Shure SV100 - jaká kvalita zvuku

Zamčeno
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: Shure SV100 - jaká kvalita zvuku

Příspěvek od Zdeněk Prodance » úte 17. lis 2015 22:34:24

No jo, jenže na podobných věcech se těch příspěvků dá nasekat milion a člověka to moc nepotěší, protože si furt připadá jako mezi těmi blbějšími spolužáky na základce. Nebo mezi těmi výtvarně nadanějšími, abych nebyl škarohlíd :-)
Úvaha o ceně mědi je naprosto zcestná, stačí se podívat, kolik stojí v krámě metr nějakého CYKY, kde vzhledem k nutným mnohem větším průřezům té mědi je opravdu dost. Anebo Cat5, kde to je už srovnatelné. Jakmile jsme s průřezem celého kabelu (tedy součet žil a stínění) pod milimetrem, tak rozhodně není moc co ušetřit na dalším ubírání kovu (tedy pokud někdo rovnou nepřejde na tenké železné drátky, což ale bývá jen u toho nejhoršího šrotu, který se vyskytuje už jen v nejhorší spotřebce "od vietnamce".

H.M.

exxxi
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1443
Registrován: sob 29. led 2011 1:35:00
Bydliště: dálnice D5

Re: Shure SV100 - jaká kvalita zvuku

Příspěvek od exxxi » úte 17. lis 2015 22:48:47

Radka Skarohlida z Hentaiu bych sem radsi netahal :-)
SiEx3, X32r, IG4T, EV, Turbosound etc.

jammixer
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 101
Registrován: stř 04. lis 2015 0:01:00

Re: Shure SV100 - jaká kvalita zvuku

Příspěvek od jammixer » úte 17. lis 2015 23:03:01

No ono to pre jednoduchosť aj tak nebolo o cene za med alebo vyrobnych nakladoch obecne .
vyrobiť mikrofon behringer xm8500 stoji 2eura , a shure sm85 5eur. (povedzme že iba naklady materialu)
jeden sa preda za 20 druhy za 100 jedneho sa preda 2mil ročne druheho 300 tisic .
zisk pre firmu rovnaky. tak sa oplati vyrabať aj šunt aj kvalitu

Uživatelský avatar
TomasVv
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: pon 25. čer 2007 21:19:01
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Shure SV100 - jaká kvalita zvuku

Příspěvek od TomasVv » úte 17. lis 2015 23:19:59

jammixer píše: no približne 20hz ma vlnovu dlžku 16m tak ovela viac je kollko ? 100m :lol: ?
a frekvencia 2,5khz má vlnovu dlžku 13cm tak ovela viac bude ? :D
To jsou vlnové délky akustické vlny ve vzduchu. Po drátech jaksi vzduch neteče, teče jimi proud a vlna se šíří rychlostí blízké rychlosti světla, takže každý drát bude určitě dlouhý - pro akustické pásmo 20Hz - 20 kHz.
Dělám, co mě baví.

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: Shure SV100 - jaká kvalita zvuku

Příspěvek od Zdeněk Prodance » úte 17. lis 2015 23:53:30

Dejme tomu sem, dejme tomu tam, odkud bereš ta čísla ? Já mám jen naše, ale zase vím, že platí a my jsme prodali SM58 asi 14x víc (kusů, na obrat to ani neporovnávám a na zisk už vůbec ne), než XM8500, ve stejném časovém období cca 15 let. Mně se zatím žádná z těch teorií, jak si všichni kupují jen to nejlevnější a jen pár bláznů cokoli jiného, snad na ničem nepotvrdila.

H.M.

