Rady k freestyleru

Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
RostaForet
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 25
Registrován: úte 23. čer 2015 18:54:08

Re: Rady k freestyleru

Příspěvek od RostaForet » pát 11. pro 2015 19:50:37

přiznám se, že bych přivítal, jsem v "mrtvém bodě", eventuelně díky - Rosta.Foret@gmail.com

PPSSound
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 22
Registrován: sob 06. dub 2013 15:04:48

Re: Rady k freestyleru

Příspěvek od PPSSound » sob 12. pro 2015 13:10:39

Ahoj, tak tady na ttrafina@gmail.com ti poradi, vi o tobe, tak mu napis a domluvite se, diky

RostaForet
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 25
Registrován: úte 23. čer 2015 18:54:08

Re: Rady k freestyleru

Příspěvek od RostaForet » sob 12. pro 2015 20:04:47

Díky

gregorien
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 2
Registrován: sob 19. pro 2015 14:26:09

Re: Rady k freestyleru

Příspěvek od gregorien » ned 20. pro 2015 23:45:02

ahoj, chtěl bych požádat o radu s freestylerem ..
Koupili jsme do kapely USB-DMX převodník, stahli freestyler , propojili pomocí MIDIYOKE s Cubase (používáme samply , které pouštíme na koncertě s Cubase) , ale zaboha se nám nedaří rozchodit vytvořené sekvence pomocí MIDI z Cubase ...

Freestyler vidí a přijímá midi signál z Cubase, ale prostě ta midi informace nespustí požadovaný úkon na světle :-( Je to spíše na osobní setkání , nebo na telefon, takže pokud by si na nás někdo udělal čas a pomohl nám to rozchodit, byli bychom moc vděčni ...

Jsme ochotni i nějakou kačku uvolnit za pomoc.. Předem díky za odpověď

Mira
andrassy.m@atlas.cz
604825470

Marek26
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 16
Registrován: pát 15. led 2016 21:32:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Rady k freestyleru

Příspěvek od Marek26 » úte 16. úno 2016 20:36:04

Zdravim.Skusam rozbehat freestyler podla detekovania hudby ako je aj https://www.youtube.com/watch?v=gASOfz3zYbY sice tam je stara verzia , ale vobec mi to nejde ako vo videu.Mam tu najnovsiu verziu .
V PC mi nedetekuje vobec zvuk, v notebooku sice ano ale len cez mikrofon a je jedno co vyberiem aj tak si berie zvuk cze mikrofon.Dalsia vec cez aky prehravac nieco ako virtual DJ viem prehravat hudbu a nasledne mi to freestyler bude detekovat?U VDJ pri hladani co ako , lebo vobec nemam skusenosti, len zacinam :D Som narazil na problem, ze treba plugin do toho SVBJ freestyler, Stiahnut sa da len tym co maju kupovany VDJ co ja nemam a 300USD tiez nie.Keby to aspon dali ze sa da dodatocne kupit, Ale co som cital ze pri kupe VDJ su navzdy aktualizacie pluginy atd.
Prikladam video cca ako sa mi program sprava na PC
https://www.youtube.com/watch?v=wwmZnC6 ... e=youtu.be

Uživatelský avatar
Tomáš
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 840
Registrován: ned 05. črc 2009 8:23:27
Bydliště: Považská Bystrica

Re: Rady k freestyleru

Příspěvek od Tomáš » stř 17. úno 2016 18:59:13

Tak si tiez skusam to ovladanie zvukom, v tom Sound to light a aj sa tvari ze mne to ide,
Ale 1. ide mi to aj ked zastavim hudbu, tak neviem kde berie tie impulzy?
2. po skusani, prepinani v tom sa mi to tak nejak zatentovalo, ze to tlacidlo start/stop vobec nejde stlacit,

Tak ma napada ci to nema nejaku vadu pri tych novsich verziach?
Dakujem.

strapal
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 272
Registrován: úte 15. zář 2015 11:42:50
Bydliště: Valašské Království

Re: Rady k freestyleru

Příspěvek od strapal » ned 20. bře 2016 11:29:24

Zdarec. Mam par dotazu k freestyleru. Pouzivam VDJ 7 spolu s pluginem SBDJ S2L - plne funkcni, zmeny podle BMP.

1. Jak docilim toho, aby mi na plouzaky blikala PARka pomalu. Jinymi slovy, potrebuju zachovat rizeni PARek podle hudby (BMP) ale chci, aby mi preblikla treba az na kazdy 4 impulz a tak podobne. Lze nekde zadat aby se pocital treba kazdy ctvrty BMP impulz?

