Behringer MPA40BT

Domácí, Hi-Fi, auta, ...
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
PeBe
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 798
Registrován: úte 08. čer 2010 7:08:42

Re: Behringer MPA40BT

Příspěvek od PeBe » stř 12. srp 2020 7:35:44

Je fajn, že si našich rad vážíš. Nicméně jich nedbáš. Rozhodl ses pro "hračku" a od nás chceš, abychom ti její koupi posvětili. Nestane se tak... Na rozdíl od většiny zde diskutujících nemáš srovnání s ničím lepším, tak budeš nakonec spokojený ;-)

Kdybys chodil na toto fórum častěji, věděl bys, že mifune zde víceméně jen prudí opileckými zvratky, když si lokne lektvaru moudrosti... ;-) V tomto případě, ale na jeho poznámce opravdu něco lehce je... Nicméně prudící sousedi ti půjdou po krku, i když bude mejdan bez beden a proběhne v "tichosti" jen se španělkou a pár opilými sboristy... ;-) ... a to bez ohledu na to, jakému sportu se věnuješ. To jen aktivní judista si myslí, že před ním všichni padají na konečník... ;-)

I já konveruji k indiánství a říkám: "Howh..."
Co nejde silou, jde ještě větší silou...

peipei
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 38
Registrován: stř 05. zář 2018 13:16:27

Re: Behringer MPA40BT

Příspěvek od peipei » stř 12. srp 2020 12:21:36

Posvěcení nečekám, právě naopak, čekám radu v tomhle smyslu: "V cenové kategorii do max 6-7 tisíc a tvých zmíněných požadavků si kup xxxxxxxx a bude to hrát mnohem lépe než ta hračka" NEBO "Kup si xxxxxxxx bude to stát mnohem méně a bude to hrát stejně/lépe.
Ale chápu že mi pravděpodobně odpovíte že nemáte zkušenosti/nepoužíváte žádné zařízení v tak nízké cenové kategorii, to bych musel vybírat repro někde za 10, 50 nebo sto tisíc.

Uživatelský avatar
PeBe
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 798
Registrován: úte 08. čer 2010 7:08:42

Re: Behringer MPA40BT

Příspěvek od PeBe » stř 12. srp 2020 13:51:01

Jelikož mi vypadlo písmenko, nelze brát můj poslední příspěvek, jako poslední slovo... :-)
Odpověděl sis sám. Není na tomto fóru nikoho, kdo by tyto hračky používal k serióznímu ozvučování. Není to o ceně. Je to primárně o vlastnostech... Ta cena je až sekundární a pochopitelně se odvíjí od vlastností.

Připomnělo mi to toto od druhé minuty a třicáté první sekundy... :-D

No, teď již opravdu nasazuji čelenku s péry, říkám: "Howgh" a vyrážím na lov bizona...
Co nejde silou, jde ještě větší silou...

peipei
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 38
Registrován: stř 05. zář 2018 13:16:27

Re: Behringer MPA40BT

Příspěvek od peipei » stř 12. srp 2020 15:10:06

To jsem moc rád že to není jen o ceně, tím pádem už jen nadšeně čekám na návrhy a rady seriózních věcí splňující mé požadavky:
1) řešení v jednom boxu = aktivní
2) Bluetooth připojení
3) výborná kvalita zvuku
4) kvalitní hluboký basový přednes moderní hudby (kopající basy)
5) Cena 4-7 tisíc.

kelly.ok
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 329
Registrován: stř 18. říj 2017 7:27:13

Re: Behringer MPA40BT

Příspěvek od kelly.ok » stř 12. srp 2020 20:05:58

Budu se opakovat,.... protože ono už samo o sobě je spousta věcí, které uvádíš jako požadavky, subjektivních. Poradit ti tu může pět, deset, dvacet lidí, každý něco jiného a všichni můžou mít pravdu, se všemi variantami bys mohl být třeba spokojený, stejně jako se může stát, že nebudeš spokojený se žádnou. Proto... bez tvé alespoň přibližné představy toho, co je jaký typ bedny schopen zahrát jsou rady konkrétních bedýnek víceméně zbytečné. Brát jako referenci video z youtube podle mě není nic směrodatného, čeho by mělo smysl se držet... lze takto nahrát ten samý aparát v tom samém prostředí x různými způsoby kdy na každé z nahrávek bude mít odlišný zvukový charakter.

"Výborná kvalita zvuku" je tak relativní, že bych to asi ani nepsal. Pro spoustu (nejen) profíků si to pak může přímo odporovat s přehráváním přes bluetooth...

