SHOW PSA-31500 vs. t.amp TA2400 MK-X

Výkonové, sluchátkové, předzesilovače...
Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
Ivan S.

SHOW PSA-31500 vs. t.amp TA2400 MK-X

Příspěvek od Ivan S. » čtv 12. črc 2012 15:37:47

Zdravím všechny, rád bych znal vaše zkušenosti a názory na tyto dva zesilovače. A prosím nepište, že lepší je RMX2450 nebo 1850HD (nebo cokoliv jiného), to vím také :-) Není to pro mě, já už jsem kompletně vybaven (PKNC LC, Crown XTi).

Je to pro hasiče na malé vesničce, kteří občas potřebují nazvučit akce typu dětský den, sraz rodáků, fotbalový turnaj nebo čarodějnice (většinou na místním fotbalovém hřišti) - takže mluvené slovo a reprodukovaná hudba. Samozřejmě na to mají kriticky málo peněz (jak jinak?), ale přesvědčil jsem je, aby se nevydávali cestou různých "troniců" apod. Domluvili jsme se na 2x EM151 s Deltou 15LF (500W/8Ohm) a k nim potřebuju zvolit jeden z těchto dvou starších zesilovačů.

Cenově (a váhově) to vychází zhruba stejně, papírově je na tom o něco líp ten t.amp (2x 650W/8Ohm proti 2x 575W u PSA) a také vnitřní provedení se mi u něj líbí víc. Ale samozřejmě nejdůležitější jsou zkušenosti z provozu, takže pokud je někdo máte, prosím podělte se o ně. Hrát se samozřejmě bude výhradně do 8Ohm zátěže.

Předem díky a krásný den všem!

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

SHOW PSA-31500 vs. t.amp TA2400 MK-X

Příspěvek od blaha » čtv 12. črc 2012 16:28:53

Snad promineš, ale přeci si neodpustím pár dotazů a poznámek, ne úplně k těmto zesilovačům, ty neznám, tak je nebudu hodnotit.

1. EM151 jsou bedny 350W RMS, 700W v Programmu, těch 650W při nezodpovědné obsluze (což se dá předpokládat) by mohlo být konečných.

2. Napadá mne pro zjednodušení celého aparátu, jestli by pro hasiče nebyli lepší nějaký aktivky nebo Powermix.

Jestli mně chápeš směřuju tím k tomu aby nejen za co nejmíň peněz získali slušnou kvalitu a výkon, ale aby to hned na první akci neusmažili ať už blbým zapojením, nebo obsluhou.
Naposledy upravil(a) blaha dne čtv 12. črc 2012 18:41:53, celkem upraveno 1 x.
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

Uživatelský avatar
Ivan S.

SHOW PSA-31500 vs. t.amp TA2400 MK-X

Příspěvek od Ivan S. » čtv 12. črc 2012 17:16:52

Jasně, rozumím, moc díky za názor.

Psal jsem ale, že tam budou EM151 ve variantě s Eminence Delta 15LF, která má 500W RMS, takže k nim jsou podle mě oba ty zesilovače tak "akorát" (mírná výkonová rezerva zesilovače je dobře, ne?). Samozřejmě, že se to dá "usmažit" taky, ale tomu je obecně velmi těžké zabránit...

Na aktivky slušné kvality a srovnatelného výkonu není rozpočet ani náhodou, stejně jako na powermix, který by utáhl těch 2x 500W do 8 Ohmů. Existuje vůbec něco takového?

Uživatelský avatar
Javanee

Re: SHOW PSA-31500 vs. t.amp TA2400 MK-X

Příspěvek od Javanee » pon 04. bře 2013 16:19:24

no já mám zato, že když mám 2 reproduktory Eminence kappa LFA 15" 600w 8ohm, 38-2700Hz tak je na to ideální zesilovač SHOW PSA-31500 protože dává při 8 ohmech 2x575W rezervu potřebuješ v reprech nebo to odsmažíš všechno :D u soundsystémů se dokonce dimenzuje výkon reproduktorů až na dvojnásobek výkonu RMS zesilovače. !!!!! měl bys spíš hledat nějaký maximálně 2x450w, ale spíš 2x350w ;-)

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: SHOW PSA-31500 vs. t.amp TA2400 MK-X

Příspěvek od Zdeněk Prodance » pon 04. bře 2013 18:15:23

O jakých penězích za ty jeté zesilovače mluvíme ? Tři tisíce, pět tisíc ? Kdo je ten, kdo bude hasičům ručit za to, že jim nezbyde po první akci akorát skelet z beden a pár menších hromádek šrotu ? Připomínám, že nic jako záruka na spálené repráky neexistuje ani na nové. Situaci asi chápu, ale ono nejde všechno pořídit za co nejmíň a ještě k trvalé spokojenosti. Ani po poradě na forech, protože nikdo prostě nikdy nemůže spoléhat, že dostal ty správné rady - většina lidí se ani nebude obtěžovat, aby právě v tomto radila a ta menšina má někdy divné motivace (nemyslím špatné, jen divné). Preferoval bych nový zesilovač se zárukou anebo starší, ale jednoznačně osvědčený značkový. Dneska to moc nestojí.

