Kondenzátor + Android

DI, kabely, konektory, sluchátka, software, zvukové karty, počítače...
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
PeBe
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 801
Registrován: úte 08. čer 2010 7:08:42

Re: Kondenzátor + Android

Příspěvek od PeBe » čtv 18. bře 2021 13:08:22

Appka padá ... na to tiež sťažuje veľa užívateľov
To je přesně to o čem jsem psal, proč je lepší Apple. Co tablet, to jinak poskládaný Android a pak aby se programátor osypal, když má apku odladit pro všechny...
Chce to zkoušet aplikace, až se to povede. Jak psal již gnat, volba zdroje, je vlastnost aplikace a pokud neumí vypnout interní mikrofon, chuj s ní a hledat jinou. Já osobně bych si koupil třeba Cubasis a věřím, že bude chodit mravně na první dobrou (alespoň na iPadu tomu tak je). Zas tak drahé to není, zvláště s ohledem na to, co to umí :-)
Co nejde silou, jde ještě větší silou...

Uživatelský avatar
mkarr
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 683
Registrován: pon 28. říj 2013 19:21:32
Bydliště: Moravské Budějovice

Re: Kondenzátor + Android

Příspěvek od mkarr » úte 23. bře 2021 23:03:26

Skipp22 píše:
čtv 18. bře 2021 11:25:24
ja neviem či tá zvukovka bude tak fungovať, tak by som asi skúsil obe varianty, čokolvek, len aby som to spojazdnil. Akurát mám asi dosť slabú predstavivosť, preto som vás chcel poprosiť, či by ste ma mohli bližšie navigovať ku konkrétnym káblikom a tím konektorom, Že by ste mi poslali rovno link z heureky alebo konkrétneho obchodu to je jedno.
Když budeme vycházet z toho, že odmítáte radu na změnu nahrávacího SW na nějaký, který umí využít zvukovku tak, jak by měla fungovat, a hodláte to řešit analogovou cestou.
Nejprve je opravdu třeba spolehlivě zjistit viz. manuál, podpora výrobce, rada od někoho kdo ji dobře zná, nejlépe samozřejmě vyzkoušet, jak se ta zvukovka chová když není připojená k počítači. Z toho se pak dá vycházet při bastlení nebo shánění redukce. A opravdu nebudu hledat po všech čertech, kde se prodává jaký nestandardní kablík a spoléhat se na to, že je správně zapojený tak, jak to potřebujete. Proto jsem psal kablík ubastlit a né kablík koupit. Ubastlený kablík je jistota, že je zapojený tak, jak je potřeba.
Když si chce člověk hrát, musí být buď šikovný a sehnat či vyrobit si to co potřebuje, nebo bohatý a koupit si funkční řešení.

Skipp22
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 10
Registrován: čtv 11. bře 2021 21:21:49

Re: Kondenzátor + Android

Příspěvek od Skipp22 » stř 24. bře 2021 13:53:13

nie ja nič neodmietam, samozrejme, že som mobilom prehnal 10ky nahrávacích aplikácií a všade to isté. Vlastne už mi ani nenahráva obidve naraz ako som písal na začiatku. Nechápem to. Mobil teraz funguje čisto ako zdroj energie pre kartu. V tej je pichnutý mikrofón i slúchatká a smelo spolu fungujú. Ale ked spustím akúkoľvek appku, mobil si kartu nevšíma, až na jednu výnimku. Playback. Keď v mobile pustím mp3ku, pekne mi hrá v slúchatkách. ktoré sú pichnuté v karte.
Ďalší detail: keď pripojím do mobilu usb z karty, mobil zahlási : necertifikované digitálne slúchatká typu c.

