Zapojení mikrofonu do kytarového komba

Domácí, Hi-Fi, auta, ...
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
javaansejongens

Zapojení mikrofonu do kytarového komba

Příspěvek od javaansejongens » sob 03. čer 2017 0:17:20

Ahoj, koupil jsem do školy dvě akustická komba. Jedno má 3 vstupy (2x XLR a 1x jack) a druhé dva (jeden XLR a jeden Jack). Lze využít vstupy Jack pro mikrofon? Doufal jsem, že bych mohl využít všech 5 vstupů pro mikrofony. Lze toho nějak docílit? Zkoušel jsem redukci xlr-jack, ale to je zřejmě slepá ulička.
Díky za rady.

Uživatelský avatar
Milan T.

Re: Zapojení mikrofonu do kytarového komba

Příspěvek od Milan T. » sob 03. čer 2017 8:24:16

Není co radit, vždyť si nic nenapsal! Pochybuji, že někdo ze zde přítomných má telepatické schopnosti, díky kterým by ti byl schopen pomoci... Podíval bych se ti do manuálu, když to nezvládneš sám, ale jaksi nevím do jakého... Zajímavé také je to, že si něco koupíš a pak doufáš, že to bude něco umět... :lol: :lol: :lol:

Quicktor
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 184
Registrován: úte 07. čer 2016 22:00:31

Re: Zapojení mikrofonu do kytarového komba

Příspěvek od Quicktor » sob 03. čer 2017 9:00:48

Zkusíme to jinak,jako vždy. Jaký komba, jaký mikrofony, jaký prostor pro ozvučení.
Všeobecně komba nejsou frekvenčně uzpůsobena pro přenos mikrofonního signálu už jen z důvodu většinou nízkého výkonu. Už se to tady taky někde probiralo, myslím nějaký emotivní téma zpěv z komba Fender.
V.D.

Uživatelský avatar
tatata

Re: Zapojení mikrofonu do kytarového komba

Příspěvek od tatata » sob 03. čer 2017 10:33:20

Takže on má prostor pro ozvučení vliv na to, jestli půjde mikrofon zapojit do jackové zdířky? =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D>

Uživatelský avatar
Návštěvník

Re: Zapojení mikrofonu do kytarového komba

Příspěvek od Návštěvník » sob 03. čer 2017 11:59:54

Jedná se o komba Acus ForStreet a Engl A101.
Moje otázka má spíš obecný charakter - LZE ZAPOJIT DYNAMICKÝ ČI KONDENZÁTOROVÝ MIKROFON (např. typ Shure SM57, AKG 1000S a x dalších...) PŘES NĚJAKOU REDUKCI DO VSTUPU JACK?

Quicktor
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 184
Registrován: úte 07. čer 2016 22:00:31

Re: Zapojení mikrofonu do kytarového komba

Příspěvek od Quicktor » sob 03. čer 2017 12:08:39

Ano lze, přes mix, nebo mikrofonní předzesilovač.
V případě kondenzátorového mikrofonu navíc externí fantom napäječ pokud není v mixu.

Uživatelský avatar
Návštěvník

Re: Zapojení mikrofonu do kytarového komba

Příspěvek od Návštěvník » sob 03. čer 2017 12:12:08

Milan T. píše:Není co radit, vždyť si nic nenapsal! Pochybuji, že někdo ze zde přítomných má telepatické schopnosti, díky kterým by ti byl schopen pomoci... Podíval bych se ti do manuálu, když to nezvládneš sám, ale jaksi nevím do jakého... Zajímavé také je to, že si něco koupíš a pak doufáš, že to bude něco umět... :lol: :lol: :lol:
Milane T., evidentně patříš k lidem, kteří kousnou, když k tomu mají sebemenší příležitost. Když se nesnažíš odpovědět na dotaz, ale chceš tu jen urážet, doporučil bych ti diskuze na novinky.cz. Tam je lidí tvého typu mnoho, možná si tam najdeš nové nepřátele, po kterých tak toužíš.

Uživatelský avatar
Návštěvník

Re: Zapojení mikrofonu do kytarového komba

Příspěvek od Návštěvník » sob 03. čer 2017 12:23:51

Quicktor píše:Ano lze, přes mix, nebo mikrofonní předzesilovač.
V případě kondenzátorového mikrofonu navíc externí fantom napäječ pokud není v mixu.
Díky za reakci. Ten mikrofonní předzesilovač se mi líbí. Lze tedy zapojit mikrofon přes XLR do předzesilovače a podle výstupu (dle modelu předzesilovače) použít buď redukci na jacka nebo ho zapojit do komba přímo jack-jack... chápu to dobře? :-)

Uživatelský avatar
Milan T.

