preco je zvuk biedny

Domácí, Hi-Fi, auta, ...
  • Reklama
  • DEMO 15
zemepan
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 2
Registrován: pon 28. pro 2020 17:00:08

preco je zvuk biedny

Příspěvek od zemepan » pon 28. pro 2020 17:10:18

zdravim vsetkych.
na fore som prvy krat a takisto aj zo zvuku som lavy
mam klavesy yamaha p-45b z ktorych ide strasny zvuk uz od vyroby. teraz som pisal jeziskovi a ten mi doniesol zvuk z klavira Noire z native instruments https://www.native-instruments.com/en/p ... eys/noire/. funguje to tak ze klavesy sa cez MIDI prepoja s PC a ten do reproduktorov. ja som pouzil staru hifi vezu ktora hra dobre radio. problem je ten ze z tych reproduktorov nejde dobry zvuk ked je zdrojom klavir. akokeby bol zvuk tlmeny. treba mi ine repro alebo moze byt problem niekde inde?

Uživatelský avatar
mkarr
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 683
Registrován: pon 28. říj 2013 19:21:32
Bydliště: Moravské Budějovice

Re: preco je zvuk biedny

Příspěvek od mkarr » pon 28. pro 2020 21:40:59

Pro to aby byl zvuk tlumený, může být několik důvodů. Co mě napadá nejdřív, tak špatný propojovací kabel, nebo špatná kombinace výstupu ze zvukovky a vstupu do té HiFi věže.
Co to dělá když se na tom PC nehraje zvuk z kláves ale z nějaké MP3 ? je stejně zatlumený? Je ten zvuk zatlumený i když se k PC připojí sluchátka a né věž?
Pokud vím, tak se klávesy pes MIDI propojují spíš s MIDI modulem, do kterého ten nástroj nahrajete a PC se do toho vůbec nemotá. Hlavně proto, že pokud není také vybavené nějakou dobrou zvukovkou, nadělá víc škody jak užitku. Nicméně ani hraní přes PC by neměl být vyloženě průšvih.
Co znamená "tlmeny" chybí tomu výšky, jako pod dekou? nebo to naopak zní plechově? nebo jen prostě příliš tiše?

zemepan
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 2
Registrován: pon 28. pro 2020 17:00:08

Re: preco je zvuk biedny

Příspěvek od zemepan » úte 29. pro 2020 16:46:50

dik za odpoved. zistujem ze chyba je v nastaveni programu. je trochu zlozity na zaciatocnika. v kazdom pripade sa chcem spytat ake su obstojne repraky pre domacnost k telke, klaviru atd? viem ze je to hlupa otazka ale mozno znacka a cenova kategoria v ktorej sa treba hybat?

Uživatelský avatar
mkarr
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 683
Registrován: pon 28. říj 2013 19:21:32
Bydliště: Moravské Budějovice

Re: preco je zvuk biedny

Příspěvek od mkarr » pát 01. led 2021 23:56:36

Řekl bych že repráky ke klavíru budou to určující. Telka se dá pustit skoro do všeho a skoro všechno zní líp než repráček v telce. Pokud má klavír znít pěkně a věrně (čekám že někdo kdo si kupuje zvuk pěkného klavíru toto bude chtít) měly by to být repráky co zahrají pěkně i hluboké tóny. Dolní hranicí něčeho použitelného bych čekal že budou sestavy 2+1, tedy aktivní subwoofer a dva rozumné satelity. A horní hranice prakticky neexistuje.
Ale i ta sestava 2+1 by měla být trošku něco lepšího než genius repráčky k počítači. Subwoofer co pěkně zahraje nejnižší tóny klavíru, nebude bedýnka 30x30x20 cm a nebude z dřevotřísky. A podobně to bude i s věrností zvuku. Konkrétní modely bohužel neporadím, protože to nemám naposlouchané. Snad se ozve nějaký muzikant, co si podobným vybíráním prošel.

CSAgency
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 40
Registrován: sob 01. čer 2019 22:13:28
Kontaktovat uživatele:

Re: preco je zvuk biedny

Příspěvek od CSAgency » sob 02. led 2021 16:53:50

Ono rozhodujúci je rozpočet môžem poradiť výborne reproduktory ku klavíru no rada vám bude, s prepáčením, na hovno pokiaľ si ich nebudete môcť dovoliť. No ak chcete kvalitu nečakajte nič do 150€ :mrgreen:
Keď je niečo dobré, tak je to dobré. :-D :smt020

mifune
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 214
Registrován: stř 22. lis 2017 17:29:43

Re: preco je zvuk biedny

Příspěvek od mifune » sob 02. led 2021 20:07:09

Toto určitě bude fungovat "https://hudebnibazar.cz/acus-one-forstr ... /ID351202/"
- cena tomu samozřejmě odpovídá.....cokoliv pod 500 éček moc nepude....

