SW na nahrání 6 mikrofonů- zvukovka Tascam

Domácí, Hi-Fi, auta, ...
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
pavlii
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 414
Registrován: úte 06. říj 2009 11:00:25
Bydliště: Hostivice
Kontaktovat uživatele:

Re: SW na nahrání 6 mikrofonů- zvukovka Tascam

Příspěvek od pavlii » úte 26. kvě 2020 8:13:09

Hmmm....to je nějaký divný fakt. V tomhle bude Reaper nevinně. Pro srandu zkus třeba totok (free): https://kristal-audio-engine.en.softonic.com/ je to sice letitá věc, ale mohlo by to splnit minimnálně porovnávací účel (ale fakt jsem ho na novějších platformách nezkoušel, tak nevím).

Nicméně k Reaperu: pokud prostě neblbne ovladač ke zvukovce, tak musí bez problémů pracovat:

- v Preferences mít nastaven požadovaný rozsah vstupů - prostě klidně včechny (IN1 až INx)
- vytvořit požadovaný počet stop v projektu
- pro každou vybrat požadovaný vstup
- přepnout všechny stopy do režimu záznamu
- nastavit citlivosti vstupů s mikrofony
- nahrát a pracovat :-)

Pokud by měl totiž Reaper problém, už dávno by to uživatelé řešili (komunita je sakra veliká a tohle je natolik základní věc, že by se na ní přišlo vpravdě hned).

P.
Obrázek
home recording: Cubase Pro 12, WaveLab Pro 11 / Dynaudio BM6 + A500 / Antelope Discrete 8 Pro SC

STIGMA
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 47
Registrován: úte 22. říj 2019 15:19:41

Re: SW na nahrání 6 mikrofonů- zvukovka Tascam

Příspěvek od STIGMA » úte 26. kvě 2020 9:01:35

xcom2 píše:
pon 25. kvě 2020 21:47:17
Pak jsem šel do Reaperu (v Tascamu zapojený 3 stejné mikrofony) a dal Insert new track - Novou stopu. Veme 1 mikrofon třeba připojen do IN1 (vidím, že to reaguje a slyším zvuk ve sluchátkách co mám připojeny v Tascamu), dám tedy znovu New track, ale další už jsou hluché, prostě další Mikrofony neslyším, nereagují.
Možná tuším kde ještě mohl být "zádrhel". Podívej se na control panel od Tascamu. Záložka Output setting. V pravé části je Line Out 1 - 8. Pokud máš na Line out nastaveno master L či R tak je aktivován mix a direkt monitoring. Proto hned slyšíš připojený mikrofon, protože signál z mikrofonu projde rovnou zvukovkou na výstup. Zvukovka funguje jako mix. Je taky potřeba, v tomto nastavení, podívat se do záložky mixer jestli tam nemáš požadované vstupy stažené či zamutované. Na dalších stopách můžeš mít nastaveno jako výstup computer 3,4....8. Takže pokud si i na dalších stopách přepneš na master L či R tak by si měl slyšet každý připojený mikrofon. Nebo pokud si nastavíš na výstup computer 1-8 tak musíš aktivovat monitoring daných stop v Reaperu.

Uživatelský avatar
pavlii
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 414
Registrován: úte 06. říj 2009 11:00:25
Bydliště: Hostivice
Kontaktovat uživatele:

Re: SW na nahrání 6 mikrofonů- zvukovka Tascam

Příspěvek od pavlii » úte 26. kvě 2020 9:17:09

Jo - interní nastavení zvukovky do toho taky bude mluvit; jen bych řekl, že defaultní režim by neměl být tento (tj. očekával bych v první řadě "normální" funkci pro záznam z X dostupných vstupů - aniž bych musel do vlastního softu zvukovky jakkoli lozit), ale tohle je už věcí výrobce a rozhodně má smysl se na to podívat. DObrý tip!

