
Registrován: čtv 11. bře 2021 21:21:49

Re: Kondenzátor + Android

Příspěvek od Skipp22 » čtv 18. bře 2021 11:27:23

drevorubec píše:
stř 17. bře 2021 14:50:35
Jste si jistý, že to vaše zařízení podporují?

Jedna možnost: https://play.google.com/store/apps/deta ... n_US&gl=US
Appka padá po tom čo povolím telefónu aby využíval mikrofón. V recenziách sa na to tiež sťažuje veľa užívateľov. Škoda

Odpovědět

Zpět na „Příslušenství“