Technics AV Control Stereo Receiver SA-EX500

Domácí, Hi-Fi, auta, ...
Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
fakov6661
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 2
Registrován: pon 19. dub 2021 20:28:52

Technics AV Control Stereo Receiver SA-EX500

Příspěvek od fakov6661 » úte 05. říj 2021 17:06:54

Dobrý den,
mám problém s výše zmíněným zesilovačem. Zesilovač jde zapnout a jde do něj energie; Zapojený v síti vypnutý bez sisknutí zlatíčka ,,POWER" svítí červená kontrolka ,,STANBY", po stisknutí ,,POWER" slyším cvaknutí na signál sepnutí, červená kontrolka zhasne, rozsvítí se žlutá kontrolka ,,•HELP -RESET", toť v pořádku, ovšem bez rozsvícení digitálního displeje, který by měl (mimo jiné) zobrazovat momentálně zvolený kanál, atd. Ostatní tlačítka vůbec nereagují, kanály nejdou přepínat a kromě zapnutí a vypnutí se nic neděje. Nevím, čím to může být, se zesilovačem jsem nemanipuloval a nejsem si vědom ani žádných poruchových jevů (např. přepětí v síti). Zkrátka jednou odjel a po příjezdu se stalo tohle. Hudební soustavu máme doma sdílenou, takže ho nechávám zapojený, ale vypnutý. Napadá mě jen porucha díky indukovanému napětí vlivem přívodního kabelu, který se mi v délce asi 15 cm táhne kolem zesilovače.
Má někdo podobnou zkušenost? Dokážete si tipnout, kolik by mohla stát oprava? Nějaká rada? Ve zvukové technice se téměř vůbec nevyznám. Mám doma ale docela slušný měřák měřící už od jednotek Voltů, mikroohmů a mikroampér , takže v případě rady/nasměrování bych možná dokázal diagnostikovat poruchu.
Děkuji za jakékoli reakce a přeji hezký den.

Uživatelský avatar
mkarr
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 683
Registrován: pon 28. říj 2013 19:21:32
Bydliště: Moravské Budějovice

Re: Technics AV Control Stereo Receiver SA-EX500

Příspěvek od mkarr » stř 06. říj 2021 17:14:47

S tímto dotazem jste bohužel na špatném fóru. Zvuková technika není to co máte doma v obýváku, ale to co používají lidé pro ozvučení (obvykle hudebních) událostí pro tisíce lidí, divadel, adventních koncertů na náměstí, potažmo školních besídek a hasičských závodů.
Nerad bych podceňoval místní přispěvatele, ale odhaduju že domácí HiFi používají dost podobně jako každý jiný uživatel a často nijak neholdují jejímu opravování.
Troufám si tvrdit, že slušný měřák vám v tomto případě bude úplně na pendrek, protože pokud nemáte servisní schéma a postupy, a neumíte je správně využít, budete sice umět změřit jaké máte kde napětí, ale nebudete vůbec tušit jestli je to dobře nebo špatně. Takže bych se podívalo do uživatelského manuálnu na poslední stránky, kde bývá seznam závad které je schopný uživatel detekovat a odstranit svépomocí a když tam nebude užitečná rada, zanesl bych to do servisu panasonic/technics, kde to opravit nejspíš umí a v lepším případě řeknou že to je opravitelné a co to bude stát.
Sám můžete být schopný zjistit a opravit závadu tak nanejvýš pokud bude viditelná, nebo pokud bude v napájecím zdroji. Prošlahlá dioda, opálené relé co cvakne když to zapnete, spálená pojistka a tak podobně.
Ale abych nebyl za zlýho, tak tady je ke stažení ofocený servisní manuál, kteý jsem mimochodem našel za dvacet vteřin na google.
https://www.vintageshifi.com/repertoire ... Manual.pdf

Odpovědět

Zpět na „Ostatní audio“