exxxi
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1443
Registrován: sob 29. led 2011 1:35:00
Bydliště: dálnice D5

Re: preco je zvuk biedny

Příspěvek od exxxi » sob 02. led 2021 22:25:06

Obvyklé řešení je použít nástrojové kombo nebo malé PA bedny. Tyto věci mají totiž dostatečnou hlasitost, byť jen pro domácí cvičení. Pak je ještě řešení např. kvalitní monitory typu Genelec, ovšem tam je rozpočet totálně jinde.
SiEx3, X32r, IG4T, EV, Turbosound etc.

mifune
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 214
Registrován: stř 22. lis 2017 17:29:43

Re: preco je zvuk biedny

Příspěvek od mifune » ned 03. led 2021 9:34:46

Z levných beden funguje "Mackie Freeplay" je to americkej číňan - v jedné bedně 2.1 - hraje slušně "stereo", má vstup na 2 mikráky, ovládá se přes BT - integrovaný malý mix, 100W, ale čínských. :evil: :evil: .. když dokoupíš lithiovku - vydrží až 6 hodin - můžeš hrát v hospodě nebo podchodě a třeba dostaneš něco do klobouku a naučíš se hrát před publikem...(z mýho aparátu nejpoužívanější a nejpůjčovanější :lol: :lol: :lol:)

mifune
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 214
Registrován: stř 22. lis 2017 17:29:43

Re: preco je zvuk biedny

Příspěvek od mifune » ned 03. led 2021 9:43:20

Já sám preferuju a hraju výhradně na ACUS, ale kvalita není zadarmo....

mifune
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 214
Registrován: stř 22. lis 2017 17:29:43

Re: preco je zvuk biedny

Příspěvek od mifune » ned 03. led 2021 11:19:38

Su idiot a neumím ty příspěvky sloučit - může mě to někdo naučit ???? Ozvučování nástrojů je právě moja parketa - víc než celková velká zvukařina, k tomu jsem se dostal, tak nějak z nouze - ("nikoho horšího už neměli, tak mě to dali")....ale právě ozvučení jakéhokoliv nástroje - to je moje - ..sám su 40 let kytarista - to už mám konečně vyřešeno....ale levný to nebylo...kvalitní slyšení se sebe sama je naprosto základ...dnes v době IEů, to jde samozřejmě jiným směrem, ale zase IE odpovídajících parametrů (né komediální pseudohračky) je tak od 30 litrů navrch!!! - zkušení víte - odlívají se konkrétnímu muzikantovi přímo do tvaru ucha, tří pásmo.....Pět borců v kapele, k tomu odpovídající pódiák..máme 200 kila jako nic...to si moc okresních smeček( a těch je 90% ) nemůže jaksi dovolit - jsou to 16 -25 let i študáci apod...a nemají nějakýho starýho skorodůchodce, kterej to je ochotnej koupit (já to teda občas dělám, kromě ozvučení RCF, půjčím AER AMP One na Basu, i tu basu Fender American Special, akustiku Furch i s Acusem kombem, cajon Meinl Artistan atd....(PRS USA Custom 22 teda nepůjčuju)..mě to prostě baví a pěnez nelituju, ale je to nutný... doopravdy někdy se sejde smečka, kde ti mladí borci (někdy sem, tam hajfa) chcou odehrát s klofnou např. SX by Fire, Stagg, Dimavery, v poslední době Thomannovi Harley Beneton (Bože, bože) - no to kdybych se po...l, tak z toho nic nevykouzlím.. nejhorší jsou ty čínský akustiky, s elektrikou (klofna, basa) se to dá vždycky nějak upravit, ale když z akustiky leze sr.čka, tak nazvučením to bude ještě větší sr.čka,- chyby se vždy sčítají....Dnes v podstatě jsou pouze dvě značky v EU -USA nemám zmáknutý:(nechytejte mě za slovo, ano i např. Fischmann, ale vzhledem k portofilu komb zanedbatelné..))- AER Amps (němci) a ACUS (taloši) vše ostatní je takový nemasný, neslaný, různě pokoušející se přiblížit slušnýmu zvuku a blablabla, (krásný příklad Roland - originály v 70. letech naprosto špička - dnes čínská komediální sr.čka..dodnes naprosto nepřekonatelný japonský Roland Chorus 120...) AER je č.1, ale Acus, za stejný prachy, nebo i menší - víc vstupů, větší možnosti - mě osobně se zdá naprosto věrný zvuk - nic nepřidá, neubere, repra jsou v nich stejný - taloši SICA . Když se tady před cca 20 lety objevil u nás AER, tak to bylo jako zjevení - 10 násobné ceny proti čínským sr.čkám...ale dva, tři roky a neexistoval profik, kdo by neměl AER..(naprostý dokonalý příklad: v současnosti největší virtuos Tommy Emanuel má svůj signovaný model - klofny má australský - je to australan, že ale komba německý, néé americký...bohužel jeho bratr Phil již nic nenzahraje...) Já jsem od AER přešel k ACUSu možná jako šetřílek nebo nevím - mě se zdá, že hrají věrněji, - AER je už moc "dokonalý" a drahý....no AER AMPs One na basu si myslím ve velikosti 10" nemá v současnosti konkurenci - teda ani cenou...proto jsem dal odkaz na ten bazarovej ACUS - jasně 18 litrů, ale je v podstatě 400W (je to dřevěný a výkon ne jen papírový..) PA pro např.tříčlennou smečku - ono to zas ve skutečnosti není tak drahý - ta kvalita tam prostě je....a na klavír... paráda, když časem přidá další klaviaturu, Mooga...vstupů má víc než dost...a ještě může zpívat...reverby mají ACUSy parádní - skoro jako Lexikony :D :D :D

