Tap tempo - Freestyler

Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Michal
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 98
Registrován: čtv 16. črc 2009 15:56:46
Bydliště: Dolní Újezd

Tap tempo - Freestyler

Příspěvek od Michal » úte 22. srp 2017 11:03:22

Ahoj,

v FS mám problém s tempem. vytvořené scény mi běhaj jak potřebuji ale nedokážu je pořádně sladit s muzikou. Tap tempo mě tak 2 takty udělá dobře ale postupně se tempo rozhodí a světla choděj mimo rytmus. s ničím jiným nemám zatím problém. ale nemužu najít žádnou možnost, jak světla synchronizovat s muzikou.

jde poslat audio signal do FS? a synchronizovat tím světla?

Uživatelský avatar
PeBe
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 801
Registrován: úte 08. čer 2010 7:08:42

Re: Tap tempo - Freestyler

Příspěvek od PeBe » stř 23. srp 2017 7:18:02

Osobně s FS nemám zkušennost, ale co si matně vzpomínám na různé diskuse, pak se ve FS používá nějký SW modu "Sound 2 Light" pro synchronizaci světel s muzikou. Nicméně, pokud mi paměť slouží, "Strapal" zde docela dost dlouho bojoval s FS, aby ho donutil pracovat, jak on chce. Nakonec skončil s konstatováním, že již chápe, proč FS spousta lidí nesnáší, nazval tento SW poněkud nervózním a přešel na Music Visualization... ;-)
Chvíli jsme si pak psali, co a jak se v MV dělá a dle všeho mu již světla jedou, jak chce.
Co nejde silou, jde ještě větší silou...

strapal
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 272
Registrován: úte 15. zář 2015 11:42:50
Bydliště: Valašské Království

Re: Tap tempo - Freestyler

Příspěvek od strapal » stř 23. srp 2017 19:38:20

Ano, potvrzuji. Přesně jak píšeš a přesně jak jsi říkal v minulosti, že s MV zacházíš. Prostě přijdu, otevřu noťas, spustím MV, zaklapnu display a 8hodin nic neřeším. Pouze jsem si pořídil USB klávesnici, kterou mám vedle konzoly a když mě popadne hravé delirium, tak si ručně spouštím strobo nebo si manuálně tapnu abych popohnal lidi a nebo vyjímečně přepínám scény, když už musím třeba na svatbě volit lidovky a podobné nutné taneční doplňky i se světlem. Prostě práce s MV je zcela jiný level než FS. Jednoznačně se vyplatí si to zaplatit. Takže ti Petře opět zde veřejně děkuji, že jsi mně tou baseballovou pálkou přetáhl po palici a nasměroval i se školením k MV. Michale, zavčasu zdrhej od FS, jinak doporučím osobního psychologa.

Matně si vzpomínám, že TAP ve FS se mi podařilo spustit vždy až po nějaké záhadné kombinaci v nastavení S2L a to pouze vždy a jen po restartu FS. A navíc mám pocit, že to pak v režimu S2L makalo pouze na mikrofon a ne na linku. Nebavím se o pluginu třeba pro VDJ, tam to nějak kupodivu jelo. A s tím syncro - přesně jak píšeš, je třeba provádět korekci co chvíli, tudíž je to k ničemu. Jedině ručne zadat beat hodnotu podle údaje z kozoly nebo počítadla. Což je total opruz že ano..

Uživatelský avatar
PeBe
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 801
Registrován: úte 08. čer 2010 7:08:42

Re: Tap tempo - Freestyler

Příspěvek od PeBe » čtv 24. srp 2017 7:09:30

když mě popadne hravé delirium
Na tyto tvůrčí světelné záblesky mám k notesu připojený Korg nanoKontrol2.
Co nejde silou, jde ještě větší silou...

Odpovědět

Zpět na „Freestyler“