Electro Voice ELX115P

  • Reklama
  • DEMO 15
MuFiozo
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 108
Registrován: pon 28. črc 2014 15:06:39

Electro Voice ELX115P

Příspěvek od MuFiozo » sob 01. lis 2014 21:13:46

Zdravím. Jaký pak máte názor na Electro Voice ELX115P a zdali pak má opravdu 1kW výkon.

Egestas
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 280
Registrován: pát 01. dub 2011 6:40:27

Re: Electro Voice ELX115P

Příspěvek od Egestas » ned 02. lis 2014 10:28:50

Nechce se mě to psát znovu...
Mám na menší akce kde se mě nechce tahat pasiv a jako odposlechy sestavu 2xEV ELX115P pod nima právě 2xEV ELX118P a hrají spolu velmi slušně. 115 má v sobě nějaký základní procesing, možnost dvou vstupů takže když nepotřebuji nic extra (například hasičské závody kde se očekává komentář a nějaký podkres) tak vezmu dvě 115 dva bezdráty a notes se zvukovkou a je pořešeno... jediné co mě na těch bednách přijde poněkud pouťové jsou svítící loga :D
edit: teď jsem si přečetl svůj poslední příspěvek a vyznívá z něj že se hodí jen na akce kde nepotřebuji nic extra, tak to není jen je tak využívám protože jsou to aktivky, půjčoval jsem je i na hraní pro čochovou kapelu (já měl jinou akci) a když jsem se pak přišel podívat tak sál uhrály obstojně nebál bych se je použít i když by to chtělo asi o dva suby víc tak v této konfiguraci ostudu neudělají

danny
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 14
Registrován: čtv 28. srp 2014 11:44:56

Re: Electro Voice ELX115P

Příspěvek od danny » pon 03. lis 2014 23:35:35

Ta bedňa má rms myslím že uvedených 250W poopravte ma ak sa mýlim.

Uživatelský avatar
Martin S.
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 183
Registrován: pát 05. srp 2011 23:03:09
Bydliště: Praha-západ
Kontaktovat uživatele:

Re: Electro Voice ELX115P

Příspěvek od Martin S. » úte 04. lis 2014 0:04:47

Pokud se z toho zesilovače opravdu vydoluje 1kW, tak půjde o špičku, kterou to udrží nanejvýš pár ms. U pasivní verze uvádějí příkon 400W, takže zde by ani 1kW zesilovač neměl význam. U pasivu uvádějí citlivost 95dB, což je tedy nic moc. U max SPL si trochu vypomohli poloprostorem (+6dB), což je nesmysl, jelikož v běžných podmínkách není možné, aby satelit hrál do poloprostoru.
Martin S. ::::: MS sound
http://ms-sound.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

danny
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 14
Registrován: čtv 28. srp 2014 11:44:56

Re: Electro Voice ELX115P

Příspěvek od danny » úte 04. lis 2014 4:06:14

Ale hrá to slušne pomer cena/kvalita a asi sa na mňa teraz znese vlna kritiky ale mne osobne sa ten zvuk oveľa viac páči ako rcf art alebo tie nižšie rady db technologies a naviac berem do úvahy aj cenu no ale to je môj nazor a každému sa páči niečo iné.Ja som pôvodne uvažoval o elx112p lebo je to drevo ale cena rozhodla keďže som mal obmedzený rozpočet a kupil som zlx 12p je to síce plast ale malo by to mať lepší driver aspoň tak som počul či je to pravda neviem.Ono ja si myslím že electro voice by si nedovolili kaziť si nejak reputáciu na trhu aj keď sú to podla profi zvukarov len ,,hračky" Mne na moje amatérske hranie to hra celkom pekne ale najlepšie si to porovnať viacero výrobcov nie papierom ale štylom ucho nepustí.

