Behringer MPA40BT

Domácí, Hi-Fi, auta, ...
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
slava

Re: Behringer MPA40BT

Příspěvek od slava » pon 10. srp 2020 15:02:38

Jo,na lesní cestě,stojí vedle sebe,zvuk jak ze studia.A to krásný kouzlení s mobilem.Neblbni a zjisti si předváděčky,abys to slyšel na vlastní uši.Moje rada zůstává stejná - jsou to krámy a když už investovat,tak do věci,co za to stojí.

Uživatelský avatar
CharlesBass
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 546
Registrován: ned 20. dub 2008 13:11:38
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Behringer MPA40BT

Příspěvek od CharlesBass » pon 10. srp 2020 15:56:13

Tak zase --- ono sem se dočetl, pergola, bazén + víceméně statické využití. Hele, ty pťenosné JBL hrajou fakt suprově ve své třídě, o tom žádná. Ale je to fakt dobrý až výborný pro puberťáky co s tim frajeřej na skejtu, na lavičce v parku, nebo pro už odrostlejší mládež, co si to veme na deku k vodě.

Skutečně je na zvážení i pártybox, co sice hezky bliká, ale opět je to spíš jen generátor rámusu (víceméně - viz výše). Opravdu se za cenu nějakej tejhle "lepší" mašinky dá vyřešit mnohem lepší ozvučení, na pergole typicky menší pasivky a zesík v nějakem stolku, na kterém stejně musí být NTB, nebo tablet, na kterým poběží třeba internetový rádio, nebo kterej je naládovaný mptrojkama. Případně už aktivky. Nadělá to dost rámusu při párty a současně se to dá poslouchat potichu při romantickém večeru s frajerkou a vínem ... :-)

Já mám mraky takových beden a zesíku i mraky mptrojek, chybí už jen frajerka a ta pergola s bazénem ... :-D
Basista zajímající se značnou měrou o zvuk, tedy i samozvučení a jeho následky :lol:
A drze se deroucí do vyššího levelu sorty podivínů říkající si zvukaři :-)

Otas
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 535
Registrován: ned 06. lis 2011 15:59:02
Bydliště: Bílina

Re: Behringer MPA40BT

Příspěvek od Otas » pon 10. srp 2020 21:48:07

Hlavně, že neschází víno :D.
Jak jsem to teď napsal, dostal jsem na něj chuť :). Jdu to řešit...

peipei
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 38
Registrován: stř 05. zář 2018 13:16:27

Re: Behringer MPA40BT

Příspěvek od peipei » pon 10. srp 2020 23:42:51

Ať hledám jak hledám tak v ceně JBL partyboxu 100 opravdu nemůžu najít aktivku s bluetooth která by se mu mohla kvalitou zvuku a basů rovnat. Nemyslím že ten Oluv nějak vyzdvihuje party reproduktory, to by jinak párty reproduktory Sony které mají velmi podobnou cenu jako JBL a spoustu ostatních neoznačoval jako totální šrot.
Každopádně preferuji PA nebo párty repro v jenom boxu a Bluetooth připojení. V létě to bude na zahradě a v zimě si díky mikrofonu užijou kromě mě i moje děti doma :)
Ale ohledně toho blikání souhlasím, ze stovek a možná i tisíců blikajících repro na trhu to vypadá, že zhruba jen pár desítek jich má kvalitní zvuk.

peipei
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 38
Registrován: stř 05. zář 2018 13:16:27

Re: Behringer MPA40BT

Příspěvek od peipei » úte 11. srp 2020 0:30:08

Ještě jsem našel dB Technologies SYA 10 který na thomanovi stojí 7869 Kč a já ho ve výprodeji v jednom shopu našel za 5266 Kč.

https://www.gear4music.cz/cs/PA-DJ-and- ... gI7QvD_BwE

Nemá baterii ani blikátka, má BT a k tomu nějaký pokročilý DSP i předvolby pro různé hudební styly.
Tenhle už stojí za to koupit?

Uživatelský avatar
PeBe
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 801
Registrován: úte 08. čer 2010 7:08:42

Re: Behringer MPA40BT

Příspěvek od PeBe » úte 11. srp 2020 7:18:43

... když budou dva, tak to snad jakous takous práci na ploše 10x15 metrů odvede. Já bych na takovou plochu nelezl s ničím menším, než se dvěma 12'.
Vykašlal bych se na BT a řešil to "postaru". Na stolku malinký mixáček se dvěma/třema stereo vstupy, vedle něho zesilovač a ven dát dvě pasivky na klacky. Do mixáčku připojovat kabely od dvou/tří tabletů/telefonů/notesů... Efektní, funkční a hlavně relativně levné. Výhoda malého mixíku je i v možnosti snazší regulace hlasitosti a hlavně v možnosti zapojení mikrofonu. Někdy se hodí, když hostitel/oslavenec může promluvit "k národům", nebo třeba na oblíbené karaoke.
Co nejde silou, jde ještě větší silou...

