zesilovač BV Audio PA2000BM

Výkonové, sluchátkové, předzesilovače...
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: zesilovač BV Audio PA2000BM

Příspěvek od blaha » úte 20. črc 2010 18:29:21

Paradoxně, když pominu mix, kde je odzemňování téměř nesmyslem z hldiska technologické náročnosti provedení, mi z efekťáku pískaly akorát Behringery a ty už mám odzeměné, je to jen problém jack konektrů, všechny ostatí přístroje co tam mám je mají plastové, vyjma B..., tam jsem je odizoloval, odpojil zelenožluý od desky a je to.

Teď mě čekají konce, tam je ten samý problém, kovové jacky, jinde spojení s kostrou není, operáky tam maj sice chlazení, ale jinak jejich chladiče s nohama spojený nejsou.

A udělat se to musí, protože v divadle dokážou světla v bednách nadělat pěknej bordel.

MARTINE, přešoupni to do jinýho tématu, ať tu v tom neděláme bordel, kterej jsme začaly, dík.
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

Frenk
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 691
Registrován: stř 27. srp 2008 12:14:05
Bydliště: Opava

Re: zesilovač BV Audio PA2000BM

Příspěvek od Frenk » úte 20. črc 2010 18:48:10

Jo tohle je caste, ze tam daji kovove jacky a zbytecne to tim rozbijou. Treba T-AMPy co jsme meli starsi meli prepinac GND-lift, ktery sice zapojen spravne, ale nefungoval, protoze to meli spojeni i pres tranzistory a nasledne chladic prisroubovany ke skrini a ty kovove jacky. Ty nove T-AMPy uz to maji opraveno trazistory s podlozkama, a jacky plastove. No apon si clovek obcas neco rozebere a ma radost jak si to opravi sam :D
Never ask FOH sound engeener "Are you DJ?" because he can kill you....

sledge
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1035
Registrován: pát 09. črc 2010 15:57:29

Re: zesilovač BV Audio PA2000BM

Příspěvek od sledge » úte 20. črc 2010 23:29:15

No, nemyslím si, že je to správná cesta - čistší je použití oddšlovacího trafa (napájecí nebo signálové), které je schopné snést nějaký ten kilovolt rozdílu potenciálů. Zařízení třídy I. lze oddělit bezpečnostním oddělovacím trafem, pokud se jim pak spojí svorky PE mezi sebou (nikam díl nespojovat! viz síťové pračky p.Dudka).

Může se totiž snadno stát, že odzemněné "plovoucí" zařízení je potenciálem i pár set voltů jinde (spínané zdroje s odděleným seknudárem). Tvrdost tohoto napětí je sice relativně malá, leč náhoda je vůl a obvykle se někde něco prorazí...

PS: i když mají přístroje symetrické vstypy/výstupy, vnitřně bývají v naprosté většině nesymetrické (a ještě k tomu na celkem vysoké impedanci) a stínění (šasi) volně plovoucí kolem signálové země se dokáže kapacitně navázat celkem snadno, i když aktuální problémy s extrémně zarušenou zemí (světla) mohou být větší.


Teď mě tak napadá, že si možná částečně nerozumíme - dvě různá zařízení by vždy měla mít nějak spojené země (pokud přes síť, mohu např. stínění kabelu pak na jedné straně ufiknout), i když jsou symetrická, výjimkou jsou oddělovací trafa.

Ad pískání a p.Bláha - přiznám se, že mě to trošku překvapilo - tvé efekťáky jsou ve třídě I nebo II? Mají kovové šasi (ev. stíněné subšasi)?
1) Audiopro s.r.o. - servis, instalace, akustika, podpora: http://www.audiopro.cz
2) Práce všeho druhu (měření, vývoj, poradenství,...)

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: zesilovač BV Audio PA2000BM

Příspěvek od blaha » stř 21. črc 2010 1:28:11

Všechny mašiny jsou napájeny z jednoho bodu, takže všechny mají propojené napájecí země (zelenožlutej). Vyjma Lexiconu, kterej má trafo mimo a dvojitou izolaci, ten má ale šasi zeměné v efekťáku přes kolejnice od ostatních mašin. Nikde v efekťáku, ale nemám spojenou signálovou zem (stínění) s napájecí zemí. V praxi to znamená, když vemu měřák a odpojenej efekťák, jeden hrot měřáku dám na libovolný zemnící kolík (nebo na šasi) a druhý hrot na piny 1 u XLR, na S u JACKu, tak si ani nepípne, tzn. v celým efekťáku mám odzemníno a tyto 2 země se mi dohromady nemotaj.

Takže určitě nejsem blázen, ani sebevrah abych odpojl zelenožlutej, jen aby to nebručelo.

Ale 0 (nebo zem) za síťovým trafem, není to samý jako zem na šasi, a určitě nemusejí být propojené.