Uživatelský avatar
TomasVv
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: pon 25. čer 2007 21:19:01
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Shure SV100 - jaká kvalita zvuku

Příspěvek od TomasVv » úte 17. lis 2015 23:58:57

Lidé kupují to nejlevnější použitelné, nebo to nejdražší, na co mají. Někdy jen proto, aby si udělali radost, ale proč ne?
Je legrační, že u mikrofonů to zhusta bývá v obou případech Sm58.
Dělám, co mě baví.

jammixer
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 101
Registrován: stř 04. lis 2015 0:01:00

Re: Shure SV100 - jaká kvalita zvuku

Příspěvek od jammixer » stř 18. lis 2015 15:06:34

TomasVv píše:..Po drátech jaksi vzduch neteče, teče jimi proud a vlna se šíří rychlostí blízké rychlosti světla, takže každý drát bude určitě dlouhý - pro akustické pásmo 20Hz - 20 kHz.
to može byť .. on ten članok ani neni zrejme o vplyve dlžky kabla na zvuk ,A vobec to nemusi byť članok relevantny na čitanie . :) Ale o vplyve na fázový posun smerom k vyšším frekvenciam. .. čo by mohli poznať konštrukteri vyhybiek..
tak isto ak mate kabel zmotaný má vačší odpor ako odmotany tj. princip cievky .. vela faktorov určuje kvalitu kabla ale odpor elektrický je najdoležitejší.
to vysvetlenie prečo sa stracaju výšky odporom je spravne. hlas reči je v podstate umiestnený niekde medzi 50-1000hz ..to budu tie vlny najhlasnejšie ked si pozriete spektralnu analyzu tak je tam smerom k výššim frekvenciam menej a menej vlniek až su uplne malinke.. a tieto sa utlmia odporom .. ..vo vysledku sa straca zrozumitelnosť.


Zprodance: na vysledny zisk pre výrobcu vplyva tolko faktorov že sa mi nechcelo udavať ani matematicky presne hodnoty , jednoducho som to strelil od buka.
Ale ono to plati +- vo všeobecnosti ..ked sa ti zda že shure zaraba viac tak sa pozri kolko musi platit za reklamu do časakov a hudobnikom čo tvrdia že shure je naj. .
Ked sa ti zda že behringer nezaraba vela pozri sa ake široke portfolio maju. nemusiš si predstavovať xm8500 ale trebars aj nejaky xenyx k tomu :wink:

Havlis
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 190
Registrován: pon 14. zář 2015 16:08:33

Re: Shure SV100 - jaká kvalita zvuku

Příspěvek od Havlis » stř 18. lis 2015 15:50:29

Jezkovi voci, jammixere, o troli fyzie jsem psal zamerne,pac tvoje zavery jsou nejaky zvlastni konstrukce, nezakladajici se na realny fyzikalni podstate. To o tech malych vlnkach a tom,ze se ztraceji,na to jsi prisel jak? Nejaka literatura? Nebo je to tvoje vlastni originalni vysvetleni, ktery sis vymyslel,aby sis zduvodnil nejakej jev,kterej mas pocit,ze slysis v realu? Motas do sebe "delku" vlnek, jejich amplitudu, frekvencni spektrum hlasu a vsechno se to micha v jeden nesmyslnej gulas. To neni vytka,nadavka,ani urazka,to je prostej fakt. Vejsky zere prece hlavne kapacita kabelu,uz jsem to jednou psal a ty porad ignorujes.
Odpor zere vsechny frekvence stejne a pri normalnim kabelu (tj neposkozenym) je utlum naprosto nezanedbatelnej. A i kdyz jsou ty tvoje vlnky opravdu maly,tak je odpor nesezere,ale jenom zmensi stejnym pomerem jako vsechno ostatni...ale porad zustanou,tech elektronu tam i na "malou" vlnku tece porad dost...fakt si nejdriv nastuduj nejakej zaklad,nez zacnes vysvetlovat,jak to funguje z hlediska fyziky a teorie..

