RCF M18

Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
Návštěvník

RCF M18

Příspěvek od Návštěvník » sob 23. črc 2016 13:23:18

Nemá někdo zkušenosti zda je nový RCF M18 i zvukovė lepší než Behringer X Air 18, Mackie nebo Soundcraft? Appka RCF pro iPad se mi zdá mnohem příjemnėjší uživatelsky, přehlednější a simulace bass aparatur a repra v MFX insert sekci bych určitě využil, ostatní takovou nabídku v efektech nemají. Akorát nevím, zda by RCF šlo využít taky jako zvukovku na nahrávání více stop do více kanálů jako to lze u Xairu, nebo to umí jenom USB main L+R? Mapping kanálů jsem v RCF ovládání nenašel. Chci koupit nějaký 16-18 kanál s ovládáním wifi z iPadu, rozhoduji se mezi RCF a Xair...

Havlis
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 190
Registrován: pon 14. zář 2015 16:08:33

Re: RCF M18

Příspěvek od Havlis » sob 23. črc 2016 22:28:26

Myslím, že M18 multitrack recording neumí. Stačí si na stránkách RCF najít manuál, o multitrack recordingu tam nic není "The REC window allows high-quality, stereo recording of the MAIN left and right channels".
Jak je na tom zvukově proti XR18 nebo Soundracft neposoudím, nemám přímou zkušenost. Každopádně jsou tam dost velké rozdíly ve výbavě, takže primárně asi rozhodne, co vlastně přesně potřebuješ a požaduješ...M18 má kupříkladu jenom 8 mic preampů, zatímco X18 má na všech 16 combo mic/line.
X18 i Soundcraft lze ovládat z libovolný platformy, to taky není zanedbatelná výhoda. RCF asi plánuje další platformy, ale myslím, že zatím jede jenom na iOS.
Zvuková kvalita RCF bude určitě velmi dobrá, ale jestli výrazně (nebo aspoň nevýrazně) lepší, to by se asi muselo porovnat přímo vedle sebe

Uživatelský avatar
gougou2

Re: RCF M18

Příspěvek od gougou2 » ned 24. črc 2016 12:09:26

ja osobne mám soundcraft ui16 - a som spokojný,

musím uznať že som skúmal a pozeral som sa po RCF-ku ešte pred soundcraftom, keď sa však nedal zohnať vôbec. a teraz po ňom tiež pozerám.

Ak sa mýlim opravte ma - na RCF sa nedajú dať SUBGROUPS, VIEW groups a ani mute groups. ja to napr. veľmi využívam.
-okrem toho, možno otázka zvyku: ale na soundcrafte sa mi viac páči ovládanie dyn.compresor, deesser atď a ostatné nastavenia, pretože ich vidím na osy X,Y a pekne zobrazené - nie iba v gombíkovo/číselnom zobrazení akoby rackovom prevedení... u RCF iba equalizer ide v zobrazení X,Y osy. - pokiaľ sa mýlim opravte ma.

sú to detajly, ktoré keď sa naučíte používať na jednom pohodlne tak na druhom vám to bude chýbať...

JA OSOBNE by som uvítal u všetkých druhov digitálnych mixpultov, ktoré sa dajú ovládať cez tablet - keby sa dali upraviť možnosti zobrazenia - či farebne a aj keby bola možnosť úplná editácia všetkých gombíkov, ktoré kde chcem mať.. aby si každý mohol podľa seba rozmiestnil niektoré tlačidlá. stále je to len software a myslím, že by to šlo keby chceli.

Odpovědět

Zpět na „RCF“