2. Tlacitko TAP sync v nabidce CUE sice funguječ pro rucni synchronizaci uderu BMP, ale uz treba po 10sec se viditelne zpozdi. Tlacitku muzu mackat treba 30sec pro presnejsi synchronizaci, ale vzdy pravidelne po cca tech 10sec to uz nesedi. Kde se da nastavit nejaka kalibrace nebo neco. Neni mi vubec jasne, jak k tomu muze dochazet, kdyz se vlastne zobrazovany cas "namackane" synchronizace (napr. 2,3sec) i po opakovanych rucnich zmacknuti vubec nezmeni, coz je znamka toho, ze to mackam stale stejne ale i presto je pak treba po 30 sec samostatneho chodu FS rytmus uplne mimo.

3. Existuje nejake zakladni pravidlo pri vytvareni sekvence pro hlavy? Mam cinskou hlavu a nevim, jak poznat hranici toho, kdy je schopna se podle BMP otacet na misto a kdy ne. Otaci se v podstate jak se ji zamane. Nikdy jsem hlavu nemel (myslim LED :-) ) a nemam s tim absolutne zadne zkusenosti a napada mne, jestli otaceni lze vubec resit rizenim podle hudby nebo jestli tyto levne hlavy (nebo vsechny ?) funguji tak, ze podle BMP meni pouze barvy a otaci se pouze na mista bez ohledu na rytmus.

4. U hlavy mi ve FS na zakladni obrazovce sviti nejake procenta, nekdy je tam 0% jindy 13% a pak se nemeni. Co to je za udaj?

5. Stalo se mi nekolikrat, ze jsem pri tvorbe sekvence dosel do stavu, ze na prave strane obrazovky pri FS- zobrazeni kanalu a jejich funkci, mi naskakaly male trojuhelniky s vykricnikem a najednou jsem nastavoval napr. misto RED barvy na PARce otaceni hlavy !! Asi jsem udelal nekde zakladni chybu uz v zacatku, ale nevim kde. Kanaly sedi (hlava 1-14, par 15 (+8)) Mozna ze nelze programovat obe veci najednou do jedne sekvence. Netusim, neznam zaklady.

6. Pri spustenem FS prepnu na "edit ficture" a upravim parametry svetla. Musim pak restartovat FS aby si zmeny v nastaveni nacetl? Pripadne mi, ze hned nereaguje. Napriklad na nastaveni rozsahu rychlosti strobo a pod..

Muzete mi prosim poradit?

Uživatelský avatar
PeBe
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 801
Registrován: úte 08. čer 2010 7:08:42

Re: Rady k freestyleru

Příspěvek od PeBe » pon 21. bře 2016 9:05:25

ad 1) u MusicVisualization se z tohoto "vylhávám" tak, že v chase opakuji stejné scény několikrát po sobě. Nevím, jestli má FS možnost rozeznat ploužák od bigboše, MV na to příznaky má, těmi pak ovládám chase pro příslušné styly. Pak jsou třeba u ploužáků opakovány scény, kde převládá červená častěji, než třeba zelená. U nátěru zase převládá modrá nad červenou.

ad 3) pravidla si asi vytváří každý sám, nicméně si myslím, že méně je někdy více. Já se snažím scany a hlavy točit tak, aby se lidem nedělalo špatně, jak na kolotoči. Program mám napsaný tak, aby při breaku automaticky opsaly kolečko, přitom zablikalo strobo a zase klid. Manuálně spouštím jednotlivé chase s různými vlnami, kruhy, nebo pevnými pozicemi z malého MIDI pultíku, podle toho, jak uznám za vhodné. V těchto chase pak měním podle hudby jen barvy, pohyby jsou předprogramované napevno. Goba jsem již prakticky přestal používat a svítím "na plnou díru". Vyjímkou jsou jen hlavy, kde mám rotační goba.
Co nejde silou, jde ještě větší silou...

Uživatelský avatar
Tomáš
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 840
Registrován: ned 05. črc 2009 8:23:27
Bydliště: Považská Bystrica

Re: Rady k freestyleru

Příspěvek od Tomáš » pon 21. bře 2016 9:10:22

mna ku tej 1ke stale napada ze sa treba vyhrat s timi nastaveniami v tej casti Sound to light,
len sa budem musiet niekedy na to zas pozret, but to nenechat na automatike ale rucne si ten jazdec posuvat alebo co su tam tie rozne moznosti nastavovania tych impulzov, mozno niektore z toho sa bude hodit...

strapal
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 272
Registrován: úte 15. zář 2015 11:42:50
Bydliště: Valašské Království

Re: Rady k freestyleru

Příspěvek od strapal » pon 21. bře 2016 14:36:55

Bepe, to je dobry napad s tim opakovanim sceny aby to plouzilo, pokud mi tady nikdo neporadi nic jednodussiho...

