USB zvuková karta a win11

DI, kabely, konektory, sluchátka, software, zvukové karty, počítače...
Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Pawlyk65
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 104
Registrován: úte 30. srp 2011 14:56:06

USB zvuková karta a win11

Příspěvek od Pawlyk65 » úte 03. říj 2023 11:04:09

Prosím o radu, jak se zbavit rušení ve zvuku při přehrávání z notebooku...asi se tomu říká "scrubling" a "crackling"...ale to je jen můj odhad...jedná se o to, pustím skladbu...podklad a přehrávání se spustí, zdá se, že je vše v pořádku, ale při jakékoliv další činnosti na ntb - pohyb myši, vyhledávání se začne projevovat rušení - prskání a praskání...je zajímavé, že při zapojení
"na prasáka" - z 3,5" jacku to neruší.
Na zvukové kartě nezáleží dělá to na Native instrument(USB2) i na Presonus studio 24C - tu jsem pořídil kvůli USB-C připojení.
Změna ovladačů - nepomáhá, přeinstalování USB portů nepomáhá, použití napájeného hubu také ne...
Zkoušeno i na rozdílných ntb...Lenovo Thinkpad, HP...vždy kategorie 30k+ a stejně těžko použitelný výsledek.
Nerozumím tomu, protože v dřívějších dobách podobné rušení postihovalo spíše integrované zvukové karty.
Má někdo z Vás podobné problémy?...A podařilo se mu to vyřešit?...díky.

Uživatelský avatar
pavlii
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 410
Registrován: úte 06. říj 2009 11:00:25
Bydliště: Hostivice
Kontaktovat uživatele:

Re: USB zvuková karta a win11

Příspěvek od pavlii » úte 03. říj 2023 12:35:29

Hmm...to zní jako blbě udělané USB řadiče. Ale na tolika strojích......docela nereálná pravděpodobnost. Předpokládám, že provoz na baterie na tohle nemá vliv (ptám se jen pro formu k jinak celkem důkladnému rozboru a popisu).

Nastavení samplovací frekvence bych taky nepodezíral.

Ve finále - netuším; i proto, že jsem (naštěstí) neměl osobně tu čest.

P.
Obrázek
home recording: Cubase Pro 12, WaveLab Pro 11 / Dynaudio BM6 + A500 / Antelope Discrete 8 Pro SC

STIGMA
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 47
Registrován: úte 22. říj 2019 15:19:41

Re: USB zvuková karta a win11

Příspěvek od STIGMA » úte 03. říj 2023 14:13:46

Jestli si dobře vzpomínám tak někdo řešil na HF. A jestli si dobře pamatuju tak pomohlo na noťasu vypnout Wi-Fi. Bohužel HF momentálně nejede tak jen lovím v mé nedokonalé paměti.

jarakri
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 118
Registrován: čtv 02. led 2020 7:50:59

Re: USB zvuková karta a win11

Příspěvek od jarakri » úte 03. říj 2023 14:55:08

Přidám jeden postřeh - SI Impact přes USB na HP jsou v hudbě lupance=nepoužitelné, řešením jsem se nějak víc nezabýval holt to propojím analogově a na podkresy to stačí. Ale teď jsem si 14dnů hrál s opensoundmetrem měřícími mikrofony a ladil si presety a cardiosub a za celou dobu jsem si žádného lupání nevšiml (SI jsem používal jako USB rozhraní ).

Damton
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 497
Registrován: pát 07. dub 2017 11:29:59
Kontaktovat uživatele:

Re: USB zvuková karta a win11

Příspěvek od Damton » úte 03. říj 2023 20:37:07

Zkus macbook, nikdy mě to na apple strojích neudělalo. Nevím jak to mají udělané ale macbooky tím nikdy netrpěly. Na starších macboocích s Intel procesory můšeš provozovat Windows pokud by tohle bylo problém.

Apropó nemáš tam náhodou zapíchnutý externí disk přes USB3 ? To je velmi častý zdroj brutálního rušení.

Pawlyk65
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 104
Registrován: úte 30. srp 2011 14:56:06

Re: USB zvuková karta a win11

Příspěvek od Pawlyk65 » stř 04. říj 2023 8:17:50

macbook je pro mě poloviční řešení, na podklady a řízení světel OK, ale nevím kde udělal ital chybu - software pro řízení PA je zatím pouze pro win(RDnet) takže další notebook...
Právě z hlediska kompatibility jsem koupil USB-C zvukovku...ale jak jsem psal - zkoušeno na USB 2,3 i C...bohužel se stejným výsledkem. A notebook s USB 2 je už dneska také problém. Bohužel stejná situace i při přehrávání z interního disku.

Damton
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 497
Registrován: pát 07. dub 2017 11:29:59
Kontaktovat uživatele:

Re: USB zvuková karta a win11

Příspěvek od Damton » stř 04. říj 2023 14:33:59

Proto ti píšu že na Macbook s intel procesorem úplně normálně nainstaluješ Windows. Jako na jakýkoliv jiný natebook.
Je to intelovské železo. Windows tam běží plně nativně. A mít tam jenom windows, OSX tam vůbec mít nemusíš.

Ale i tak se mi to zda divné, co je dále v řetězci ? Bedny ? zesák ? Aktivní bedny ?
Všechno to odpoj a poslechni na sluchátka zapíchnuté ve zvukovce.
Spíš bych to viděl až na nějakou smyčku způsobenou dalším připojeným zařízením.

Zkoušel jsi jestli ti to dělá i při čistě provozu na baterii ? (odpoj zdroj)

Ale zkus pro zajímavost macbook nějakého kamoše.

Pawlyk65
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 104
Registrován: úte 30. srp 2011 14:56:06

Re: USB zvuková karta a win11

Příspěvek od Pawlyk65 » čtv 19. říj 2023 14:30:26

Po testování a zkoušení jsem koupil I5 NUC od Intelu...všechno šlape jak hodinky a hlavně zvuk čistej a bez rušení...
prostě dneska ty notebooky flákaj...na kancelářskou práci dobrý, ale jinak na exkrement...kdyby to dělal jeden, ale dvě různé značky a stejné problémy. Vsadil jsem na Intelovské železo a vyplatilo se. A mám připojen i dotykáč na světla a bez rušení.

Odpovědět

Zpět na „Příslušenství“