Otas
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 535
Registrován: ned 06. lis 2011 15:59:02
Bydliště: Bílina

Re: Behringer MPA40BT

Příspěvek od Otas » úte 11. srp 2020 7:42:11

Jo, to na oko vypadá nadějněji, nedávají se prachy za zbytečnosti a je to vizainově decentní. A je to značka. Tady píší, že procesorem srovnávají fázi - aby to hrálo středy a výšky čistě (což je ostatně vedle dělení kmitočtu a srovnání kmitočtové charky obvyklá funkce procesoru v aktivkách). Nemusí tam mít ten basový procesing, jako JBL (což je ideální pro nahluchlé) a musí se to více hlídat.
10" není žádný velký reprák, i když plocha membrány je skoro 2* větší, než u dvou 5,25" dohromady.
Jak píše PeBe, 12" by byl lepší.
Na druhou stranu si dovedu představit, že 10" fullrange jen se špičkovými 400W (líbí se mi kombinace D/AB zesilovačů) je pro DJe jako PA nepoužitelný (to je právě tak na tu zahradu :) ) a zůstalo jim to na krámě. Proto ta sleva.
Ale ten technický popis (výpis dat) je občas zábavný, ten kdo ho překládal, asi předtím prodával šrouby nebo zahraniční pečivo, o odborných pojmech nemá ani páru.
Opět: Chce to nejprve poslechnout, především co to snese na basech a jak se to chová při přebasování.

mifune
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 214
Registrován: stř 22. lis 2017 17:29:43

Re: Behringer MPA40BT

Příspěvek od mifune » úte 11. srp 2020 10:10:36

Trošku všichni zapomínáte, že tyto akce - (můj syn (ale i já sám) se svou bandou kamošú to pořádá každých 14 dní) - obtěžují sousedy a měšťáci (serou na morgoše, kteří mlátijou a okrádají a terorizují slušný lidi) - toto je jejich parketa- přesně v 22.05 budou u vás doma zvonit: ztište muziku, zklidněte se - sousedé nemůžou po zasloužené práci klidně spát....volá je zpravidla krypl, kterej, když jednou pořádá svou vlastní oslavu, tak na všechny klidně z vysoka kálí....ono na to ozvučení zahrady stačí nějaká malá (sračička) já jsem to už vyřešil před lety: Mackie FreePlay (ještě mix od Thomanna - DJ T. mix za 89E a funguje supr) ovládá se telefonem (přes BZ) každej si stáhne aplikaci - je to čistej (americkej) číňan - dokoupil jsem příslušenství (baterka- vydrží fakt tak 5 -6 hodin, držák a výbornej bag - tvrdá přední stěna - vydrží i náraz kladivem - zkusil jsem to - OK) po přidání k tomuto !údajně 120W! skřítkovi 18" sub čínskej Proel tak je takové "ostudy" - že to na "ulici" budeš léčit týden. "PeBe" promiň , ale na zahradní párty dát 2xRCF312 (at´ má klidně + 10x15m) - já jsem v brněnské zástavbě na vlastní velké zahradě něco takovýho postavil(zastřešený, sedačka, stoly, židle, ohniště, lednička, grill, linka, televize atd...osvětlený bazén... - včetně vlastního výčepu) - akce se dělají pořád (a máme velký štěstí, že jsme všichni aktivní judisti, jinak by nás asi sousedi pozabíjeli).. popř. sub - tak ti sousedi, až tě druhej den potkají rozbijou čuňu... (v horším případě podají oznámení na úřad ..)

Uživatelský avatar
slava

Re: Behringer MPA40BT

Příspěvek od slava » úte 11. srp 2020 11:53:15

Tady nebyla vůbec řeč o randálu,ale o kvalitní reprodukci.Zadavatel taky napsal,že nebude vyhánět žížaly z hlíny.A pro mě - žádná vymyšlenost i světové značky tohle nesplňuje.Mimochodem - co je BZ?

peipei
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 38
Registrován: stř 05. zář 2018 13:16:27

Re: Behringer MPA40BT

Příspěvek od peipei » úte 11. srp 2020 12:19:48

Našel jsem video kde hraje 2x dB B-Hype s podobnými parametry jako dB Technologies SYA 10
Oba jsou 10", hype/sya: 123/125 max SPL, 62Hz-20Khz/52Hz-18Khz.
https://youtu.be/I8PomwGABVU
Ať máte představu co hledám tak výkon těch dvou je až moc, bohatě by stačil jen jeden.
Kvalitu reprodukce a basový přednes přes ten jeho mikrofon moc nejde soudit a taky nevím jak by to bylo s basama kdyby hrál jen jeden.
Na jednom německém testu testují pohužel jen 12"a 15" ale zmiňují tam hlasitý ventilátor.

https://m.bonedo.de/artikel/einzelansic ... -test.html

Otvor pro ventilaci vidím i u 10" a chci se zeptat jetli ten hlasitý ventilátor jede jen při vysokém zatížení nebo pořád i když poslouchám hudbu velmi potichu.