Kúpil som si túto redukciu ako ste mi poradili: https://www.alza.cz/roline-4polovy-jack ... LDFfD_BwE
a teda skúsil ísť cez analóg - malý samec trs do velkého samca a ten do karty right line output, do mobilu mic trrs a žiadny signál - stále nahráva cez mobil. Keď však zapojím do mobilu klasické biele trrs slúchatká s mikrofonom, ktoré dávajú k telefónu, vtedy ho switchne, spraví vlastne presne to o čo mi ide s týmto kondenzátorovým mikrofónom. Je zjavné, že tá 4pólová jack 3.5 M - 2x jack 3.5F redukcia na to nestačila.

Verte mi, už som prešiel celý manuál, tam nieje o androide ani zmienky, skúšal som zahraničné fórum priamo na túto tému, ako keby to nikto nikdy neskúšal, v podstate mi dávali podobné odpovede ako vy (pokus-omyl) na youtube je nejaký návod ale to čo tam ten týpek robí, robím aj ja a mne to proste nejde. Pochybujem aj že jemu to ide. Síce to vyzerá že jeho mikrofón reaguje ale možno ani sám nevie, že signál berie len mobil.

Určite som vás nežiadal aby ste za mňa prehladávali celú heuréku, to je omyl. Myslel som len, že pri tých vašich návrhoch, ste mali už predstavu o konkrétnych kábloch a redukciách. Ale nevadí, chápem to samozrejme.

Každopádne, budem skúšať ďalej. Mobil teda do karty ide, ale karta nejde do mobilu. Evidentne bude treba vymyslieť inú redukciu, ako mkarr píšete, vybastliť (rozumiem ako vyrobiť?) niečo vlastné. Ja som práve zrovna neni tento typ kutila a sám to proste nevybastlím.

Ďakujem za váš čas a rady, budem stále rád ak by ste náhodou na niečo prišli a napísali.

gnat
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 177
Registrován: úte 01. říj 2019 13:49:11

Re: Kondenzátor + Android

Příspěvek od gnat » stř 24. bře 2021 18:09:17

Tohle používám já. Zvládá to i vícekanálové karty.

Uživatelský avatar
mkarr
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 683
Registrován: pon 28. říj 2013 19:21:32
Bydliště: Moravské Budějovice

Re: Kondenzátor + Android

Příspěvek od mkarr » stř 24. bře 2021 22:05:33

To "odmítáte" bylo asi nešťastně napsané. Nemyslel jsem to jako pohrdání radou. Spíš jako že jste se rozhodl jít cestou analogové varianty.
Manuálem jsem nemyslel manuál k Androidu, ale k té externí zvukové kartě, abyste se dozvěděl, jak se chová když se odpojí USB a zůstane jen napájení. Jestli pošle signál do "Line Out" nebo jen do sluchátek, kde se to navíc nějaký poťákem mění, kolik chci do sluchátek signálu z mikrofonů a kolik z PC. To bývá kvůli playbacku při nahrávání.
Pokud redukce z TRRS na mikrofonní a sluchátkový jack, nefunguje, je možné že mikrofonní jack musí být jen TS, tedy dvoupólový. Jinak by neměl mít důvod nefungovat. Mikrofon bude vždycky mezi posledním kroužkem a kořenem, a mělo by být víceméně jedno, jestli má být společná zem na konci nebo na kroužku, když nebudou zapojená sluchátka. No a jinak je samozřejmě možné, že z té zvukovky z výstupu Line Out fakt nic neleze, protože to nemáte vyzkoušené ani načtené z manuálu, jestli to tak vůbec fungovat má.

Skipp22
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 10
Registrován: čtv 11. bře 2021 21:21:49

Re: Kondenzátor + Android

Příspěvek od Skipp22 » čtv 25. bře 2021 16:05:31

Okej takže vec je vyriešená!!!

pán gnat s návrhom tejto aplikácie https://play.google.com/store/apps/deta ... d.aemobile

Pár kačiek za appku plu malý príplatok za USB device feature a krásne mi našlo focusrite scarlett. Nahráva to stereo rovnako ako keď idem cez komp.
Phone built-in mikrofón je vypnutý.

Paráda!! =D>

Díky moc všem a hlavne pánovi gnat

Odpovědět

Zpět na „Příslušenství“