Rady k freestyleru

Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
neo89

Rady k freestyleru

Příspěvek od neo89 » pát 08. led 2010 17:45:25

Zdravim chci se zeptat nená te někdo manuál na freestyler v CZ ? nebo aspoň jestli nevíte jak tam přidam světlo když neni v knize ?

Uživatelský avatar
midnight_man
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 194
Registrován: pát 26. pro 2008 0:38:32
Bydliště: Somewhere Between Beats
Kontaktovat uživatele:

Re: Rady k freestyleru

Příspěvek od midnight_man » pon 18. led 2010 14:21:11

nie neexistuje v cestine ale ak mas dake otazky tak sa smelo pytaj. Vieme s tým slušne pracovať.
WIktor

Pavel Schneider
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 114
Registrován: pát 08. srp 2008 10:01:44
Kontaktovat uživatele:

Re: Rady k freestyleru

Příspěvek od Pavel Schneider » úte 19. led 2010 22:03:34

No buď si stáhneš nějaký aktualizece knihoven světel, nebo najdeš podobný (což bude hodně velká náhoda) a nebo to nejjednodužší, že si ho sám vytvoříš v programu Fixture creator ten je součástí programu Freestyler.
Jo světýlka, to je moje :-D

brembo121
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 6
Registrován: pon 18. led 2010 22:30:12

Re: USB/DMX a všetko okolo toho

Příspěvek od brembo121 » ned 24. led 2010 1:37:32

Ahojte . Mam problem spojit svetla pomocou freestyleru. Zlta kontrolka mi svieti vsetko je zatim ok. ale po spustení programu mi vipise ako mate na obrazku enttec interrface selected. Poridku idem do zlozky vyber . dal som zvoleny ovladac a save .A nic. stale ze mam reštartovať .Reštartoval som nič :( Furt vsetko bez zmeny . Ako by sa mi zdalo ze software neni uplny . stahoval som na : http://freestylerdmx.be/ . Poradte mi prosim vas . Skusil som aj program :Daslight Virtual Controller 2 ktory sa mi viacej paci ale tiez not detect. Všetko je správne pripojene . Porad te kde je chyba ??

ovladac je tu : http://www.enttec.com/index.php?main_me ... =downloads



Prikladam fotky
Přílohy
2.JPG
2.JPG (15.24 KiB) Zobrazeno 9835 x
Výstřižek.JPG
Výstřižek.JPG (22.31 KiB) Zobrazeno 9835 x

Pavel Schneider
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 114
Registrován: pát 08. srp 2008 10:01:44
Kontaktovat uživatele:

Re: Rady k freestyleru

Příspěvek od Pavel Schneider » ned 24. led 2010 18:16:50

No, mě napadly dvě věci tak první, že nemáš nainstalovaný ovladač (driver) na ten převodník z USB na DMX, a ta druhá věc, že je nějaká chyba v tom převodníku, ale tomu bych moc nevěřil, spíš ty ovladače pro ten převodník. Ještě co máš za operační systěm? Kdyby jsi měl třeba visty 64bit, tak by na to možná nešel ten ovladač, to samí asi i na 64bit XP, ale nevim to jistě, protože u toho ovladače není napsaný jestli jde i na 64bit verze, ale zkus přeinstalovat, nebo pokud ho tam nemáš tak nainstalovat tan ovladač.
Jo světýlka, to je moje :-D

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: Rady k freestyleru

Příspěvek od blaha » ned 24. led 2010 18:30:12

Taky ještě pozor ny jednu věc, co se mi stala u noťasu a DMX Pipe, ovladač v pohodě bez problémů, systém i soft převodník viděly, ale na koncovém zařízení se nic "nehlo". Problém se vyřešil až HOTFIXem pro USB.
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

Pavel Schneider
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 114
Registrován: pát 08. srp 2008 10:01:44
Kontaktovat uživatele:

Re: Rady k freestyleru

Příspěvek od Pavel Schneider » ned 24. led 2010 19:09:18

No o tom mi taky někdo říkal kdo měm notebook a dmx Pipe, že to takhle taky vyřešil, já osobně používám také dmx Pipe ale v upravenym pc ktery jsen si navrh do 19" racku a na výšku 2U :-) a tam mi to vše běhá jak po másle.
Jo světýlka, to je moje :-D

Uživatelský avatar
Návštěvník

Re: Rady k freestyleru

Příspěvek od Návštěvník » ned 24. led 2010 20:19:50

Operacny systém mam vistu na notebooku. Neviem ze by bola chyba v tom ovladaci ?? nemate niake linky k tomu prevodniku kde si stiahnem ovladace a skusim to este raz ... ??