Uživatelský avatar
PeBe
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 801
Registrován: úte 08. čer 2010 7:08:42

Re: Behringer MPA40BT

Příspěvek od PeBe » úte 11. srp 2020 13:19:26

Rozhodnutí je jen na tobě. Jen ty sám si musíš udělat jasno, co si za své peníze koupíš.
Snažíme se ti poradit, dle našeho nejlepšího vědomí a svědomí, kterak i na "obyčejném" mejdanu, dosáhnout kvalitního přednesu na celé ploše, tebou udané. Ano, námi doporučovaná řešení jsou dražší, než tvá představa, ale tak to prostě u profi a semiprofi techniky je. Obracíš se na profíky a poloprofíky, tak nečekej rady od matlů pro matly ;-)

[OT]
Koukám, že se nám pan judista asi zase naládoval "nápoji moudrosti"... :-D
[/OT]
Co nejde silou, jde ještě větší silou...

peipei
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 38
Registrován: stř 05. zář 2018 13:16:27

Re: Behringer MPA40BT

Příspěvek od peipei » úte 11. srp 2020 20:41:39

Veškerých rád si samozřejmě moc vážím. Líbí se mi i poznámka od mifune na tom co píše opravdu něco je.
Já přesně vím co chci:
1) řešení v jednom boxu
2) Bluetooth připojení
3) výborná kvalita zvuku
4) kvalitní basový přednes moderní hudby (kopající basy, dostatek je pro mě to porovnávací video JBL 100 vs 300 venku v lese).
Hlasitost nevím jak definovat ale pokud se to bere podle toho max SPL tak 123 dB je bohatě dostačující (ohledně hlasitosti mi postačí asi jakýkoliv PA, nepotřebuji kravál, pouze uspokojivé basy ve venkovním prostředí).

Takže když zvednu kapitál z původních 4k na 4-7k tak jako favority vidím JBL partybox 100, Behringer MPA40BT, dB Technologies SYA 10.
S PA nemám žádné zkušenosti a v této cenové kategorii u značek s kvalitním zvukem je to max těch 8"-10" a ty mi připadají, že nejsou konstruované/laděné aby vydávaly hluboké basy. Taky se bojím toho předzesilovacího šumu který mi za to aby to bylo hlasitější nestojí a u té SYA si nedovedu představit, že vzadu jede pořád nějaký ventilátor. Takže že strachu a nevědomosti z PA vidím pořád největší pozitiva jen na tom JBL partybox 100 který hraje kvalitně, čistě a hluboké basy i na max bez ohledu na to jestli to má nějaké blikátka a baterii.
Stejně kvalitní/kvalitnější PA dle mých požadavků v této cenové kategorii nebo nižší se mi zatím nedaří najít.

Zde je video jak JBL 100 hraje na stojanu, zase žasnu a ptám se sám sebe jetli se tahle bedna JBL tak opravdu moc povedla nebo jsem já tak hluchý (hodně blízko bedny mi připadá že zkresluje ten mikrofon).

https://youtu.be/T0jcuqz2k2Y

A otázka je jasná, dá se sehnat stejně kvalitní/kvalitnější PA za méně než 6-7 tisíc?
Naposledy upravil(a) peipei dne úte 11. srp 2020 21:29:25, celkem upraveno 3 x.

kelly.ok
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 329
Registrován: stř 18. říj 2017 7:27:13

Re: Behringer MPA40BT

Příspěvek od kelly.ok » úte 11. srp 2020 21:08:50

Vybírat podle tabulkových parametrů u kterých vlastně ani nevíš, co si za konkrétními hodnotami představit nebo ještě hůř podle videa na youtube prostě nejde. Pokud chceš vybrat tak, abys byl spokojen, nezbyde ti, než si bedny poslechnout a porovnat...Kromě toho, že každý slyšíme trochu jinak a chceme od zvuku třeba něco trochu odlišného je poslechový dojem prakticky nepřenositelný... takže si pár beden nech někde v obchodě pustit ať máš představu co chcš a co od čeho lze očekávat.

Quicktor
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 184
Registrován: úte 07. čer 2016 22:00:31

Re: Behringer MPA40BT

Příspěvek od Quicktor » úte 11. srp 2020 21:54:32

slava píše:
úte 11. srp 2020 11:53:15
.Mimochodem - co je BZ?
To je Slávo takzvanej Brněnskej polo translate ,, BlůůůZub ,, . To neznáš ? #-o
Tam je vše trochu jinak .

Otas
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 535
Registrován: ned 06. lis 2011 15:59:02
Bydliště: Bílina

Re: Behringer MPA40BT

Příspěvek od Otas » úte 11. srp 2020 22:16:07

Po druhém propagačním videu na mikrofony a stabilizaci úrovně hlasitost v mobilu (zvláště kolem 4. minuty) říkám kup si to ihned a dále nespekuluj!
Očekávat kopající basy od dvou 5,25" hraček mne poněkud rozesmálo, ale já určitě žiji v jiných úrovních výkonu a hlasitosti :).
Třeba ti to bude vyhovovat, tak proč tě odrazovat...
Být indián, řekl bych: Howgh.

Odpovědět

Zpět na „Ostatní audio“