H.M.

Uživatelský avatar
Návštěvník

Re: SHOW PSA-31500 vs. t.amp TA2400 MK-X

Příspěvek od Návštěvník » pon 04. bře 2013 19:35:19

Díky za příspěvky, ale téma už je přes 7 měsíců staré, takže ta sestava takto už víc než půl roku funguje k naprosté spokojenosti hasičů i návštěvníků jejich akcí.

Nakonec jsem zvolil ten PSA 31500 (byl ve stavu nového a stál tehdy necelých 5.000,-) a opravdu je to zcela bez problémů. Pouze jednou jim kvůli bezdrátovému mikrofonu přímo před bednou houkla zpětná vazba a přestaly jít výšky, ale spravila to výměna ochranných žárovek ve výhybkách - ještě že jsem je tam dal... 8)

Jinak naprosto nesouhlasím s názorem, že by měl být zesilovač slabší, než připojené reprobedny - tím je totiž neochráním, ale naopak. Zesilovač v limitaci do nich pouští zkreslený signál a to je podle mě pro reproduktory horší, než silnější, ale nezkreslený signál.

A aby to bylo úplně jasné - můj původní dotaz nezněl, zda to tak mám udělat (v tom jsem měl celkem jasno a praxe potvrzuje, že to funguje velice dobře), ale který z těch dvou zesilovačů považujete za kvalitnější/vhodnější/spolehlivější/... (především vzhledem k praktickým zkušenostem).

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: SHOW PSA-31500 vs. t.amp TA2400 MK-X

Příspěvek od Zdeněk Prodance » pon 04. bře 2013 19:46:41

Dobře, za pět tisíc se dá čekat, že PSA bude v pořádku (proto jsem se na cenu ptal, za tři bych to nemohl předpokládat) a asi bych mu v této jediné možné volbě taky dal přednost, ale mně skoro nikdy nejde o ten jediný dotaz jednoho konkrétního člověka, nýbrž o jisté principy. Předpokládám, že to není ojedinělý přístup a tak nemá cenu se divit i "zpožděným reakcím" a už vůbec ne někoho upozorňovat, že "neodpovídá přesně na položenou otázku". To je nepochopení rozdílu mezi soukromou komunikací například mailem a příspěvkem do internetové diskuze a současně nepochopení vzájemného postavení - tady není tazatel učitelem a odpovídající žáky.
Jestli to hasiči používají i při nějakých akcích spojených s vodou, pěnou atd. tak bych doporučil impregnovat membránu 15" a občas vyčistit vnitřek driveru. Výkon zesíku je při normálních lidech u knoflíku v pořádku.

H.M.

Crashpc
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 43
Registrován: pát 31. črc 2015 18:09:19

Re: SHOW PSA-31500 vs. t.amp TA2400 MK-X

Příspěvek od Crashpc » stř 20. úno 2019 10:13:10

Oživím mrtvé téma...

Koupil jsem nejposlednější revizi/iteraci tohoto stroje (TA2400 mk-x).
Začnu tím špatným:

Ruční pájení PTH komponent. Chce to zesilovač rozebrat, přepájet a očistit. Tak jak to je rovnou po nákupu, je to hodně těžký problem podle mého, a zesilovač by mohl jít brzo do pekla.
Proti QSC RMX má trošku menší filtrační kapacity.
Koncové tranzistory jsou na ne 1000% vhodném chladiči nahňácané u sebe. Některá místečka (softstart) jsou trochu dost stísněná a nahňácaná.
Zesilovač není vhodný pro provoz v nižších impedancích. 4Ohm na kanál, 8Ohm v můstku je "tak tak" použitelné...
Zesilovač nemá možnost zapojení speakonu "v můstku".
Připojení do můstku je možno pokud vím pouze na šroubovací terminály.

To dobré:
Zvuk není nikterak horší.
Zesilovač je dobře proveden.
Trafo je větší než u RMX
Výkony ujdou:
8Ohm v můstku:
2550W peak, 2150W burst, 1850W od 40 do 1000Hz RMS. 1450W na 25Hz.
I přes nějaké mechanické konstrukční neduhy bych si dovolil tvrdit, že se snad chladí líp než RMXka.

Suma sumárum - pokud si zesík dopájíte a očistíte tavidlo s bordelem od koncáků a podobně, tak za 9 litrů je to férový stroj, který bych upřednostnil před Behringerem bez debat.

Odpovědět

Zpět na „Zesilovače“