Pavel Schneider
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 114
Registrován: pát 08. srp 2008 10:01:44
Kontaktovat uživatele:

Re: Rady k freestyleru

Příspěvek od Pavel Schneider » ned 24. led 2010 20:45:47

No ovladač by měl být: http://www.enttec.com/dmx_usb/CDM2.02.04.exe Je to odkaz z jejich origo stránek přímo na ten enttec open dmx.
Jo světýlka, to je moje :-D

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: Rady k freestyleru

Příspěvek od blaha » ned 24. led 2010 23:05:15

Ještě jednou v tomto případě doporučuji stáhnout a nainstalovat ten hotfix na USB, mě to dalo asi 2 hodiny pátrání, proč mi to na NB po přeinstalaci systému (Vista HP)nejede :( . Přitom se vše tvářilo naprosto OK. Hotfix je přímo od Microsoftu a bejvá ke stažení na webu výrobce noťasu mezi ovladači. U Asusu je to třeba USB_filter_VT080804.
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

brembo121
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 6
Registrován: pon 18. led 2010 22:30:12

Re: Rady k freestyleru

Příspěvek od brembo121 » pon 25. led 2010 22:21:39

Ovladac mam ten isty . Stale to nejde pripojit . Vsetko sa tvari ze je ok ale v programoch nic nevidim .

Ten hotfix je riskantny pouzit . bojim sa to stiahnut aby som si nezhasol ovladace a podobne veci.

neviem asi to risknem :)

brembo121
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 6
Registrován: pon 18. led 2010 22:30:12

Re: Rady k freestyleru

Příspěvek od brembo121 » pon 25. led 2010 23:04:13

No bud mam nestastie ale ten ovladac na hotfix stale nemam . kde to mam stiahnut ? mam hp vistu nemate niaky link . ja si tu pripadam ako fakt kvalitny pripad. :(

Pavel Schneider
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 114
Registrován: pát 08. srp 2008 10:01:44
Kontaktovat uživatele:

Re: Rady k freestyleru

Příspěvek od Pavel Schneider » pon 25. led 2010 23:52:54

No já v rychlosti našel na Microsoftu nějakou aktualizaci pro usb, ale je to z 1.10.2007, takže to tam už asi budeš mít nainstalovaný, ale jestli to chceš zkusit tam hodit, tak tady je dodkaz: http://www.microsoft.com/downloads/deta ... layLang=cs , a pak ti maximálně můžu poradit stránky výrobce toho NB a tam najít ovladač na usb, třeba tam bude i nějakou aktualizaci pro usb.
Jo světýlka, to je moje :-D

Uživatelský avatar
Návštěvník

Re: Rady k freestyleru

Příspěvek od Návštěvník » úte 26. led 2010 8:35:16

Uz som nainstaloval ten HOTFIX uvidim ak budem doma z prace . Dam vediet. dakujem zatial

Uživatelský avatar
Návštěvník

Re: Rady k freestyleru

Příspěvek od Návštěvník » čtv 28. led 2010 22:04:23

Vysledok je taky. uz mi nevypisuje ak startuje freestyler nic. Vsetkoo sa zda zatial ok. svetla ktore svietili po zapati programu zhasli a na scanery je mod dmx. zatial ok. Po nastelovani a td... sa nic nedeje . Zlta kontrolka blika vsetko ako ma byt. po vypnuti sa zapnu svetla . Je to tym ze som si zle nastavil svetla ?? alebo este stale s tymi usb ?? [-o<

Odpovědět

Zpět na „Freestyler“