mifune
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 214
Registrován: stř 22. lis 2017 17:29:43

Re: preco je zvuk biedny

Příspěvek od mifune » ned 03. led 2021 11:50:02

Ten ACUS i u Thomanna stojí přes 30...ta cena je víc než příznivá, ...- kdybych už to neměl, hned bych potom skočil....na Slovensko 1.000,- beneli...

mifune
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 214
Registrován: stř 22. lis 2017 17:29:43

Re: preco je zvuk biedny

Příspěvek od mifune » ned 03. led 2021 12:32:20

Fakt pro profíky: bylo ještě talošský, naprosto dokonalý, který jistou dobu překonávalo i AER AMPs - "SR Technology" - "jednoduchý ovládání - dokonalý zvuk" - soustředili se jen basy, středy, výšky, reverb, nic víc... někdo je schlamstl - možná Acus - nevím....cena byla bohužel stejná a nato dojeli...byly u nás na trhu tak 4,5 let....asi to ani nikdo moc nepamatuje....na akustický zvučení taloši prostě umijou...

mifune
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 214
Registrován: stř 22. lis 2017 17:29:43

Re: preco je zvuk biedny

Příspěvek od mifune » ned 03. led 2021 13:05:11

Co je problém: on původní tazatel se na moje opilecký rady vys.re...ono to, ale po 40 letech zkušeností funguje.. no je to jedno...koupíš dceři krám kytaru - ta byla levná!!!! Harlej Beneton za 540,- ono to na naučení stačí - leda v pr-eli..!! ono to prostě nehraje a ju to nikdy nebude bavit... - no ona na to nemá, tak bude dělat balet...tak ji koupím sukýnku a cvičky (z číny..) (Náš nedoceněnej virtuos Gondolán - houslista- jeho tata - čistej cikán - dnes Rom.. prodal byt a šel kopat kanály, aby synovi koupil housle za 150.000,- za komančů..dnes několik desítek milionů). on ten ACUS je "strašně drahej - zřejmě dražší než ten jeho čínskej klavír...poraďte mě to nejlevněší, co existuje... ale ty rady na profi aparáty nechcu syšet!!!!..stejně si koupí od Thomanna kombo HB( má přece tolik vynikajících recenzí :roll: :roll: :roll: :roll: n).... moje adoptovaný dcery se budou učit na USA PRS Custom 22 a nejvyšší řadu Furch a dělat Judo v Extraligovým SKKP Brno..žádný polovičatý řešení nejsou..,když to nepůjde, tak se nedá nic dělat...se nepos.ru

mifune
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 214
Registrován: stř 22. lis 2017 17:29:43

Re: preco je zvuk biedny

Příspěvek od mifune » ned 03. led 2021 13:15:42

Ale možná kecám, on je budoucí klavírní virtuos a ten ACUS si koupí, aby se slyšel a aby byl slyšet a svou produkcí za pět, šest let dobije svět.. a bude něco jako náš "judistickej bůh" Krpoš..

mifune
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 214
Registrován: stř 22. lis 2017 17:29:43

Re: preco je zvuk biedny

Příspěvek od mifune » ned 03. led 2021 17:00:55

V judu to máme strašně jednoduchý: čipovaný kimono Adidas, (syn a já máme 4, od kamoša, co má dovoz v Brně za půlku) nic moc značka, ale bohatě stačí... - top je Mizuno a Hayashi... (ano čipování i sem to došlo) stojí max 6.000,- proti ostatním sportů, (100.000,- hokej, 1.000.000,- motosporty) je to brnkačka - chvaty musí být "v rukách", rodiče nadaných muzikantských děcek taky zatřesou pěkně měscem..., když jsem se díval na ceny viol, čel...nejdražší byly profi harfy a tympány - pětikilo!!!)- no moc děcek na to asi nehraje...ale slušný housle nebo klofna kilo, čelo kilopade, klimpr půl mega... :o :o

Odpovědět

Zpět na „Ostatní audio“