Zvuk Apple Tv

Domácí, Hi-Fi, auta, ...
Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
tdavid
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 2
Registrován: ned 21. črc 2019 16:04:20

Zvuk Apple Tv

Příspěvek od tdavid » úte 13. říj 2020 16:59:49

Dobrý den. Mám dotaz ohledně zvuku. Mám přes HDMI připojenou ATV k TV, zvuk mám repro sestavu připojenou pouze přes Jack 3,5 do televize. Když sleduji filmy atd přes ATv, vše je v pohodě. Pokud ale zapnu aplikaci Hudba a pustím písničky, zvuk je příšerný (v basách neuvěřitelně chrčí, nečistý). Přišel jsem na to, že když v nastavení televize snížím hlasitost sluchátek na polovinu (50), tak zvuk je lepší. V čem je prosím problém a jak ho odstranit? Děkuji.

Uživatelský avatar
TomasVv
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: pon 25. čer 2007 21:19:01
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvuk Apple Tv

Příspěvek od TomasVv » úte 13. říj 2020 20:21:17

Máš prostě přebuzenou tu tvoji reprosoustavu. Sluchátkový výstup není úplně ideální pro buzení linkového vstupu.
Vtip je v tom, že hudba bývá hlasitější, než TV pořady a filmy, takže i když to na TV hraje filmy hezky, hudba už chrčí.
Snadné řešení je nechat sluchátkový výstup trvale ztlumený a řešit hlasitost na té reprosoustavě.
Dělám, co mě baví.

Otas
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 535
Registrován: ned 06. lis 2011 15:59:02
Bydliště: Bílina

Re: Zvuk Apple Tv

Příspěvek od Otas » úte 13. říj 2020 20:42:51

Lze vyslovit i dohad, že při aplikaci Hudba je silně přidána hlasitost basů a možná i výšek, dochází k napěťovému přetížení výstupního sluchátkového zesilovače, protože už prostě nedovede vyšší napětí dosáhnout a na basech limituje (což značně pokazí veškerý zvuk). Pak by za to reprosoustava nemohla.
Řešení je úplně stejné - viz výše.

Odpovědět

Zpět na „Ostatní audio“