Uživatelský avatar
Martin S.
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 183
Registrován: pát 05. srp 2011 23:03:09
Bydliště: Praha-západ
Kontaktovat uživatele:

Re: Electro Voice ELX115P

Příspěvek od Martin S. » úte 04. lis 2014 11:43:07

Pasivní verze stojí kolem 11500Kč. 15" vzhledem připomíná Delta15, pokud to má citlivost 95dB, tak ta 15" bude tak na úrovni Beta15. Driver cca na úrovni DE12, beru čistě podle velikosti cívky, ne co se zvuku týká. Pokud si opravdu někdo k návrhu sedne a odladí rozumnou výhybku, tak to opravdu může hrát dobře, nicméně ta citlivost je opravdu dost mizerná. Nicméně brzo taková bedna narazí na své limity. Náhradní cívka do driveru cca v ceně celého driveru DE12. Když si připlatíš cca 3000Kč, tak u mne dostaneš bednu 15"+1", 450W, 98dB/1W, oba měniče neodymy od BC, 1" driver s 2" cívkou. Otázka jen jestli potřebuješ nutně šetřit nebo raději připlatíš za podstatně vyšší kvalitu a podpoříš českou ruční výrobu.
Co se aktivu týká, stojí cca 19500Kč tak jestli jsem to dobře pochopil, tak tam není DSP, jen nějaká základní úprava signálu - HPF, limiter a běží to přes pasivní výhybku. Takový modul se dá koupit cca za 6000Kč, takže zde bych byl jen o něco málo dražší...
Martin S. ::::: MS sound
http://ms-sound.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

MuFiozo
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 108
Registrován: pon 28. črc 2014 15:06:39

Re: Electro Voice ELX115P

Příspěvek od MuFiozo » úte 04. lis 2014 21:21:36

Zvažoval jsem tuto bednu jako kounkurenta k SRM650... chci totiž bednu co by šla použít jako monitor tak i jako do PA na malý akce za podpory vždy se subem na stranu a pod 500W nechci jít. Cenově cca 20tisíc (míň výhodou ale ne na úkor kvality)... Zvažoval jsem i ART 712 od RCF ale plastová bedna není zrovna u mě vítaná obvzláš použiji-li tu bednu do PA na malé akce.

Uživatelský avatar
Martin S.
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 183
Registrován: pát 05. srp 2011 23:03:09
Bydliště: Praha-západ
Kontaktovat uživatele:

Re: Electro Voice ELX115P

Příspěvek od Martin S. » úte 04. lis 2014 22:22:29

SRM650, ELX115P všechno to jsou bedny dost silně zaměřené na cenu. SRM bych považoval za zvlášť ošizené, co se reproduktorů týká. Pokud nutně netrváš na aktivu, tak těžko najdeš mezi "značkovými" to co jsem ti schopen za tu cenu dodat já... zkosení pro odposlech je samozřejmost.
Martin S. ::::: MS sound
http://ms-sound.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

danny
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 14
Registrován: čtv 28. srp 2014 11:44:56

Re: Electro Voice ELX115P

Příspěvek od danny » stř 05. lis 2014 0:07:24

A aký je Váš názor na ELX15 vs. ZlX 15 (vraj je to skoro to isté)
Z mojho pohladu vidím plusy:
ELX- je to drevenná bedňa a je dlhšie na trhu takže je odskúšanejšia
ZlX- nižšia cena, má to nejaké presety dsp, maličký display ktorý ukazuje hodnoty signalu a ovládanie
V Trenčíne v predajni tonas mi dokonca povedal predajca že osadené repro je to isté ale vraj má zlx dokonca lepší driver ako elx nevýhody sú ale že je plastový skelet.

