propojení telefonu a domácího kina pomocí kabelu

Domácí, Hi-Fi, auta, ...
  • Reklama
  • DEMO 15
Otas
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 535
Registrován: ned 06. lis 2011 15:59:02
Bydliště: Bílina

Re: propojení telefonu a domácího kina pomocí kabelu

Příspěvek od Otas » pon 21. zář 2020 18:21:48

Blaha dává dobrý návod výše.
Nejprve vyzkoušej, zda dostáváš stereo signál z mobilu do nějakého mixu, nebo podobně. Pokud ano, je napůl vyhráno. Ještě se mi snad nestalo, že by z mobilu (s výjimkou posledních nakouslých jablek) nešlo přehrát přes propojku stereo jack/2cinch.
Pak lze použít některý ze vstupních konektorů - viz ten Blahův návod.
Bohužel vstupy/výstupy jsou zpravidla řízeny přes SW, tak to chce přečíst návod k přístroji :), zpravidla to má každý trochu jinak. Takto se těžko radí.

Uživatelský avatar
Michal1

Re: propojení telefonu a domácího kina pomocí kabelu

Příspěvek od Michal1 » stř 23. zář 2020 18:20:08

Jasny.Ja jsem to propojil i přes přední kamerovej vstup i zadní scartovej.V obou případech hudba hraje,ale přerušovaně.Prostě chvíli jo a chvíli ne.Nechápu to.

Uživatelský avatar
slava

Re: propojení telefonu a domácího kina pomocí kabelu

Příspěvek od slava » stř 23. zář 2020 20:26:32

Tak i já.Většina telefonů má 3,5 jacka výstup na 3 kroužky a zem. Tudíž je nutno míti jacka s TŘEMI vývody cinch.Potom je nutno zkoušet,který cinch nese zvuk a který je mikrofonní vstup.Barevné označení cinchů NESOUHLASÍ.No a to je vše.Vyzkoušeno na akcích a funguje.

Uživatelský avatar
Michal1

Re: propojení telefonu a domácího kina pomocí kabelu

Příspěvek od Michal1 » stř 23. zář 2020 21:02:54

Ok.Takze musím mít kabel se 3 cinchy? Ale teda nechápu proč to chvíli hraje a chvíli ne..

Uživatelský avatar
slava

Re: propojení telefonu a domácího kina pomocí kabelu

Příspěvek od slava » čtv 24. zář 2020 8:04:53

Pokud je zapojen klasický stereo jack,je možné,že zkratuje mikrofonní vstup a automatika uvnitř řeší problém vypínáním audio výstupu.Ale to je dané vnitřní strukturou telefonu.Půjč si anebo kup redukci (většinou je i v balení televizorů),cinche mají červenou,bílou a žlutou barvu a zkus to.

Uživatelský avatar
mmmartin
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 195
Registrován: pát 11. čer 2010 11:09:34

Re: propojení telefonu a domácího kina pomocí kabelu

Příspěvek od mmmartin » čtv 24. zář 2020 13:47:09

Pokud připojuješ přes redukci nebo kabel SCART > CINCH, pozor na značení IN / OUT. Existují totiž dvě varianty značení:
- konektory CINCH značené jako IN jsou ve SCARTu spojené s piny 2 a 6, tj. se vstupem zařízení a slouží tedy k poslání signálu do zařízení, což je zcela logické.
- konektory CINCH značené jako OUT jsou ve SCARTu spojené s piny 2 a 6, tj. se vstupem zařízení a slouží tedy k poslání signálu do zařízení. "Logika" tohoto značení spočívá v tom, že označení OUT dává na vědomí, že je nutné je připojit do výstupu zařízení, které je zdrojem signálu, což moc logické není [-X , jedině snad podle úvahy konstruktérů některých firem.
A ohledně barev: už jsem se setkal s redukcí na čtyřpatrový Jack 3,5, kde červený cinch byl video a žlutý bylo R audio.

Uživatelský avatar
slava

Re: propojení telefonu a domácího kina pomocí kabelu

Příspěvek od slava » čtv 24. zář 2020 14:37:43

Ohledně barev - napsal jsem,že je nutné vyzkoušet,kam to audio leze.V každém případě je nutné oddělit audio L,R out a mic in.

Otas
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 535
Registrován: ned 06. lis 2011 15:59:02
Bydliště: Bílina

Re: propojení telefonu a domácího kina pomocí kabelu

Příspěvek od Otas » čtv 24. zář 2020 17:55:12

Jo, čtyřpatrový 3,5 jack (např. z přenosného DVD přehrávače) má navíc "konstruktérskou zlomyslnost", že při připojení pouze třípatrového 3,5 jacka jde jeden z NF signálů do zkratu, což nemusí prospět výstupnímu, obvykle dvojitému OZ :). A jeden cinch pak má druhý NF signál a druhý cinch má videovýstup. Jeden kanál by prostě neměl vůbec hrát.
Proto to mé doporučení na prvotní vyzkoušení nahoře.

