Shure SV100 - jaká kvalita zvuku

Zamčeno
  • Reklama
  • DEMO 15
jammixer
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 101
Registrován: stř 04. lis 2015 0:01:00

Re: Shure SV100 - jaká kvalita zvuku

Příspěvek od jammixer » čtv 19. lis 2015 12:36:59

na učna plateneho večerneho dovzdelavnia celkom chvalychodne že sa snažiš urobiť matemacký dokaz o nepotrebe lepšieho kabla.
Aj keby si to mal spravne , hodnoty aj vstupne jednotky , hovori to len o drote z medi daneho prierezu ..
kable mikrofonne su spletene z množstva drobných drotikov ... a ked je takyto kabel "šmejdovy" tak to spletenie urobi vačši problem aj keby tam bolo rovnake množstvo medi , navyše aj med neni rovnakej kvality.

multimeter je elektrikarsky pristroj ktory okrem inych veličin meria aj odpor .. odpor aky je vo vysledku ,,a na odpor ktory sa ti podari odmerat vplyva aj pletenie kablov indukcia kapacita .. je to to najednoduchšie čo možeš urobiť.. urob to radšej skor ako niečo dalšie napišeš . Pomeraj si niektore svoje lacne audiokable alebo repro čo ti trebars vedu od PC do zosika . a uvidiš že nameraš v niektorýh pripadoch aj viac ako len 4-8ohm

Robert
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 448
Registrován: sob 28. úno 2015 10:08:18

Re: Shure SV100 - jaká kvalita zvuku

Příspěvek od Robert » čtv 19. lis 2015 12:56:59

To je už diskuse velmi ulítlá od původního záměru a měla by končit. Je to jako hádání dětí ...ale jooo, ale nee, ale jooo, ale neee, ale joooo, ale né ....a nikomu to už nic nepřinese. Vše už bylo k danému několikrát zopakované a každý si stejně udělá úsudek sám, a nezáleží, kdo bude mít poslední slovo. Fakt je to už hodně OT a jen to zapleveluje fórum

Uživatelský avatar
Návštěvník

Re: Shure SV100 - jaká kvalita zvuku

Příspěvek od Návštěvník » čtv 19. lis 2015 14:52:36

jammixer píše: ,,a na odpor ktory sa ti podari odmerat vplyva aj pletenie kablov indukcia kapacita ..
Tyvole, už to nehul!!! Ty rozumíš elektronice asi jako můj 4 letý synovec. brm brm odpol, brm brm napěti, brm brm babička plete odpol

Uživatelský avatar
zelatina
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 130
Registrován: pon 15. srp 2011 1:37:05
Bydliště: Piešťany
Kontaktovat uživatele:

Re: Shure SV100 - jaká kvalita zvuku

Příspěvek od zelatina » pát 20. lis 2015 12:26:15

krista dajte mu už niekto BAN a zmažte všetky jeho príspevky v tejto diskusii, lebo keď si tu bude niekto čítať tieto jeho "múdra", tak potom to tak aj bude vyzerať medzi zvukármi jak vyzerá, čo sa týka elektrotechnických poznatkov :?

jammixer: načo sa púšťaš do odbornej diskusie, keď z toho vieš fakt hovno ? #-o najprv si niečo naštuduj a potom sem lez...

keď už chceš fakt mudrovať, tak si pozri datasheet kábla a tam máš napísané všetky údaje - impedanciu, kapacitu, útlm na meter dĺžky a všetky podobné veci, čo potrebuješ k tomu, aby si reálne vedel posúdiť, či je kábel elektricky kvalitný alebo nie...

jammixer
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 101
Registrován: stř 04. lis 2015 0:01:00

Re: Shure SV100 - jaká kvalita zvuku

Příspěvek od jammixer » pát 20. lis 2015 15:40:40

zelatina ty si určite elektrotechnicke uciliste opustil pred dovrsenim plnoletosti a hned si sa natlacil do nejakej zvukarskej firmy ,inak si toho 14 ročneho za mixom avatara neviem vysvetlit. niečo rurčite vieš pozrel som si tvoje prispevky niektore a rehotal som sa v tejto suvislosti nad tvojou staznostou na slobodnu europu kde sa spevak stažuje že sa nepočul 8) je mi jasne že tvoj prinos pre firmu bol v použivani najlacnejšich kablov a nadpajani dvoch možno aj troch takychto šmejdovych :D
nemachruj s pristrojmi ktore si si nekupil , do legendy akou je Whisky sa navaža len Trotl nula vačšia ako ja :)

Uživatelský avatar
Návštěvník

Re: Shure SV100 - jaká kvalita zvuku

Příspěvek od Návštěvník » pát 20. lis 2015 15:57:30

Jammixer, co přesně nechápeš na výzvě, aby jsi už konečně šel do p*če?

