Dotaz EAW 215

Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
Davídek

Dotaz EAW 215

Příspěvek od Davídek » sob 26. říj 2019 21:52:37

Dobrý večer. Mám dotaz, prosím,jsem absolutní amater,možná,že moje dotazy budou někomu přidat směšné tak prosím o shovívavost.Vlastním EAW215 používám je jako hlavní repro doma ,místnost cca7x4m jsou trochen upravené.jiné horny.myslím D220 Ti aby to více cinkalo,dělal to jeden známý zvukař, který nechce být jmenován protože nechce být spojován s magorem který si dá takovou věc do bytu.Ale já jsem docela spokojený,poslouchám thrash,death,black,atd. žádný dřeva,jde o dynamiku,hlasitost ale hlavně tu atmosféru koncertu,atd.Krmím to obyčejným hi fi zesilovačem-fisherCA 9030, jako spojenost,ale tak nějak jsem z toho vyrostl. Tak mi napadl PA sub,ale jaký,aby nebasoval méně než repro,co musím udělat proto aby to znělo jako třípásmo,každý řekne,že metal je sračka,na to nepotřebuješ nic,ale já nechci poslechovou místnost s molitanama, proložkama od vajec a řetízkama,chci se jen bavit.Tak,že dotaz zní-jaký sub... Potom mě napadlo,že by mohl basovat celý barák,dřevostavba,dá se to vůbec zrealizovat,něco jako na velkých koncertech,železný tyče do země a kalhoty se vyhrnujou až ke kolenům.....Odpovědi budou asi vyser se na to,kup si hi fi ale já chci PA doma,když pořádám párty tak jdou všichni do kolen,a to doopravdy...Metal musí bejt kurva nahlas....

Zakázat BBCode

exxxi
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1443
Registrován: sob 29. led 2011 1:35:00
Bydliště: dálnice D5

Re: Dotaz EAW 215

Příspěvek od exxxi » sob 26. říj 2019 22:22:06

SiEx3, X32r, IG4T, EV, Turbosound etc.

Uživatelský avatar
Návštěvník

Re: Dotaz EAW 215

Příspěvek od Návštěvník » sob 26. říj 2019 22:47:30

Díky za odkaz,hned jsem se šel podívat na zes.jestli má výstup. Vypadá to dobře, to se mi líbí a je to i mojích cenových možnostech cca 20 tis i když do budoucna mám v plánu jiný zesilovač ne snad ani kvůli výkonu,bedny mají citlivost skoro 100 db ale láká mě pre amp+monobloky,

Uživatelský avatar
Návštěvník

Re: Dotaz EAW 215

Příspěvek od Návštěvník » ned 27. říj 2019 0:46:14

Návštěvník píše:
sob 26. říj 2019 22:47:30
Díky za odkaz,hned jsem se šel podívat na zes.jestli má výstup na sub. Nemá. Vypadá to dobře, to se mi líbí a je to i mojích cenových možnostech cca 20 tis i když do budoucna mám v plánu jiný zesilovač ne snad ani kvůli výkonu,bedny mají citlivost skoro 100 db ale láká mě pre amp+monobloky, nj,jestli tomu dobře rozumím tak je to aktivní sub,takže zesilovač nebudu potřebovat ty repro co mám připojím k tomu subwooferu #-o

Uživatelský avatar
Davídek

Re: Dotaz EAW 215

Příspěvek od Davídek » ned 27. říj 2019 8:35:08

Tak jsem zjistil,že stát se pánem basů nebude tak jednoduchý.Mám několik možností.Koupit aktivní sub a repro co mám k němu připojit,tím ale zesilovač co mám bude k ničemu.Nebo sehnat zesilovač,receiver 2.1 který má subwoofer pre out. Další možnost pa zesilovač který umožnuje pasivní subwoofer.Měl jsem naivní představu,že kábl ze subu strčím do zesilovače a jede se dál :? Finačně to všecno vychází tak nějak stejně.Určitě budu muset sehnat nějakýho dj a vše vyzkoušet doma jak to bude hrát.abych neudělal nějakou botu.PS olouvám se za včerejší příspěvky měl jsem 2 atmosféry pod kužkou :oops:

Quicktor
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 184
Registrován: úte 07. čer 2016 22:00:31

Re: Dotaz EAW 215

Příspěvek od Quicktor » ned 27. říj 2019 10:25:12

Asi tady všichni chápeme tvé nadšení , když na domácí párty si musí hostující děvčátka držet vlající sukýnky.
Avšak vše má svá pravidla . EAW 215 jsou sakra kvalitní a výkonný bedny a zohyzdit je výměnou driveru,
který je řádově o několik levelů níž , se dá nezvat trestným činem.
Tyto monitory má kolega , občas s ním jezdím jako helfr ,tak vím ,co ty bedny dokážou.
První co bych udělal , vrátil dvoupalcový drivery a potom koupil pořádnej PA zesilovač.
Nečekej , že nějaká osmdesátivatová hifi krystalka s tím závěsem patnáctky pohne.
Adekvátní krmení pro tuto bednu je tak kilowata a pokud ty bedny postavíš v obejváku na zem , tak nebudeš
potřebovat žádnej sub.

exxxi
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1443
Registrován: sob 29. led 2011 1:35:00
Bydliště: dálnice D5

Re: Dotaz EAW 215

Příspěvek od exxxi » ned 27. říj 2019 12:55:06

To jsi pochopil špatně s aktivním subem. 95% aktivních subů má výstup do zesilovače, nikoliv do bedny. Je to i případ toho Turbosoundu. Tedy XLR kabely zredukuješ do vstupu zesilovače, který máš.
SiEx3, X32r, IG4T, EV, Turbosound etc.

Odpovědět

Zpět na „Tesla“