Kvalitní hluboký bas (kopající basy)... někomu v tomto nemusí připadat dostatečný ani kilowattový 15" subwoofer, natož pak nějaká malá aktivka. To co si pod tím například představuju já pravděpodobně nedokáže sama o sobě splnit žádná aktivka v dané cenové relaci nehledě na ostatní požadavky. Tyhle dva požadavky bych tedy bral také jako víceméně neslučitelné.

Marian
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 47
Registrován: úte 21. led 2020 20:56:39

Re: Behringer MPA40BT

Příspěvek od Marian » čtv 13. srp 2020 19:33:03

"Kvalitní hluboký bas (kopající basy)" mne sa už tie dve veci vylučujú. Hlboký bas je u mňa zvuk ako z 18" resp. 10-12" highend HiFi subbas repra samozrejme pri nižšej intenzite, ale všeobecne frekvencia pod 50Hz, ale kopajúce basy pravý opak - kickbin t.j. nejaký svižný 12-15" v horne alebo BPH/TH (technári používajú) alebo vyššie ladenom BR búchajúci v pásme 60-120Hz. Ja by som neodpisoval tie B112W, podľa môjho ucha to nehrali (tie novšie DSP som nepočul ale recenzie majú rozpačité) až tak zlé a cenove je to okolo 5tkč, Je aj 15" verzia B115W kde by sa dalo očakávať ešte čosi lepšie podanie basov no je to už dosť veľká a ťažká bedňa. Od Uliho by som zvážil aj drahší model B12X (má podporu BT, navyše sa da k nemu kúpiť sada bezdrátových "USB" mikrofónov za stovku) to je údajne mierne ochudobnebnuený turbosoud iX12 (veľmi podobný zosil a DSP, iné repro) a ten hrá vzhľadom k cene slušne. Nevie či je stereo až tak dôležité ale 2 bedne za 7tkč veľa muziky nespravia, jedna už čo - to hej

peipei
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 38
Registrován: stř 05. zář 2018 13:16:27

Re: Behringer MPA40BT

Příspěvek od peipei » čtv 13. srp 2020 23:24:47

Děkuji moc za ten Behringer B112W, já ho nenašel.
Dle recenzí uživatelů hraje velmi dobře, stížnosti jsou občas na Bluetooth dosah. Německý test který testuje všechny PA hodnotí kvalitu zvuku takhle (přeloženo překladačem):
Pokud jde o zvuk, box přináší slušný výsledek, ale samozřejmě byste zde neměli očekávat žádné zázraky. Střední rozsah trochu klesá a výšiny byly v mém široko založeném poslechovém testu čas od času trochu kruté. Dvou-pásmový ekvalizér to může napravit. Líbí se mi implementace, kterou si vybral Behringer, jako dvě samostatná pásma EQ, protože umožňuje cílená samostatná zvýšení nebo snížení.
Zdroj: https://m.bonedo.de/artikel/einzelansic ... est/2.html

Frekvenční charakteristika:
Behringer B112W: 50 Hz to 20 kHz (20 Hz to 20 kHz -2.5 dB)
JBL partybox 100: 45 Hz – 18 kHz (-6dB)

Můžu si být teda 100% jistý že B112W bude mít stejnou nebo lepší kvalitu zvuku a basů než JBL partybox 100?

Uživatelský avatar
slava

Re: Behringer MPA40BT

Příspěvek od slava » pát 14. srp 2020 8:45:51

Ach jo.Na co jsou ti tyhle parametry,když to budeš krmit přes Bluetooth?A ještě z telefonu.My ti neporadíme,resp. tohle je oblast puberťáků.Několikrát už bylo naznačeno řešení,které nehodláš respektovat.Tudíž jako kolegové:Howgh.

peipei
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 38
Registrován: stř 05. zář 2018 13:16:27

Re: Behringer MPA40BT

Příspěvek od peipei » pát 14. srp 2020 11:15:37

Bluetooth téma bych prosím úplně vynechal. Jako profíci se držíte kabelů které jsou stále nejkvalitnější pro přenos.
U Bluetooth záleží na verzi i na podporovaných kodecích jak ze strany mobilu tak i repra. Můj mobil podporuje BT v.5 a kodeky aptX+aptX HD.
U aptX je kvalita zvuku už lepší než u CD.
Kodek aptX pracuje s rozlišením 16-bitů / 44,1 kHz. Má kompresní poměr 4: 1 a rychlost přenosu dat 352kbps.
Kodek aptX HD parametry vylepšil na 24-bitů / 48 kHz. Komprese zůstává v poměru 4: 1, ale rychlost přenosu se zvýšila na 576kbps.