Uživatelský avatar
zelatina
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 130
Registrován: pon 15. srp 2011 1:37:05
Bydliště: Piešťany
Kontaktovat uživatele:

Re: Shure SV100 - jaká kvalita zvuku

Příspěvek od zelatina » pát 20. lis 2015 16:20:10

Na žiadne učilište som nikdy nechodil a chodím na úplne inú školu, ale to ťa nemusí vôbec trápiť. Zvučím už nejakých tých pár rokov, taktiež robím servis techniky, takže skúseností v tomto obore mám pomerne dosť. Avatara som nemenil odkedy som na tomto fóre a aj vtedy to už bola stará fotka, nepotrebujem si tu dávať najaktuálnejšie. S Whiskym som celkom fajn kamarát a už sme si to dávno vybavili. Neviem, kde si na to došiel, že som si niečo nekúpil, alebo niečo nie je moje....dosť techniky vo firme sú moje vlastné veci, do ktorých som len za poslednú dobu nainvestoval pár tisícok eur.

jammixer
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 101
Registrován: stř 04. lis 2015 0:01:00

Re: Shure SV100 - jaká kvalita zvuku

Příspěvek od jammixer » pát 20. lis 2015 16:26:06

jo prepáč , vy si tu chcete tárať a nechcete byt odahaleni nekym kto to umí . už idem :-)
predvčerom mi doručili zasielku nejakych konektorovbespeco lomený xlr pod hihat na snare, nerutrik na druhu stranu , kablov klotz mc2000 , aj dalsi kodnenzatorovy mikrofon do zbierky , včera som to napajkoval tak cez vikend si budem hrajkat 8)

MADMAX
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 465
Registrován: stř 09. led 2008 8:41:16
Bydliště: Vršovická 30/808, PRAHA 10

Re: Shure SV100 - jaká kvalita zvuku

Příspěvek od MADMAX » pát 20. lis 2015 16:29:01

ÓÓÓ Bože, další Diogenes... :-D :-D :-D
MAD

Uživatelský avatar
zelatina
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 130
Registrován: pon 15. srp 2011 1:37:05
Bydliště: Piešťany
Kontaktovat uživatele:

Re: Shure SV100 - jaká kvalita zvuku

Příspěvek od zelatina » pát 20. lis 2015 16:30:35

ak si si nevšimol, tak v profile mám odkaz na firemnú webstránku, takže sa nepotrebujem za nič skrývať a kľúdne si tam na mňa nájdi aj kontakt.

Uživatelský avatar
Návštěvník

Re: Shure SV100 - jaká kvalita zvuku

Příspěvek od Návštěvník » pát 20. lis 2015 16:40:01

MADMAX píše:ÓÓÓ Bože, další Diogenes... :-D :-D :-D
Ne, blbec psychozmrd je zábavný, tohle je blbec tragéd.

MADMAX
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 465
Registrován: stř 09. led 2008 8:41:16
Bydliště: Vršovická 30/808, PRAHA 10

Re: Shure SV100 - jaká kvalita zvuku

Příspěvek od MADMAX » pát 20. lis 2015 16:44:44

:-D :-D :-D ...no já to myslel ve smyslu další, který, ač v rozhledu značně omezen svým sudem, z jeho nitra poučuje ostatní...
MAD

jammixer
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 101
Registrován: stř 04. lis 2015 0:01:00

Re: Shure SV100 - jaká kvalita zvuku

Příspěvek od jammixer » pát 20. lis 2015 16:58:03

zelatina ty si sa vyjadri ze ma forum dať BAN . A za čo ? za to že poradim kvalinejši kabel ?. si z pieštan ? ja to mam na skok . hodim ti do schranky 6mm hruby kabel na ktorom je napisane high grade low noise, ktory po zacinovani koncov má na žile 8 na tieneni 3ohmy. včera som ho znovu kontroloval aby som si upevnil že netaram. Ak si profik nemusiš mat skusenost až s takym zlym vyrobkom ale tu radime v cene mikrofonu 20eur +kabel .
ja hovorim zmerat pre istotu a zahodit ak je to taký.

Uživatelský avatar
Návštěvník

Re: Shure SV100 - jaká kvalita zvuku

Příspěvek od Návštěvník » pát 20. lis 2015 17:14:38

Tady nejde o radu, aby si koupil někdo lepší kabel, BAN bys měl dostat za ty další nesmysly, cos tady napsal.

Uživatelský avatar
zelatina
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 130
Registrován: pon 15. srp 2011 1:37:05
Bydliště: Piešťany
Kontaktovat uživatele:

Re: Shure SV100 - jaká kvalita zvuku

Příspěvek od zelatina » pát 20. lis 2015 18:21:53

ja žiadny kábel do schránky hádzať nepotrebujem, mám dobrých pár kilometrov káblov svojich a kvalitných a neriešim podobné hovadiny jak ty...mám dokonca aj nejaké sračkové rh soundy a tiež u nich vplyv na zvuk neriešim...určite tam nejaký rozdiel je, ale to je viacej záležitosť konektoru a nie káblu pri tých dĺžkach do 10m...kvalitu káblu riešim jedine pri štúdiových nahrávkach, kde máme na toto vyhradený kufor s taskermi so zlatými Neutrikmi.
BAN máš dostať za tie blbosti, čo si tu natáral na posledných pár stranách a zároveň si pri tom stihol pourážal ľudí, čo tu každodenne radia iným aj s úplne amatérskymi otázkami, pritom majú omnoho väčšie znalosti o problematike a takýmito dotazmi by sa nemuseli vôbec zaoberať...

Zamčeno

Zpět na „Smetiště...“