Re: Zapojení mikrofonu do kytarového komba

Příspěvek od Milan T. » sob 03. čer 2017 13:19:44

Haha, nemyslíš si, že je problém spíš v tobě, když neumíš ani správně položit dotaz?? Víš ono tady na fóru nikoho nebaví neustále upozorňovat tazatele na to, aby napsal alespoň elementární informace... Když se tě někdo zeptá jaké struny si pořídit na kytaru?? ===>>> a na jakou kytaru???

Hlavně nemám rád líné lidi, co nejsou schopni ani otevřít manuál!! str. 4
http://www.acus-sound.it/images/stories ... treet9.pdf

Bildic
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 156
Registrován: ned 17. bře 2013 17:00:04

Re: Zapojení mikrofonu do kytarového komba

Příspěvek od Bildic » sob 03. čer 2017 13:44:23

Návštěvník píše:
Quicktor píše:Ano lze, přes mix, nebo mikrofonní předzesilovač.
V případě kondenzátorového mikrofonu navíc externí fantom napäječ pokud není v mixu.
Díky za reakci. Ten mikrofonní předzesilovač se mi líbí. Lze tedy zapojit mikrofon přes XLR do předzesilovače a podle výstupu (dle modelu předzesilovače) použít buď redukci na jacka nebo ho zapojit do komba přímo jack-jack... chápu to dobře? :-)

Toto nie je stastna cesta, nakolko v druhom kroku budes chciet napr. 2 mikrofony zlucit, kde jeden budes chciet dat hlasnejsie, dalsi tichsie, ...., ak budes chciet zosilit kombo, potrebujes ist k nemu...

Kup si napr. http://www.allen-heath.com/ahproducts/zed-6/
Je v cene do 100 eur/2700czk a vyriesis s tym vsetko potrebne (korekcie, zmiesanie, fantom, podmaz ...


J

Uživatelský avatar
Návštěvník

Re: Zapojení mikrofonu do kytarového komba

Příspěvek od Návštěvník » sob 03. čer 2017 13:54:23

Já jsem ten návod četl. I od toho Englu. A vím, že kombo zapojení mikrofonu do jacku neumožňuje. To jsem stačil poznat už jen z toho, že s použitím redukce z komba neleze zvuk. Proto jsem nezmiňoval konkretní kombo, ptal jsem se na způsob, jak zapojit mikrofon do jacku, když pouhá redukce nestačí. Už tomu rozumíš? A budeš mě tu jen soudit nebo taky něco poradíš? Co si myslíš o tom mikrofonním předzesilovači? Víš o tom něco, doporučil bys nějaký malý dvoukanálový?

Uživatelský avatar
Návštěvník

Re: Zapojení mikrofonu do kytarového komba

Příspěvek od Návštěvník » sob 03. čer 2017 14:32:46

Bildic píše:
Návštěvník píše:
Quicktor píše:Ano lze, přes mix, nebo mikrofonní předzesilovač.
V případě kondenzátorového mikrofonu navíc externí fantom napäječ pokud není v mixu.
Díky za reakci. Ten mikrofonní předzesilovač se mi líbí. Lze tedy zapojit mikrofon přes XLR do předzesilovače a podle výstupu (dle modelu předzesilovače) použít buď redukci na jacka nebo ho zapojit do komba přímo jack-jack... chápu to dobře? :-)

Toto nie je stastna cesta, nakolko v druhom kroku budes chciet napr. 2 mikrofony zlucit, kde jeden budes chciet dat hlasnejsie, dalsi tichsie, ...., ak budes chciet zosilit kombo, potrebujes ist k nemu...

Kup si napr. http://www.allen-heath.com/ahproducts/zed-6/
Je v cene do 100 eur/2700czk a vyriesis s tym vsetko potrebne (korekcie, zmiesanie, fantom, podmaz ...


J
Děkuji za reakci. Máš pravdu, že by bylo lepší mít nějaký menší mixážní pult, abych nemusel neustále chodit mezi kytary a diváky, když chci upravit hlasitost zvuku. Měl jsem s žáky několik koncertů a často jsem musel zasahovat. Potřeboval bych ale takový, který umožňuje zapojení alespoň 5 mikrofonů a zároveň nebude moc velký. Napadlo mě, že by se dal použít Recorder Zoom R16. Je malý jako klávesnice a má 8 XLR vstupů. Výstup je 2x jack. Nedegraduje to výsledný zvuk?