Bohužel, jak napsal Frenk, v rámci úspor financí, tam občas nějakej pitomec nedá izolační podložku pod operák, narvou tam kovový jacky a pak je to v čudu. No a buď máš štěstí a funguje to a nezlobí, nebo je to klasickej dodik, kterejsi musíš doupravit sám.

No a když mám ve skříni asi 10 neodzeměnejch zesilovačů, po baráku natahaný kilometry signálových a reproduktorových kabelů a to všechno v kanálech se světelnejma, přívdníma napájecíma, prcovním osvětlením a kdo ví čím ještě, tak se to pak musí řešit. Úplně běžně mě signál z jeviště (třeba mic.) proběhne po dráze 150m než vyleze z beden ven.
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

Stanik
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 76
Registrován: sob 01. kvě 2010 9:37:09

Re: zesilovač BV Audio PA2000BM

Příspěvek od Stanik » čtv 22. črc 2010 23:26:47

Ahoj, s BV audio mám také bohaté zkušenosti. Měl jsem jednu 2000 a u té se mi časem rozkmitala jedna polovina. To, co tady bylo uvedeno, jako čas od času nefunkční ventilátory, rez uvnitř šasi... to je fakt. Nicméně jsem tady nezazanamenal tu opravdovou raritu mezi zesilovači - napájecí trafo - naruby. Tedy cívka namotaná a slepená do jednoho bloku a namotaný "nekonečný" transformátorový plech, který se následně provařil.
Je pravděpodobné, že takto koncipované trafo mělo vyšší účinnost ( nižší ztráty výřivými proudy), nicméně bylo zcela neopravitelné.
Ve "své" době tyto zesilovače měly svoje místo na trhu. Nicméně dnes jsou koncepčně za zenitem. Srovnávat Omitronic P1000 a tento zesilovač nejde.
P 1000 je koncepčně novějším řešením s plastovými výkonovými tranzistory a toroidem, nicméně nesmírně ojebaným ( na jedné polovině máte jen 3 páry těchto tranzistorů, společný zdroj, elyty a nekorektně vyřešená ochrana proti přetížení). Za stejný peníze máte dnes třeba Behringer EP 4000, ve třídě H . I ten čínský Soundking AA1000J je na tom mohem lépe, než zmiňované zesilovače.
Vzhledem k tomu, že jsem svůj BV Audio několik roků systematicky opravoval - mám z něj osypky. Opravdu nedoporučuji.
Účet uživatele byl zablokován administrátorem fóra.

Uživatelský avatar
ivokrivanek

zesilovač BV Audio PA2000BM

Příspěvek od ivokrivanek » ned 03. čer 2012 13:17:49

Zdravím všechny
Tyto zesilovače máme již několik let a nemáme s něma žadné problémy, řešil jsem jen brum v jednom kanále a po dohodě s panem Buntou z BV audia jsem mu zesilovač dovez jelikož to k němu mám asi 60km, cca do hodiny zes šlapal jako nový a oprava stála i s prací 200,-

Na to že jich mám 5 kusů a jedou vesměs všechny, a na max nedám na ně dopustit.

Uživatelský avatar
Návštěvník

Re: zesilovač BV Audio PA2000BM

Příspěvek od Návštěvník » ned 15. pro 2013 18:20:04

Zdravím vás tu všechny. Píšu vám z velkým dotazem a prosbou zda nemáte od tohoto zesilovače schéma zapojení. Nebo jestli máte tušení zda je tady v ČR nějaký servis. Pocházím z LBC kraje. Nechám vám tu mail kdyby se poštěstilo a schéma jste měli. Předem díky i za snahu. petr.kos2@email.cz

sledge
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1035
Registrován: pát 09. črc 2010 15:57:29

Re: zesilovač BV Audio PA2000BM

Příspěvek od sledge » úte 17. pro 2013 6:42:05

Hele, nebál bych se ho kdyžtak poslat přímo výrobci do SK - www.bvaudio.sk, popřípadě se na něj obrátit alespoň mailem.
1) Audiopro s.r.o. - servis, instalace, akustika, podpora: http://www.audiopro.cz
2) Práce všeho druhu (měření, vývoj, poradenství,...)

Uživatelský avatar
Pavel

Re: zesilovač BV Audio PA2000BM

Příspěvek od Pavel » stř 05. bře 2014 17:49:40

Ahoj,

mam MOS 400 a jsem naprosto spokojený.skvěle chladí a zvukově v pořádku. Občas hraji na velkých sálech a už 400 přestavá stíhat. přemýšlím o 2000 ,ale nevím zda je to spolehlivé i když je to stejná značka. momentálně co jsem koukal prodavají se použitý za 5-6tis

Odpovědět

Zpět na „Zesilovače“