P.
Obrázek
home recording: Cubase Pro 12, WaveLab Pro 11 / Dynaudio BM6 + A500 / Antelope Discrete 8 Pro SC

STIGMA
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 47
Registrován: úte 22. říj 2019 15:19:41

Re: SW na nahrání 6 mikrofonů- zvukovka Tascam

Příspěvek od STIGMA » úte 26. kvě 2020 9:24:41

Už si to přesně nepamatuju, mám tu zvukovku docela dlouho. Ale myslím si že v defaultu je nastaveno pro Line out 1 - master L a pro line out 2 - master R. Ale ruku do ohně za to nedám. :-)

Uživatelský avatar
pavlii
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 414
Registrován: úte 06. říj 2009 11:00:25
Bydliště: Hostivice
Kontaktovat uživatele:

Re: SW na nahrání 6 mikrofonů- zvukovka Tascam

Příspěvek od pavlii » úte 26. kvě 2020 9:49:21

To ano, ale to má snad každá zvukovka a IMHO by to nemělo mít za následek popsané chování...ale já Tascam v ruce neměl, soudím jen podle toho, jak to mám u sebe (Steinberg, Audient, Yamaha).

P.
Obrázek
home recording: Cubase Pro 12, WaveLab Pro 11 / Dynaudio BM6 + A500 / Antelope Discrete 8 Pro SC

STIGMA
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 47
Registrován: úte 22. říj 2019 15:19:41

Re: SW na nahrání 6 mikrofonů- zvukovka Tascam

Příspěvek od STIGMA » úte 26. kvě 2020 10:03:28

Jasně. I v tomto režimu nahrává. Ale šlo mi o to že na dalších stopách nic neslyší. Default je nastaven pro vstupy 3 - 8 výstup computer 3 - 8. Při tomto nastavení musí být puštěn monitoring z DAWu. Tak se domnívám jestli jen neměl zapnutý monitoring v Reaperu. Pokud teda měl mikrofon připojen na některým ze vstupů 3 -8. Anebo špatně nastaven vstup pro danou stopu. Jasně jsou to jen domněnky. A asi nám nezbude nic jiného než počkat na odpověď od xcom2.

Uživatelský avatar
pavlii
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 414
Registrován: úte 06. říj 2009 11:00:25
Bydliště: Hostivice
Kontaktovat uživatele:

Re: SW na nahrání 6 mikrofonů- zvukovka Tascam

Příspěvek od pavlii » úte 26. kvě 2020 10:04:02

Jo tak, to potom asi ano :-)

P.
Obrázek
home recording: Cubase Pro 12, WaveLab Pro 11 / Dynaudio BM6 + A500 / Antelope Discrete 8 Pro SC

xcom2
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 8
Registrován: stř 20. kvě 2020 12:44:43

Re: SW na nahrání 6 mikrofonů- zvukovka Tascam

Příspěvek od xcom2 » úte 26. kvě 2020 10:57:01

Tak jsem trochu postoupil:
- podle mě to Reaper prostě neumí. Dokáže max. 2 mikrofony - nebo to neumím nastavit, ale ze screenů co jsem zaslal tam nemám jinou možnost
- Cubase to umí, funguje, ale to je hroznej gigant a pro tak jednoduchou věc mi příde až zbytečně složitej
- zkoušel jsem ještě Studio ONE 4 - tam se mě to chovalo podobně jako v Reaperu
- zatím je pro mě vítězem MIXPAD - nenápadný SW, pro nekomerční použití zdarma - velmi jednoduché ovládání, hned u Tracku je nastavení, kde si rovnou vyberu vstup IN1-INx a je to.Výsledek jde klidně rovnou do MP3 bez nutnosti instalovat další kodeky a v neposled ní řadě je to strašně malé. ON-LINE instalátor 2MB a na disku pak 6MB místa...to s 14GB Cubase nesrovnatelný

https://www.nch.com.au/mixpad/index.html

NIcméně, jakoukoliv radu či tip na další dobrý soft uvítám. Líbil se mi hodně Reaper, ale jak jsem psal....

EDIT: Až teď vidím, že jste toho napsali:-) KOuknu a ozvu se, ten Reaper bych rád rozběhl

Uživatelský avatar
pavlii
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 414
Registrován: úte 06. říj 2009 11:00:25
Bydliště: Hostivice
Kontaktovat uživatele:

Re: SW na nahrání 6 mikrofonů- zvukovka Tascam

Příspěvek od pavlii » úte 26. kvě 2020 11:43:42

Reaper je prakticky profi věc ;-) takže tohle rozhodně umí. Ale omrkni i alternativy, jednu jsem taky postoval.