Uživatelský avatar
Milan T.

Re: Zapojení mikrofonu do kytarového komba

Příspěvek od Milan T. » sob 03. čer 2017 15:34:27

Návštěvník píše:Já jsem ten návod četl. I od toho Englu. A vím, že kombo zapojení mikrofonu do jacku neumožňuje. To jsem stačil poznat už jen z toho, že s použitím redukce z komba neleze zvuk. Proto jsem nezmiňoval konkretní kombo, ptal jsem se na způsob, jak zapojit mikrofon do jacku, když pouhá redukce nestačí. Už tomu rozumíš? A budeš mě tu jen soudit nebo taky něco poradíš? Co si myslíš o tom mikrofonním předzesilovači? Víš o tom něco, doporučil bys nějaký malý dvoukanálový?
Jack je pouze konektor a jak asi můžeme vědět jak je zapojen, nebo k čemu slouží, když si nenapsal o jaké kombo jde...!!! Už tomu rozumíš?

Nikde nevidím k čemu budou ty mikrofony použity? Na snímání kytar, nebo i zpěv?

Měl ses býval poradit pred nákupem komb a pořídit si dvě aktivky a malý mix. Měl bys univerzální slušně hrající aparátek.
Nejednodušší bude, když si ten rekordér zapojíš a ihned uvidíš, zdali ti to bude vyhovovat, nebo se budeš muset poohlédnout po nějakém mixu...

Uživatelský avatar
Návštěvník

Re: Zapojení mikrofonu do kytarového komba

Příspěvek od Návštěvník » sob 03. čer 2017 16:36:03

Máme v ZUŠ tyto dvě akustická komba pro ozvučení klasických kytar. Prioritou je co nejpřirozenější nezkreslený zvuk a to se podařilo. Teď bych jen chtěl rozšířit vstupy pro mikrofony při zachování stejné mobility. Ve škole mame velkou výkonnou aparaturu, ale k tomuto účelu jí využívat nechci. Navíc bych nedocílil tak naturalniho zvuku.
Jedno z nich (Acus) lze provozovat na vestavěnou baterii pro případ hry sólisty na ulici nebo v místě, kde bychom napájení těžko hledali. Proto ten Acus. Ten Engl má vyšší výkon a slouží jako rozšíření o další vstupy pro ozvučení kytarového dua či tria (snad časem i větších těles). Protože jsme ZUŠka, budou se tyto komba hodit pro různé účely, ale primárně pro klasické kytary snímané dynamickými mikrofony.
Buď tedy koupíme pro dva zbývající jack vstupy dvoukanálový mikrofonní předzesilovač nebo malý mixpult o alespoň 5 vstupech a smíšený signál zapojíme do obou komb (L, R).
Na těch kombech se mi líbí ta variabilita použití, která je v ZUS dost důležitá. Nemusím na každou akci tahat mixpult, když chci zvučit jednu kytaru se zpěvem. Nebo muzu použit jedno kombo jako hlavní a druhé menší jako odposlech. Rozhodne toho nákupu nelituji.

Bildic
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 156
Registrován: ned 17. bře 2013 17:00:04

Re: Zapojení mikrofonu do kytarového komba

Příspěvek od Bildic » sob 03. čer 2017 17:40:45

Pozrel som si ten recorder zoom 16,
Ma kombo vstupy ( v jednom konektore je jack/linka i XLR/mikrofonny predzos).

Je to nahravaci "stroj" - pre skolu aj zaznamove medium (8x naraz nahravanie na SD kartu), co mozes vyuzit pre nasledny vyucovaci proces.

Avsak v tejto cenovej kategorii ( do 400eur - zoom) ak uvazujes aj o pouziti pre odposluch je dobre mat vystupy 2 ( main a aux) a aj nejake korekcie a to uz na trhu je z coho vybrat.

Napr. https://www.thomann.de/intl/sk/soundcra ... ture10.htm
A v pripade potreby nahraval by som na maly tascam, zoom, ...

Mix je klasika, velkost=prisposobenie prenasaniu a hrubsiemu zaobchadzaniu. Ten zoom by som skor videl ako domace nahravacie studio.

J

Odpovědět

Zpět na „Ostatní audio“