Co dělat s výpadky zvuku?

Domácí, Hi-Fi, auta, ...
Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
Návštěvník

Co dělat s výpadky zvuku?

Příspěvek od Návštěvník » pát 08. lis 2019 8:18:16

Dobrý den,
Tento týden jsem si koupil reproduktory jamo s 803 (každý 100w, 8 ohm), ty jsem připojil k zesilovači AKAI AS110RA-320. Po asi hodině poslechu nastal problém, že přestával fungovat zvuk, i přestože zesilovač přijímal signál z televize. Nejdříve se tak stalo po zapojení 3 reproduktoru, který přesáhl 300w deklarovaných na stránkách obchodu. To jsem si uvědomil a odpojil, poté nefungoval několik desítek minut, až se zase vzpamatoval. Následně jsem zmáčknul tlačítko mute a poté co jsem jo zmáčkl znova, zvuk opět nešel. V zesilovači jsem nechal zapnutý pouze jeden reproduktor a když jsem ho ráno zapnul, normálně fungoval. Po zapojení druhého reproduktoru zvuk opět nejde. Jsem úplným nováčkem, proto děkuji za jakoukoli pomoc.

asterix1
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 205
Registrován: stř 13. bře 2013 14:34:39

Re: Co dělat s výpadky zvuku?

Příspěvek od asterix1 » pát 08. lis 2019 9:50:28

Je nutné dodržať minimálnu impedanciu na jednotlivých výstupoch zosilňovača t.j. 8ohm. Nie je možné pripojiť tri 8 ohmové reprobedne na jeden výstup. Impedancia je tak 2,66ohm čo iste tento zosilňovač nezvládne. Konkrétne v tomto prípade môžete zapojiť len jeden 8 ohm reproduktor na daný výstup.

Robert
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 448
Registrován: sob 28. úno 2015 10:08:18

Re: Co dělat s výpadky zvuku?

Příspěvek od Robert » pát 08. lis 2019 9:53:10

Pokud jsi špatně nepřipojil reproduktory tak bych doporučil reklamaci AKAI AS110RA-320. Po přečtení recenzí bych si takovýto přístroj patrně nekoupil

MaxKolbersberger
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 1
Registrován: pát 08. lis 2019 7:59:24

Re: Co dělat s výpadky zvuku?

Příspěvek od MaxKolbersberger » pát 08. lis 2019 10:20:43

Teď jsem našel jsem v manuálu “výstupní výkon pro čelní kanály” 30w x 2. Znamená to, že je nemají dostatečný výkon, nebo je to blbost, když předtím hráli a je opravdu vadný zesilovač? Reproduktory mám zapojené určitě správně. Děkuji za pomoc

Uživatelský avatar
PeBe
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 801
Registrován: úte 08. čer 2010 7:08:42

Re: Co dělat s výpadky zvuku?

Příspěvek od PeBe » pát 08. lis 2019 11:23:22

Pokud je dodržena impedance, tj. 8Ω na kanál, pak je wattáž beden zesilovači lhostejná. Silnější bedna bude hrát slaběji, slabší bednu zesilovač odpraví :-) V tomto případě se bude jednat spíše o sra.kový zesilovač, který se jen přehřívá. S ohledem na jeho cenu je to možnost dosti pravděpodobná. Ku cti budiž zesilovači připsáno, že mu dobře fungují teplotní pojistky... :-)
Co nejde silou, jde ještě větší silou...

miro
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 210
Registrován: pon 18. led 2010 20:07:27

Re: Co dělat s výpadky zvuku?

Příspěvek od miro » sob 09. lis 2019 9:33:58

Předpokládám, že se bude jednat o imaginárních 300W pomocí D-čkovejch zesilovačů naflusaných na jedný desce, nejlépe bez jakýchkoliv chladičů. Pár podobných novodobých domácích kin, subwoferů, PC 5.1 sestav jsem měl v servisu. Pokud se objevila podobná závada, vždycky to šlo do kontejneru. Oprava nerentabilní neboť se takto sporadicky vyskytující závada nedala lokalizovat. Takže jediná rada, okamžitě reklamace!! A kdyby to v době reklamace zrovna šlo, tak si musíš šikovně poradit. Zbav se toho a pořiď si dospělý zesilovač.

Uživatelský avatar
PeBe
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 801
Registrován: úte 08. čer 2010 7:08:42

Re: Co dělat s výpadky zvuku?

Příspěvek od PeBe » sob 09. lis 2019 13:39:42

Kdysi se mi podařilo získat v bazaru zesilovač Technics 2x100W za pouhopouhou stovku. I když je to jen 2.0 a ne populární 5.1, troufám si tvrdit, že většinu těch dnešních hypersuper amp, by utřel, jak zpocené okno...
Chci tím jen říct, že při troše štěstí se dá v bazaru koupit skutečně kvalitní věc, za velmi rozumné peníze.
Co nejde silou, jde ještě větší silou...

Uživatelský avatar
návštěvník

Re: Co dělat s výpadky zvuku?

Příspěvek od návštěvník » sob 09. lis 2019 18:24:46

Jestli je zesilovac v zaruce, reklamovat. Jestli uz neni, tak nechat vymenit vystupni relatka. Pokud tam nejaky jsou.

miro
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 210
Registrován: pon 18. led 2010 20:07:27

Re: Co dělat s výpadky zvuku?

Příspěvek od miro » sob 09. lis 2019 18:32:09

Tak schválně jestli budou v zesilovači za 3,5k ochrany repro s relátkama?

Odpovědět

Zpět na „Ostatní audio“