P.
Obrázek
home recording: Cubase Pro 12, WaveLab Pro 11 / Dynaudio BM6 + A500 / Antelope Discrete 8 Pro SC

STIGMA
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 47
Registrován: úte 22. říj 2019 15:19:41

Re: SW na nahrání 6 mikrofonů- zvukovka Tascam

Příspěvek od STIGMA » úte 26. kvě 2020 11:51:30

STIGMA píše:
čtv 21. kvě 2020 9:54:24
Takže ještě přidám free bandlab Cakewalk https://www.bandlab.com/products/cakewalk
Taky už jsem jeden tip postoval. :wink:
A taky si myslím, že v Reaperu to musí jít.

xcom2
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 8
Registrován: stř 20. kvě 2020 12:44:43

Re: SW na nahrání 6 mikrofonů- zvukovka Tascam

Příspěvek od xcom2 » úte 26. kvě 2020 12:51:59

Tak už jsem to konečně odhalil - chyba v neznalosti programu,jak jinak:-)

Takže REAPER:
- v těch Preferencích se dá ASIO Audio system a nastaví se US 16-10 ASIO (zde pak IN1 až INx)
- přidají se Tracky, ale klíčem je Červené kulaté tlačítko Record u každého tracku - na něm Pravé tlačítko myši a pak už volba Input a vybere se patřičný VSTUP (tedy IN1 až INx). Toto se nastaví u každého tracku

Na tom ovládání každého Tracku totiž klame tlačítko IN, kde se volí REcord - Input,ale tam se toto nenastavuje.

Tak kdyby to někdo hledal jako já:-)
https://www.youtube.com/watch?v=kffWZ-WeTsY
Čas 1:40
***********
Každopádně díky všem, jdu zkusit dlouhodobý záznam co to udělá.

STIGMA
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 47
Registrován: úte 22. říj 2019 15:19:41

Re: SW na nahrání 6 mikrofonů- zvukovka Tascam

Příspěvek od STIGMA » úte 26. kvě 2020 13:07:42

No tak super. =D>
Tak ať se daří.

Uživatelský avatar
pavlii
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 414
Registrován: úte 06. říj 2009 11:00:25
Bydliště: Hostivice
Kontaktovat uživatele:

Re: SW na nahrání 6 mikrofonů- zvukovka Tascam

Příspěvek od pavlii » úte 26. kvě 2020 13:15:30

Šikula ty!

P.

EDIT: nicméně po shlédnutí toho videa nemám úplně dobrý pocit a samozřejmě jsem si to vyzkoušel u sebe a upřímně řečeno - pravý klik na Record Arm nabízí v sekci výběru vstupu pro záznam stejné věci jako klik levým na In ;-) ale to je fuk.
Obrázek
home recording: Cubase Pro 12, WaveLab Pro 11 / Dynaudio BM6 + A500 / Antelope Discrete 8 Pro SC

xcom2
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 8
Registrován: stř 20. kvě 2020 12:44:43

Re: SW na nahrání 6 mikrofonů- zvukovka Tascam

Příspěvek od xcom2 » čtv 28. kvě 2020 9:40:27

Já to tam prostě nemám - volba IN - levé tl. myši a pak pravé tl. u REC jednoznačně IN1-IN6
Přílohy
reaper_rec.jpg
reaper_in.jpg

Uživatelský avatar
pavlii
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 414
Registrován: úte 06. říj 2009 11:00:25
Bydliště: Hostivice
Kontaktovat uživatele:

Re: SW na nahrání 6 mikrofonů- zvukovka Tascam

Příspěvek od pavlii » pát 29. kvě 2020 8:49:31

Aha - neměl jsem na mysli tohle tlačítko, to je evidentně něco jako "volič režimů stopy", ale to vedle, které tam u tebe postrádám:

Obrázek

Režim ASIO.

P.
Obrázek
home recording: Cubase Pro 12, WaveLab Pro 11 / Dynaudio BM6 + A500 / Antelope Discrete 8 Pro SC

Odpovědět

Zpět na „Ostatní audio“