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: Shure SV100 - jaká kvalita zvuku

Příspěvek od Zdeněk Prodance » stř 18. lis 2015 16:24:36

Mně se nic nezdá a dodal jsem fakta, ne střílení od buku či boku. Asi se někde dá najít, kolik vydělává Harman a kolik ta skupina kolem Uliho (není to jen Behringer), ale nemá to význam. Ty prostě střílíš od oka vždycky a například v té fyzice to opravdu nejde, jsi s tím úplně mimo jakoukoli realitu i teorii. Mne to nijak zvlášť nepřekvapuje, jsem na to u lidí, co se taky pokládají za zvukaře a někteří jimi dokonce i jsou, zvyklý, vybočuješ jen tím, že ty nesmysly opakuješ a obhajuješ nesmysly ještě většími, jinak to každý zabalí, když zjistí, že stojí v bruslích s hokejkou na plovárně mezi lidmi v plavkách.

H.M.

Uživatelský avatar
TomasVv
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: pon 25. čer 2007 21:19:01
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Shure SV100 - jaká kvalita zvuku

Příspěvek od TomasVv » stř 18. lis 2015 16:52:09

Jammixe, zdá se mi, že ti někdo v mládí navykládal velkou kopu volovin. Nebo jsi místo studia fyziky a elektrotechniky dal přednost vlastní fantazi, ale skutečně se mýlíš.
Činný odpor nemá žádný vliv na frekvenční změny, vždyť mnohdy jde signál přes sériový odpor řádově úplně někde jinde, než je odpor vedení. Samozřejmě přirozený signál obsahuje méně energie ve vyšších kmitočtech, tedy jsou tyto výšky náchylnější na utopení v šumu, pokud bys ten signál příliš utlumil a pak opět zesiloval. Ale to se v případě symetrického vedení a dynamického mikrofonu bavíme o stovkách metrů.
Dělám, co mě baví.

Uživatelský avatar
PeBe
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 800
Registrován: úte 08. čer 2010 7:08:42

Re: Shure SV100 - jaká kvalita zvuku

Příspěvek od PeBe » stř 18. lis 2015 19:07:27

[OT]
Pro pán bůh, jak jsem rád, že jsem okoukával, jak se dělá zvuk, od skutečného praktika (Ruda Hálek) a učil se metodou pokus/omyl a ne od teoretického dogmatika. Dělat to podle jeho "mouder", běhat mezi kabely s pravitkem v pravé a multimetrem v levé ruce a hrozit se kazdého miliohmu, tak jsem se dodnes nedostal ani ke zvukovce...
[/OT]
Co nejde silou, jde ještě větší silou...

jammixer
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 101
Registrován: stř 04. lis 2015 0:01:00

Re: Shure SV100 - jaká kvalita zvuku

Příspěvek od jammixer » stř 18. lis 2015 20:31:39

Havlis píše:Jezkovi voci,......
.... Vejsky zere prece hlavne kapacita kabelu,uz jsem to jednou psal a ty porad ignorujes.
Odpor zere vsechny frekvence stejne a pri normalnim kabelu (tj neposkozenym) je utlum naprosto nezanedbatelnej. A i kdyz jsou ty tvoje vlnky opravdu maly,tak je odpor nesezere,..........
:D :-D ](*,)
Diogenez vas sem chodi pozorovat a občas donese nejake lieky , ..zakaždym ine že ? :lol:

PeBe . moja fyzika teoria je fakt mizerna ja sa len snažim to nejak aj teoreticky zdovodniť čo počujem.
lenže ja to netestujem na hlučnom podiu ale v klude na monitoroch. Samozrejme po tom čo sa vratim z nahravacej miestnosti. :-({|=
už ma nebavite nejakych par dielov dozadu tak to nejak ukončime .
suhlasim teda že chlapec može použvat kabel zdarma aj keby mal 8 ohm . a kupit xmbehringer nebo neco za 2500,-
#-o

Uživatelský avatar
Návštěvník

Re: Shure SV100 - jaká kvalita zvuku

Příspěvek od Návštěvník » stř 18. lis 2015 20:51:38

Všichni jsme blbci, jenom ty jsi letadlo =D>

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: Shure SV100 - jaká kvalita zvuku

