RUŠIVÉ ZVUKY V NAHRÁVCE.

Domácí, Hi-Fi, auta, ...
Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Denisa
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 1
Registrován: stř 24. kvě 2023 13:53:23

RUŠIVÉ ZVUKY V NAHRÁVCE.

Příspěvek od Denisa » stř 24. kvě 2023 14:09:23

Zdravím,
potřebovala bych poradit. Před časem jsem nahrávala v Audacity dialogy ve španělštině jako výukový materiál pro mé studenty.
Bohužel v průběhu nahrávání měl jeden z rodilých mluvčí u sebe mobil a u několika nahrávek jsou slyšet takové ty rušivé zvuky, když mu přišla zpráva. Zkoušela jsem je odstranit v programu Audacity, tím, že jsem zredukovala šum, ale žádný výsledek, bohužel. Poradí mi prosím někdo co s tím? Existuje na to nějaký program?
Moc děkuji!!!
Denisa Polaková

Jan V
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 11
Registrován: pát 14. pro 2018 11:31:13

Re: RUŠIVÉ ZVUKY V NAHRÁVCE.

Příspěvek od Jan V » čtv 25. kvě 2023 19:55:13

Zdravím, bohužel se nejedná o šum, ale o interferenční rušení různé intenzity, které se ve výsledku projevuje jako lupance a různé frekvenční krátké rušivé zvuky. Zkusil bych možná použít nějaký de-clicker. Jinak speciální software, je IZOTOPE OZONE 8, který by mohl pomoci. Je to ale profi placený software. I když existuje trial verze, myslím na týden. To by se mohlo stihnout. Honza

Damton
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 478
Registrován: pát 07. dub 2017 11:29:59
Kontaktovat uživatele:

Re: RUŠIVÉ ZVUKY V NAHRÁVCE.

Příspěvek od Damton » ned 28. kvě 2023 10:24:43

Ne, žádný "zázračný" program jak v americké detektivce neexistuje :-D , odstranit to nejde, jenom možná trochu zmírnit, ale i o tom pochybuju. Vždy to půjde slyšet že se v tom někdo vrtal.
Příslušnou pasáž jedině přetočit znovu.

Kajman2nd
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 87
Registrován: čtv 14. led 2016 11:40:22

Re: RUŠIVÉ ZVUKY V NAHRÁVCE.

Příspěvek od Kajman2nd » pát 02. čer 2023 10:44:19

Když jsem nabíral naše kapelní demo, škopky zvučené Glyn Johns metodou, a bicmenova samozřejmě vprostřed přišla SMS, zjistil jsem to za týden až při zpracování v DAW. Nic už se stím nedalo dělat...

Odpovědět

Zpět na „Ostatní audio“