woofer nefunguje při poslechu gramofonu

Domácí, Hi-Fi, auta, ...
Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
scharkan
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 2
Registrován: sob 30. led 2021 15:08:02

woofer nefunguje při poslechu gramofonu

Příspěvek od scharkan » sob 30. led 2021 15:52:32

ahoj, ptám se jako total laik.
mám doma sestavu SONY COLOSEUM sen r6620. používám jen fronty a woofer, zesilovač SONY TA-AV 561. bohužel mi při poslechu gramofonu JVC l-a 11 woofer nejede, ani ho nelze na zesíku vybrat, má chybovou hlášku select other function. netuším, zda je to normální, vychází z nastavení zesilovače na kanálu phono, nebo kvůli starému gramofonu. tušíte co s tím? děkuji za tipy.


Uživatelský avatar
mmmartin
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 195
Registrován: pát 11. čer 2010 11:09:34

Re: woofer nefunguje při poslechu gramofonu

Příspěvek od mmmartin » sob 30. led 2021 20:22:46

Vstup Phono je dvoukanálový (2.0), tj. zpracovává signál pro levý a pravý kanál (to je ta dvojka) bez signálu pro woofer (to je ta nula). Když použiju instalatérské přirovnání, je to jako když do vodovodní baterie je přivedená jen studená voda a tím pádem z "teplého" kohoutku nic neteče.

scharkan
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 2
Registrován: sob 30. led 2021 15:08:02

Re: woofer nefunguje při poslechu gramofonu

Příspěvek od scharkan » sob 30. led 2021 21:49:25

děkuji za jasnou odpověď. woofer hodím zase do sklepa, přítelkyně bude mít radost :) díky

Uživatelský avatar
mkarr
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 683
Registrován: pon 28. říj 2013 19:21:32
Bydliště: Moravské Budějovice

Re: woofer nefunguje při poslechu gramofonu

Příspěvek od mkarr » pon 01. úno 2021 17:14:19

Nějak se mi nezdá že by zesilovač který má extra výstup na woofer, neuměl ze stereo signálu vyrobit třetí signál pro woofer.
Rychlý pohled do manuálu. Strana 13 anglická verze. Woofer se dá zapnout a nastavit jeho síla a dokonce fáze při jakémkoli vstupu....kromě Phono. Vysvětluju si to tím, že se výrobce sichruje, aby nedošlo ke zpětné vazbě, ať už akustické, nebo mechanické, kdy hluboké basy by mohly rozechvívat gramofon a ten by opět produkoval další hluboké basy....
Takže pokud je potřeba pouštět gramofon do reprobeden včetně subwooferu, bude asi potřeba pořídit gramofonní RIAA předzesilovač a gramofon pak do zesilovače píchnout do jiného vsupu než Phono.

Odpovědět

Zpět na „Ostatní audio“