Repro do altanku

Domácí, Hi-Fi, auta, ...
Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Sasko
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 14. dub 2022 17:59:52

Repro do altanku

Příspěvek od Sasko » sob 16. dub 2022 14:06:20

Ahojte,som skor hifista a nemam skusenost s PA ani zvucenim.Tak ma nekamenujte za blbe otazky, dakujem.
Predal som hifi, ostal mi koncak bv audio pa300sse, zvukovo velmi slusny, nechcem ho predat a chcel by som k nemu nejake bedne ktore hraju zvukovo co najlepsie a najlepsie aj nahlas, nejake profi, na vyzore mi nezalezi, take ktore mozem zobrat do altanku, napojit aktivny sub a urobit si party alebo len tak pocuvat.Bez toho aby som sa bal ze sa obije dyha a podobne ako to byva pri hifi.Aktiv radsej nie lebo to potichu šumí.Este studiove monitory ale tie na hlasity posluch trapit tiez nie je bohvieco.
Sub by som mozno nieco ako kali audio ktory je vraj pouzitelny aj na studio ale aj na nenarocne ozvucenie ako mini PA.
Diky.

Uživatelský avatar
Marián

Re: Repro do altanku

Příspěvek od Marián » ned 17. dub 2022 17:02:46

Zosilňovač dá iba 110W do 8 ohm, takže je vhodnejšie použiť k tomu repro čo sú 4 ohm kde by to bolo 200W, taktiež tomu majú nejakú vyššiu citlivosť tým pádom basy nejak extra nezahrajú ale pokiaľ bude sub tak nie je to za potreby. Otázne je ako do akej veľkosti chceš ísť ale keď bude sub tak asi 6-8" by stačil. Bez subu bude treba ísť do 2x8 alebo 12".
V 4 ohm verzii je toho fakt hodne málo akruálne mi napadne iba TheBox CL110 (106, 108) ale zvukovo to nie je ktoviečo, čosi malo lepšie sá Turbosound IP82, tie sú tiež 4 ohm. Zvukovo lepšie sú na tom sú inštalačné repra od RCF napr série compact (M, A) alebo FBT Archon séria, no všetky sú 8 ohm, samozrejme cenovo je to tiež inde ako TheBox. V prípade toho 12" relatívne dobre odspodu idú EV ZLX 12, alebo z drahších JBL PRX 412M (pri týchto som hľadal po dým subwofer len k tomu zosilu čo máž je to zbytočne silné a drahé) tak či onak ten zosil je na ne dosť slabí 100W veľa vody nenamúti, ale možno by to stačilo.

Ja som začínal z homemade zosilom 2*150W podľa aradia - SDA200 a homemade reprobende kde bol Monacor SP-302E doplnený o piezo výškač po čase vymenený za nejaký lacnejší HF driver (asi selenium DT150) a na kolene zbúchanú uchom odladenú výhybku (bolo to o 2 triedy lepšie ako s piezom to sa nedalo počúvať) a hral som s tým dedinské disko v krčme alebo pred krčmou na dvore. Žiadne subbasy hlavne bolo bedne dať do rohov miesnosťí a na EQ pridať basy na +3-8dB(12 bolo max) podľa toho jak som mal vypité... čim viac vypité tým menej basy a viac volume keďže mal som na zosiku clip indikator :-D vedel som kedy idem na hranu ... ale vtedy boli ine nároky...chlapci čo chodili s teslackými ARN312+ARP150+ARV104 živené z Disco240ky nemali šancu, pri priamej porovnávačke čo ma previdčali že 3-pasmove bedne sú lepše (kto vie ako ta zostava hrala isto im dá za pravdu) a vždy hrajú aj silnejšie a lepšie basy ako 2-pasmove, tak výškače aj sterďak daktorému pohoreli...no to boli iné časy...potom prišla dvojpasmovka s dajakým poľským 15" + 1" driver dajaky monacor s velku hornu a k tomu ešte Beyma 18" 700W bandpass sub ta to už bola ina káva...a potom na škole zazvonil zvonec a rozprávky bol koniec...

Podľa mňa sa aj zamyslieť nad nejakým malým PA columnom. Napr. dB Technologies ES503 Stereo stojí cca 650€, je to malé hrá to pekne a myslím že altánaok by to uhralo. Bežne s takými a podobnými systémami (EV Evolve, HK Lucas, Bose L1...) hrajú akustické, country a samohrajkové kapely v krčmách, reštikách a pod. Cenovo to nevíjde o nič horšie ako 2 pasívne bedne a nejaký slabší 12-15" aktív sub a myslím že by to mohlo hrať lepšie.

Sasko
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 14. dub 2022 17:59:52

Re: Repro do altanku

Příspěvek od Sasko » stř 20. dub 2022 19:27:47

Dakujem za rady, zohnat vykonnejsi zosik by nebol problem, mozno predam bv audio a kupim nieco vykonnejsie.Pasiv chcem preto aby sa dal pocuvat aj potichu bez sumu v interiery.Skusim pozriet aj bazar, snad najdem nieco pouzitelne a v dobrom stave.

Uživatelský avatar
CharlesBass
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 546
Registrován: ned 20. dub 2008 13:11:38
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Repro do altanku

Příspěvek od CharlesBass » ned 24. dub 2022 23:23:12

Marián píše:
ned 17. dub 2022 17:02:46


Ja som začínal z homemade zosilom 2*150W podľa aradia - SDA200 a homemade reprobende kde bol Monacor SP-302E doplnený o piezo výškač po čase vymenený za nejaký lacnejší HF driver (asi selenium DT150) a na kolene zbúchanú uchom odladenú výhybku (bolo to o 2 triedy lepšie ako s piezom to sa nedalo počúvať) a hral som s tým dedinské disko v krčme alebo pred krčmou na dvore. Žiadne subbasy hlavne bolo bedne dať do rohov miesnosťí a na EQ pridať basy na +3-8dB(12 bolo max) podľa toho jak som mal vypité... čim viac vypité tým menej basy a viac volume keďže mal som na zosiku clip indikator :-D vedel som kedy idem na hranu ... ale vtedy boli ine nároky...chlapci čo chodili s teslackými ARN312+ARP150+ARV104 živené z Disco240ky nemali šancu, pri priamej porovnávačke čo ma previdčali že 3-pasmove bedne sú lepše (kto vie ako ta zostava hrala isto im dá za pravdu) a vždy hrajú aj silnejšie a lepšie basy ako 2-pasmove, tak výškače aj sterďak daktorému pohoreli...no to boli iné časy...potom prišla dvojpasmovka s dajakým poľským 15" + 1" driver dajaky monacor s velku hornu a k tomu ešte Beyma 18" 700W bandpass sub ta to už bola ina káva...a potom na škole zazvonil zvonec a rozprávky bol koniec...
Ak nemáš boney m ani nevybaluj !!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Basista zajímající se značnou měrou o zvuk, tedy i samozvučení a jeho následky :lol:
A drze se deroucí do vyššího levelu sorty podivínů říkající si zvukaři :-)

Odpovědět

Zpět na „Ostatní audio“