Uživatelský avatar
Tomáš
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 840
Registrován: ned 05. črc 2009 8:23:27
Bydliště: Považská Bystrica

Re: Rady k freestyleru

Příspěvek od Tomáš » pon 21. bře 2016 14:56:21

a ten modul sound to light nepouzivate?
Ja si myslim, ze sa to v tom nastavuje...

strapal
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 272
Registrován: úte 15. zář 2015 11:42:50
Bydliště: Valašské Království

Re: Rady k freestyleru

Příspěvek od strapal » pon 21. bře 2016 18:13:47

No parkrat na mne vycenil zuby, ale jen jednou snad ze 100 pokusu nacetl BMP, ale at jsem klikal jaxem klikal, zadnou zmenu jsem nevysledoval. Takze jsem to vzdal. Jako nazev toho modulu je jasny, ale asi nechapu souvislosti. Pokud by nekdo potvrdil, ze se s tim da pracovat na plouzakovy a podobny ucel, rad privitam jakoukoliv radu. Stejne tak netusim, jak funguje DMX400 a k cemu vlastne slouzi.

Uživatelský avatar
Tomáš
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 840
Registrován: ned 05. črc 2009 8:23:27
Bydliště: Považská Bystrica

Re: Rady k freestyleru

Příspěvek od Tomáš » pon 21. bře 2016 20:17:58

ked som pouzival, davnejsie starsiu (myslim ze aj novsiu verziu) verziu FreeStyleru a klasicke parky pripojene do dmx dimerpacku,tak tym DMX400 sa dobre ovladali tie svetla pripojene na Dimerpack... tam som si nastavil ako sa maju prepinat (nieco ako sled scen)
A v sound to light som si ovladal reagovanie na prichadzajuci zvuk, a myslim, ze som mal vypnute automaticke sledovanie a rucne posuval ten jazdec, podla ktoreho to reaguje (pri pomalsich ho mat trosku vzdialeny aby prekmitol len niekedy), a v tych novsich sa tam da aj cosi prepnut ze blikne iba raz alebo az 4sceny prebehne asi pri tom jednom prekmitnuti tej hranice...

No asi si to niekedy budem musiet zas poskusat, len minule nam tu akosi nefungovalo reagovanie na ten zvuk, alebo fungovalo a nelubilo sa nam...

strapal
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 272
Registrován: úte 15. zář 2015 11:42:50
Bydliště: Valašské Království

Re: Rady k freestyleru

Příspěvek od strapal » úte 22. bře 2016 20:08:10

To vypada, ze ten modul sound 2 light (myslim ve FS, ne plugin ve VDJ se stejnym nazvem) je ovladan pouze zvukem mikrofonu na notebooku a tlacitkem BEAT. Nedari se mi ho naucit nacitat beaty z VDJ, hm hm...

Nicmene mne ted hlavne zajima, jak naucim hlavu aby se ruzne toulala pouze v rozsahu 180° horizont a 90° vertikal a tim padem svitila pouze obcanum do xichtu a ne i mne na podiu...

Uživatelský avatar
PeBe
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 801
Registrován: úte 08. čer 2010 7:08:42

Re: Rady k freestyleru

Příspěvek od PeBe » stř 23. bře 2016 7:34:12

Na tvůj dotaz ti již odpověděl Madmax v sousedním vlákně:
Naklofat dvě několikakrkové sekvence, jednu jenom s pohybem v PANu a druhou jenom s pohybem v TILTu, přece není takový problém... a potom je můžeš pustit i obě zároveň, čímž se to podobá kroužení. Když potom pracuješ s barvami a goby, tak s těmahle dvěma pohybama + dohromady často vystačíš.
Programování začni tím, že si hlavy nastřelíš všechny kontra "do lidí", rovnoběžně a pod stejným úhlem. Tuto pozici si ulož. Pak si udělej dvě, na jedné mají liché hlavy tilt trochu nahoru a sudé trochu dolu a na druhé to bude opačně. Z těch dvou udělej TILTovou sekvenci. Pak udělěj další dvě pozice, zase začneš ze základní a lichým hlavám dej PAN trochu doprava a sudým doleva, a druhou opačně. Z nich udělej PANovou sekvenci. Je to jednoduché, rychlé a vypadá to dobře. A hlavně máš jistotu, že se Ti hlavy nebudou motat bůhvíkam dozadu na zeď, kam vůbec svítit nechceš...
Zjednodušeně řečeno. Nadatluj si scénu ve které bude svítit hlava do pozice A, pak si udělej druhou scénu, kde ti bude svítit hlava do pozice B. Přepínáním těchto scén ti bude hlava putovat z bodu A do bodu B a nazpět. Pochopitelně si můžeš vytvořit i body C, D, E,... a programem pak spouštět scény, jaké budeš chtít a posílat tak světlo po různých drahách. Pokud si uděláš dvě scény, kde bude dán PAN A a PAN B a dvě scény, kde bude TILT A a TILT B, bude ti hlava jezdit při jejich přepínání ve vodorovné, nebo svislé rovině. Vhodnou kombinací spouštění PAN A/B a TILT A/B, dosáhneš pohybu po kružnicích, nebo vlnovkách.
Co nejde silou, jde ještě větší silou...

Odpovědět

Zpět na „Freestyler“