Uživatelský avatar
slava

Re: Behringer MPA40BT

Příspěvek od slava » pát 14. srp 2020 20:13:41

NE,NE.Pokud budu tahat metráky kvůli tomu,aby to hrálo a aby to znělo,tak tvoje frekvence a kódy jsou mi ukradené.Kdybys aspoň zmínil zvukovku,budiž,s tím jsem srozuměn.Budu slušný - neobtěžuj.

peipei
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 38
Registrován: stř 05. zář 2018 13:16:27

Re: Behringer MPA40BT

Příspěvek od peipei » pát 14. srp 2020 23:17:49

A tohle má znamenat jako co? Já se tady s váma bavím na slušné úrovni a to že má profese není zvuk ale právě ty data a kódy tak to neznamená že se semmou bude bavit někdo takhle arogantně. Zvukařina je zvuk pokud se nepletu a já se tady bavím celou dobu jen o zvuku, přišel jsem tady kvůli zkušenostem a radám profíků tak jako mnoho lidí chodí pro rady za mnou a já vždy ochotně a slušně poradím....

peipei
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 38
Registrován: stř 05. zář 2018 13:16:27

Re: Behringer MPA40BT

Příspěvek od peipei » pát 14. srp 2020 23:57:12

Přejdu teda rovnou k finální otázce.
Po hodinách hledání jsem našel konečně jediný srovnávací test PA vs JBL party reproduktoru.
Omlouvám se, že je to zase YouTube video, ale rozdíl je tak extrémně slyšitelný že je to v tomto případě plně dostačující.
Když pominu, že se srovnávají úplně odlišné cenové kategorie (Vonyx 1200 cca 6500 Kč, JBL partybox 300 cca 11000 Kč) tak proti sobě stojí 1x12" basový měnič a 2x6,5" basové měniče.

https://youtu.be/R_s7Xd_YWHk

Kdybych teda koupil Behringer B112W a správně nastavil ekvalizér, zahraje basově stejně kvalitně jako ten JBL partybox?

Quicktor
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 184
Registrován: úte 07. čer 2016 22:00:31

Re: Behringer MPA40BT

Příspěvek od Quicktor » sob 15. srp 2020 1:28:48

peipei píše:
pát 14. srp 2020 23:17:49

A tohle má znamenat jako co? Já se tady s váma bavím na slušné úrovni a to že má profese není zvuk ale právě ty data a kódy tak to neznamená že se semmou bude bavit někdo takhle arogantně. Zvukařina je zvuk pokud se nepletu a já se tady bavím celou dobu jen o zvuku, přišel jsem tady kvůli zkušenostem a radám profíků tak jako mnoho lidí chodí pro rady za mnou a já vždy ochotně a slušně poradím....
Všichni se ti tady snaží taktně vtlouct do hlavy , že tyhle dětský hračky na zvukařský forum nepatří .
Nemá to se zvukem nic společnýho a nikdo z nás to zaplaťpánbu nepoužívá . Takže se nečerti.
Možná to bude blbý přirovnání , ale za tebou , jako ajťákem , taky asi nikdo nechodí s dotazem
na funkci disket , nebo děrných štítků.
Pokud po mě někdo chce ozvučit chlastačku na zahradě , tak tam přivezu dvě malý fullrange ,zesák ,
malej mix s USB na připojení notesu a už to jede.
K žádnýmu , tebou uvedených mono zoufalství bych se fakt nesnížil.
Jestli se ti to chrastítko líbí , tak si to kup a pak sem napiš , zda to splnilo účel.
Uvědom si , že ta tvá divná věc stojí polovinu slušnýho repráku do subwoferu.

peipei
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 38
Registrován: stř 05. zář 2018 13:16:27

Re: Behringer MPA40BT

Příspěvek od peipei » sob 15. srp 2020 10:16:01

A ten Behringer B112W už teda chrastítko není a měl by hrát mnohem lépe?

Damton
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 478
Registrován: pát 07. dub 2017 11:29:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Behringer MPA40BT

Příspěvek od Damton » sob 15. srp 2020 11:24:16

Hele za mě doporučuju:
https://www.thomann.de/cz/behringer_mpa200bt.htm

To už se dá poslouchat,hraje to hezky, a stále to zůstává jako relativně kompaktní bluetooth párty box na baterky v létě k vodě...

Odpovědět

Zpět na „Ostatní audio“