Uživatelský avatar
Michal1

Re: propojení telefonu a domácího kina pomocí kabelu

Příspěvek od Michal1 » čtv 24. zář 2020 19:57:50

No tak mi to pořád hraje přerušovaně.jeste zkusím koupit ten SCART s těma cinch vstupama a pustit to přes L1 vstup. Přes ten kamerovej F1 to prostě nejde ať to prehodim jakkoliv.a jede to jenom když je cervenej cinch v L Audio a bílej v žlutým videovstupu. Ale úplně stejně to hraje i na ten 2cinchovej kabel.nechapu to

muchacho
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 20
Registrován: stř 03. lis 2010 17:37:40
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: propojení telefonu a domácího kina pomocí kabelu

Příspěvek od muchacho » čtv 24. zář 2020 20:01:50

A co to zkusit digitálně? Třeba USB DAC převodníkem Topping D10s, pomůže k lepšímu zvuku, projde tím vše vč. Hi-Res PCM a DSD, přes OTG kabel se mobil připojí k převodníku a výstup má S/PDIF optiku i cinch, jen to propojit s digitálními vstupy kina... Pořád je tu ale riziko, že to bude chtít nějaký video signál...
2x RCF ART 310A, 2x RCF ART 705AS, mix DENON PRO DN-408X, mic SHURE PG48, PG58, kabely Adam Hall a Tasker, vše s Neutrik XXseries, NTB Lenovo IdeaPad Z510, zvuk.karta Lexicon Alpha, bezdrátový přenos signálu DENON PRO DN-202WT/WR

Otas
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 535
Registrován: ned 06. lis 2011 15:59:02
Bydliště: Bílina

Re: propojení telefonu a domácího kina pomocí kabelu

Příspěvek od Otas » čtv 24. zář 2020 22:07:40

Kup čtyřpatrový jack se třemi cinch a znovu to vyzkoušej. Na mém DVD přehrávači do auta mohu mít klidně žlutý cinch odpojen a stereo zvuk maká v pohodě. Třeba je to také tak, žlutý cinch je v mém případě zapojen na kroužku příslušejícím u třípatrového jacka jednomu kanálu zvuku - jak už jsem napsal a tvůj popis chování tomu nasvědčuje...
https://www.czc.cz/aq-kvj015-3-5mm-av-j ... 58/produkt

Uživatelský avatar
Michal1

Re: propojení telefonu a domácího kina pomocí kabelu

Příspěvek od Michal1 » čtv 24. zář 2020 23:24:07

No ten mám si myslím.mam 3 cinche. Ještě mě napadlo že vzadu vedle optického vstupu je digitální koaxiální vstup.tak zkusím koupit kabel a pustit to tam tím.ale asi budu muset změnit v nastavení příjem z analog na digitál.co myslíte ?

Otas
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 535
Registrován: ned 06. lis 2011 15:59:02
Bydliště: Bílina

Re: propojení telefonu a domácího kina pomocí kabelu

Příspěvek od Otas » pát 25. zář 2020 6:39:41

Řešíme pořád dvě odlišné věci najednou. V analogovém světě si je oddělujeme problém do úseků a vymezujeme místo potíží. Chápu, že u problémů SW v PC je to jinak.
1. Je výstup z mobilu funkční na klasickém vstupu cinch jinde, než u TV? Vypadává to, nebo ne? Vyzkoušej to na něčem jiném, než na té TV, jak jsem tě požádal nahoře!
2. Pak řešme, zda vstup scart do TV nebo i cinche v TV přijímají zvuk v pořádku.

Pokud bude výstup zvuku z mobilu i digitální, proč ne (ale zatím jsem se s tím u žádného mobilu nesetkal). Vstup by pak samozřejmě musel být digitální.

Uživatelský avatar
slava

Re: propojení telefonu a domácího kina pomocí kabelu

Příspěvek od slava » pát 25. zář 2020 8:06:23

Ještě tedy - hrajou sluchátka? Myslím z telefonu.A jsou s jakým jackem?Pokud hrají.Jestli hrají,je problém v tom kinu a asi bych neřešil bastl připojení alebrž honil zvuk přes něco jinýho.Ostatně nesetkávám se poprvé s tím,že kino pracuje v oblasti připojení trochu záhadně.

Uživatelský avatar
Michal1

Re: propojení telefonu a domácího kina pomocí kabelu

Příspěvek od Michal1 » pát 25. zář 2020 15:34:27

Aha.ale tv mam pres optiku do toho kina a to funguje dobre.sluchatka hrajou vsechny mozny.

Odpovědět

Zpět na „Ostatní audio“