Čínské repro do auta 13cm

Domácí, Hi-Fi, auta, ...
Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
Bigy

Čínské repro do auta 13cm

Příspěvek od Bigy » ned 26. říj 2014 0:57:32

Zdravím. Naskytla se mi možnost koupit reproduktory nějaké čínské značky a to Planter TS-G1341R. Vzhledově je to ripoff verze Pioneerů se stejným označením.
Normálně se prodávají za 400Kč, no mám možnost je koupit za 100Kč úplně nové a nepoužité. Bohužel moc informací jsem o nich na internetu nenašel, tak se zkouším zeptat tady. Myslíte, že to bude za něco stát? Je mi jasné, že údaje napsané na obale od výrobce jsou zbožné přání a nikoli reálné hodnoty. No mám v autě originální reproduktory z roku 1995 a tak by možná stálo za to je zkusit vyměnit za tyto ikdyž čínské. Co si o tom myslíte? V autě mám také čínské rádio bez výrobce a jelikož to mám na normální poslech, tak jsem nepoznal rozdíl mezi svým původním rádiem, které mně opustilo (Pioneer DEH-1420UB) a tímto "činským zmetkem".

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: Čínské repro do auta 13cm

Příspěvek od blaha » ned 26. říj 2014 7:58:03

Předně, špatný fórum, tady auto HiFi není. I když ty potřebuješ jen poslouchat a netopýry nelovíš.

Otázka je jestli potřebují ty repra výměnu, nepíšeš co máš za auto a jaké kategorie. Je docela možné, že originál tam budou nějaký Blaupunkty, Pionýry, nebo Bosch (ElectroVoice), takže pokud nejsou repro KO, pak nemusí bejt v této cenové kategorii změna vůbec znát.

Maximálně, pokud je máš možnost koupit, tak je asi i možnost je předtím vyzkoušet, tak to zkus a uvidíš.

A to, že něco vypadá stejně jako Pionýr, neznamená, že budou i stejné parametry a že to bude hrát stejně.

Teď jsem si je vygooglil, vypadá to na koaxiální 2-pásmo a Pionýr má i stejné označení, prostě bych to vyzkoušel.

No a i když je koupíš, tak tě to bude stát maximálně 200,-.
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

Uživatelský avatar
Bigy

Re: Čínské repro do auta 13cm

Příspěvek od Bigy » ned 26. říj 2014 8:51:39

Vyzkoušet si je bohužel nemůžu, pojedou mi přímo z Číny. Omlouvám se, že jsem netrefil forum :oops: .
Jinak je to do Felicie a v autě jsou reproduktory Haitai 40W Double cone TGS 501. Jsou to repro od výroby.
Výměnu by si určitě zasloužily, protože pravý lehce chrčí a levý je lehce porostený mechem u druhé membrány.
Je mi jasné, že výkonově nebudou ani jak ten Pioneer, ikdyž papírově mají vyšší výkon.
Taky si říkám, že přinejhorším prostě vyhodím 100Kč

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: Čínské repro do auta 13cm

Příspěvek od blaha » ned 26. říj 2014 9:15:03

"mám možnost je koupit za 100Kč úplně nové a nepoužité"

Mi v překladu zní, někdo známý si je koupil a nepoužil a teď je nabízí k prodeji.

Mělo být, číňan je nabízí a můžu si je objednat, nebo už jsem si je objednal.

V jednom autě mám SinusLine, v druhým originál, bratránkovi jsem montoval do auta JBL GT6.
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

Uživatelský avatar
Bigy

Re: Čínské repro do auta 13cm

Příspěvek od Bigy » ned 26. říj 2014 9:21:40

Šlo to tak, že jsem si objednával ovladač k rádiu a nějaké drobnosti a on se mě zeptal, jestli nechcu tyto repro.
Asi si je objednám, když tak z nich budou krásné házecí disky...

bulbik
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 1
Registrován: úte 18. říj 2016 12:31:08

Re: Čínské repro do auta 13cm

Příspěvek od bulbik » úte 18. říj 2016 12:33:22

a proč si radši neobjednáš Pioneer co jsi se s nim rozloučil? Já mám tedy v auté taky Pioneera a nedám na néj dopustit. Mám konkrétně Reproduktory PIONEER TS-G1331i . Objednával jsem je přes http://www.repro-do-auta.cz/ a cenově to zas tolik nevyjde abych si do auta dával čínskej šunt ... ale to je jenom můj názor

Uživatelský avatar
PeBe
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 801
Registrován: úte 08. čer 2010 7:08:42

Re: Čínské repro do auta 13cm

Příspěvek od PeBe » úte 18. říj 2016 12:58:51

Mám obavu, že Bigi nečeká dva roky na tvé zhodnocení, zda znásobit cenu své Felicie tímto čínským výrobkem...
Co nejde silou, jde ještě větší silou...

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: Čínské repro do auta 13cm

Příspěvek od blaha » úte 18. říj 2016 13:16:43

Ale třeba cena Felicie klesla na jejich úroveň ;-)
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

Uživatelský avatar
hermelin-lukas

Re: Čínské repro do auta 13cm

Příspěvek od hermelin-lukas » úte 26. čer 2018 12:37:22

Z Číny bych to radši nekupoval... To si radši připlatím třeba tady: https://www.2din.cz/reproduktory/ alespoň bych měl záruku :D

Odpovědět

Zpět na „Ostatní audio“