Cena gramofón

Domácí, Hi-Fi, auta, ...
Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
BroDan270

Cena gramofón

Příspěvek od BroDan270 » úte 09. dub 2019 23:44:47

Ahojte, som nový vo svete gramofónov, respektíve by som chcel byť. Chcem sa opýtať, minimálne koľko eur musím investovať do gramofónu, aby bol pre priemerného človeka, ktorý nechce počuvať totálne nechutné audio, ale potrpí si na aspoň trocha kvalitnom zvuku? Môj prvý gramofón som skúsil len tak, že čo to dá a kúpil som ten najlacnejší, po 3 vypočutiach platne som ho vrátil, pretože rameno a cartridge s ihlou sa nedali nijako prispôsobovať a ihla nesedela na platni najlepšie takže to vydávalo nepekný zvuk. Nie som odborník, prepáčte ak trepem blbosti. Takže, jednoduchá otázka... Koľko eur investovať, ak nie som veterán a len si chcem vypočuť svojich obľúbených interprétov na platni a neohluchnúť pri tom?

Uživatelský avatar
Martin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 562
Registrován: čtv 11. srp 2005 1:16:45

Re: Cena gramofón

Příspěvek od Martin » stř 10. dub 2019 9:01:59

Nevadí, že se ptáš, když nevíš. Vadilo by, pokud by sis nejdříve o věci nic nezjistil.

Tady je pár vláken, kde se téma gramofonu řešilo: search.php?keywords=gramofon&terms=all& ... mit=Hledat - navzdory někdy zbytečnýmu dohadování se o ničem s umanutým tazatelem obsahují i užitečné informace.

Řádově se jde v hobbykvalitě odpíchnout od 10 tisíc Kč, tj. € 400, horní limit je Tvá peněženka :)
administrátor, moderátor

Odpovědět

Zpět na „Ostatní audio“