Electro Voice ELX 118

Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
CharlesBass
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 546
Registrován: ned 20. dub 2008 13:11:38
Bydliště: Banská Bystrica

Electro Voice ELX 118

Příspěvek od CharlesBass » ned 03. dub 2022 18:03:08

Ahoj, nějak sem se zatím ani jinde nedopátral.. kolega má 4ks tehlech pasivních boxů v kombinaci s dvěma aktivními (ELX 118P) a v jeden pasivní mu přestal hrát. Když to rozmontoval, našel na misce "tlumivku" respektive cívku na železném jádru. Někde tam změřil problém. Já osobně sem už dlouho něco takového v PA neviděl. Podle mého úsudku to tam je jako výhybka pro nejjednodušší pasivní dělení, kdy se fullrange signál že zesiku přivede do sw, ten si ho pro svoje pásmo ořízne a zase paralerním připojením satelitu do něj pošle fullrange dál. Navrhujú to proste vymontovat a hodit do šrotu. Vzhledem k tomu že dělí vše aktivně.Teda jsem doufajíce, že to snad není nějaká kompenzace, ale jak říkám to mi připomíná jen Autohifi bum cink, sem tvrdě za první možnost, než mařit výkon v 20metrech mědi 🤣
Basista zajímající se značnou měrou o zvuk, tedy i samozvučení a jeho následky :lol:
A drze se deroucí do vyššího levelu sorty podivínů říkající si zvukaři :-)

exxxi
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1455
Registrován: sob 29. led 2011 1:35:00
Bydliště: dálnice D5

Re: Electro Voice ELX 118

Příspěvek od exxxi » pon 04. dub 2022 14:02:31

Staré EV např. Gladiator ten fígl s tlumivkou používaly. Normálně se jede na dva zesilovače (suby i vrchy zvlášť) a když se jeden porouchá, tak se satelity připojí skrz subbas.
SiEx3, X32r, IG4T, EV, Turbosound etc.

Uživatelský avatar
CharlesBass
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 546
Registrován: ned 20. dub 2008 13:11:38
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Electro Voice ELX 118

Příspěvek od CharlesBass » úte 12. dub 2022 7:09:30

Jo. Tak jsem konečně vyčuchal správné PDF, kde se o možnosti zapojení subwooferu a satelitů na jeden zesilovač "maluje". Ale nikterak nepíše, třeba dělící frekvence jaká je... No vydám prohlášení, že to může s klidným svědomím vyjebat ven. Neboť závada byla vodiče z cívky vyklepané z plošáku... Tím tedy téma pokládám za vyřešené...
Screenshot_2022-04-09-18-50-49-996_com.google.android.apps.docs.jpg
Basista zajímající se značnou měrou o zvuk, tedy i samozvučení a jeho následky :lol:
A drze se deroucí do vyššího levelu sorty podivínů říkající si zvukaři :-)

Odpovědět

Zpět na „Electro-Voice“