Příspěvek od Zdeněk Prodance » stř 18. lis 2015 21:34:42

Kabel z mědi bude mít 8ohmů jen těžko, byl by hodně dlouhý, ale pokud by to bylo skutečně jen délkou a průřezem (a ne například přechodový odpor nebo studeňák, protože ty se mění a navíc nemají lineární VA charakteristiku), tak to opravdu při použití s mikrofonem jakéhokoli běžného typu vadit nebude. Jestli ty máš dojem, že to slyšíš, tak se velmi pravděpodobně mýlíš a bylo by celkem snadné to ověřit (můžeš to zkusit i sám, stačí na to dva odpory a přepínač, kterým nebudeš cvakat ty, ale někdo jiný, kdo bude zaznamenávat jeho polohu a tvoje komentáře).
Myslím, že bavit jsme tě ani nikdy nechtěli, tedy pokud tě vzdělávání nebaví. Reagovat na nesmysly jsme museli, kvůli tomu tady tohle forum je.

H.M.

Havlis
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 190
Registrován: pon 14. zář 2015 16:08:33

Re: Shure SV100 - jaká kvalita zvuku

Příspěvek od Havlis » stř 18. lis 2015 21:36:51

jammixer píše:Diogenez vas sem chodi pozorovat a občas donese nejake lieky , ..zakaždym ine že ? :lol:
To snad není možný. To mám za to, že jsem ti napsal dva věcný příspěvky a v každým jsem tě konstruktivně upozornil na nějakou hrubou chybu proti přírodním (=fyzikálním) zákonům. Třeba že odpor nežere selektivně vejšky, ale že to dělá kapacita kabelu. A ty nic, na nově nabité poznatky nereaguješ a místo toho mě jednou nepěkně zmíníš v sousedním vlákně a teď zas nereaguješ na fakta...
jammixer píše:moja fyzika teoria je fakt mizerna ja sa len snažim to nejak aj teoreticky zdovodniť čo počujem.
Teď jsi uhodil hřebíček na hlavičku. Vůbec nechápu, proč se snažíš vymýšlet nějaké svoje teorie, zdůvodňující to co slyšíš v reálu, když v klasický fyzice (do který tohle spadá) už bylo všechno vymyšleno a popsáno. Stačí TROŠKU studovat (ono by stačilo i poslouchat to málo, co se do tebe snažili nalejt na střední).

Kdyby to celou dobu bylo v rovině "chlapi, moje uši prostě slyšej mezi těma kabelama rozdíly a ty levný podle mě prostě žerou signál a hlavně vejšky, proto doporučuju koupit něco trochu lepšího", byla by to relevantní a smysluplná rada. Místo toho to pořád dokolečka balíš do trollí fyziky (vygoogli si, co to znamená) a vlastních pomýlených představ, jak vlastně přenos signálu funguje. Ale vážně, člověče, tímhle už si lidstvo prošlo a má to dobře popsaný a zdůvodněný, fakt ta fyzika funguje jak ti tvrdí všichni ostatní a ne tak, jak sis to zkusil teoreticky zdůvodnit.

A znova říkám - nikdo ti nebere co slyšíš, to je dost možná v pořádku a slyšíš skutečnej jev. A klidně na základě svýho sluchu dávej rady - bude to v pořádku a místní diskuzníci je možná i budou brát v potaz. Jenom to prosimtě nezaštiťuj odborností, teorií a nesnaž se z mylných teorií vyvozovat další, obecnější závěry...

To není nic osobního proti tobě, spíš dobrá rada, co dělat, aby tě lidi brali trochu vážně...

EDIT - to mi zrovna Zdeněk připomněl, že tohle téma jsme zrovna dneska brali ve škole (a nejsem už student) - rezistivita mědi je kolem 17*10^-9 Ω.m, takže si můžeš snadno spočítat, jak dlouhej by musel být kabel, aby měl tenhle odpor...Třeba Sommer cable s průřezem 0.5mm^2 by musel být dlouhej 235 m dlouhej. Takže běžnej 6m dlouhej mikrofoní kabel by měl mít (počítáme-li jen vedení, což je věc, o který se tu bavíme) odpor 0,19 Ω

Zamčeno

Zpět na „Smetiště...“