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: Electro Voice ELX115P

Příspěvek od Zdeněk Prodance » stř 05. lis 2014 1:41:19

Čemu všemu tam u vás říkáte dřevo ? Co se týká toho, co by EV osadil nebo neosadil, dovolil si nebo nedovolil, tak to jsou čisté vlhké sny. EV je dávno už jen kombinace dvou písmen, kterou může libovolně disponovat jeden obrovský podnik, který vyrábí a prodává kdeco. Měl jsem tady jednoho zákazníka shodou okolností také ze Slovenska, který mi donesl "EV8" a ačkoli se docela vyzná a reproduktorů už viděl hodně, tak se nějak vnitřně bránil uvěřit, že to opravdu je naprosto ryzí plechová Eminence, jakou pozná každý, kdo ji někdy měl v ruce, od kopulky po štítek. Takže až v tom uvidíte něco jako lacinou Eminenci, tak to taky laciná Eminence na 99% bude. Drahá bude akorát její oprava, podobně jako u toho driveru. A až vás překvapí, že to není z překližky, ale z MDF, tak se nedivte rovněž. No a ten 1kW taky nemá cenu komentovat, co by sním dělali, i kdyby ho měli...

H.M.

Uživatelský avatar
Martin S.
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 183
Registrován: pát 05. srp 2011 23:03:09
Bydliště: Praha-západ
Kontaktovat uživatele:

Re: Electro Voice ELX115P

Příspěvek od Martin S. » stř 05. lis 2014 11:19:22

Za tu Eminenci ještě kolikrát může být zákazník rád...
Martin S. ::::: MS sound
http://ms-sound.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: Electro Voice ELX115P

Příspěvek od Zdeněk Prodance » stř 05. lis 2014 11:32:51

Ano, nic proti ní, jen si nikdo nesmí dělat iluze, že v každé bedně EV nebo Dynacord je cosi extra echt kvalitního, co třeba RCF nemá, protože to neumí. Opak je pravděpodobnější. Ono se nakonec stačí podívat na sortiment, ale to od některých ani nejde chtít, budou radši papouškovat, co někde zaslechli. Jednoduchý člověk potřebuje jednoduchý svět, ve složitém by mu hráblo :-)

H.M.

danny
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 14
Registrován: čtv 28. srp 2014 11:44:56

Re: Electro Voice ELX115P

Příspěvek od danny » stř 05. lis 2014 22:39:25

Čau bratu vieš my Slováci sme jednoduchý národ ale ty buďeš strašne zložitý! Počúvaj moja otázka bola jasne položená ev Zlx vs.Elx a nie Ev vs. Rcf. takže ešte raz kto je tu jednoduchý? Povedz mi ty dokonalec čo mi odporučíš v tej cenovej relácií behringer alebo omitronic??!! A pozdravujem PRODANCE.

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: Electro Voice ELX115P

Příspěvek od Zdeněk Prodance » čtv 06. lis 2014 0:17:48

Pokud to vidíš tak, že volba je mezi EV nebo EV, Behringerem a Omnitronicem, tak ti ji nepřeju a EV vlastně taky ne :-)
A jasně položené otázky si zkoušej na žáčky ve škole, tedy pokud jsi náhodou jimi respektovaný učitel, jinak ti na ně každý právem kašle a odpoví si nebo neodpoví, co chce, protože jsi každopádně v trochu jiném prostředí. Nakonec já z tebe taky přece nebudu páčit žádnou tvoji definici pojmu "dřevo", bylo by to trapné, oba asi víme, že jde o lisované piliny, bez ohledu na to, zda se prodávají nejlevnější bedny nebo kuchyňské linky. Jestli zrovna ty můžeš mluvit za všechny Slováky nevím, ale nějak se mi to nezdá, protože jsi asi první, kdo zkouší takto argumentovat svou údajnou kolektivní jednoduchostí.

H.M.

danny
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 14
Registrován: čtv 28. srp 2014 11:44:56

Re: Electro Voice ELX115P

Příspěvek od danny » čtv 06. lis 2014 23:17:32

Zdeňku myslel som drevotriesku samozrejme sorry len sme sa nepochopili jednoducho ale myslím že je to lepšie ako plast.Ja som to nevidel rozobrate ale videl som otvoreny ten sub elx 118p a ten je isto z lisovaných pilín. Takže učite je to to isté teda aspoň myslím, a dík za radu.

Odpovědět

Zpět na „Electro-Voice“