Zesilovač(e) cca 6kW?

Výkonové, sluchátkové, předzesilovače...
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
marián

Re: Zesilovač(e) cca 6kW?

Příspěvek od marián » stř 28. led 2015 18:37:46

Keď dobre počítam , tak by si tie zosily potreboval dva... ináč použiteľné by boli asi lepšie ako inuke...ako PL340 to nie je ale možno by stačil.

MuFiozo
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 108
Registrován: pon 28. črc 2014 15:06:39

Re: Zesilovač(e) cca 6kW?

Příspěvek od MuFiozo » stř 28. led 2015 19:02:13

S tím počítám, že dva kusy... Jen na něj čtu odlišný recenze při použití na basy...

Uživatelský avatar
Návštěvník

Re: Zesilovač(e) cca 6kW?

Příspěvek od Návštěvník » stř 28. led 2015 20:38:33

To dá rozum, protože zesilovač 2x550W je výkonově spíš na odposlechy nebo malé satelity.

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: Zesilovač(e) cca 6kW?

Příspěvek od Zdeněk Prodance » stř 28. led 2015 23:57:24

Je to samozřejmě zesilovač kategorie cca 3kW, tedy 2x1500W a žádných 2x550, to fakt neumíš ani ty základy a někomu radíš ?
Jiná věc je, jak moc vhodný je zrovna na buzení takových beden a ještě na samé hranici povolené zatěžovací impedance atd. Nebude to zvukově první liga, ale to ani naprostá většina zde zmiňovaných a ty, co nějaké podobné ambice mají, zřejmě nevycházejí do rozpočtu anebo jsou zcela neznačkové kopie něčeho.
Já bych ještě přidal třetí poznámku - vy opravdu NIKDO nevidíte rozdíl mezi zesilovačem novým, zakoupeným u zastoupení výrobce, ze současné modelové řady a zesilovačem libovolného stáří a historie, zakoupeným kdekoli ? Napadlo by vás někoho i jen ve snu, stejně postupovat při pořizování auta nebo třeba jen automatické pračky ? Mne tato anomálie stále znovu překvapuje.

H.M.

Uživatelský avatar
Petr S.

Re: Zesilovač(e) cca 6kW?

Příspěvek od Petr S. » čtv 29. led 2015 17:15:29

Zdeňku podívej se do manuálu a nepruď :-)))

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: Zesilovač(e) cca 6kW?

Příspěvek od blaha » čtv 29. led 2015 17:47:07

Máte pravdu oba, ale ono stojí za to se podívat na původní dotaz úplně na začátku
2x3kW do 4 ohm a uvažuje se 2 zesilovače v můstku, to tu taky zaznělo

takže sice má 2x550W@8ohm, ale to nikoho pro tuto aplikaci nezajímá
a taky má 3kW@4ohm v můstku a to odkazuje Hubert, taky se zmiňuje, že je to pochopitelně na hranici zesilovače, atd.

Takže v tomto případě má větší pravdu Hubert :-)
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

Uživatelský avatar
tiem
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 41
Registrován: čtv 22. led 2015 14:40:39

Re: Zesilovač(e) cca 6kW?

Příspěvek od tiem » pon 15. úno 2016 13:03:25

Zdravím všechny,potřebuji radu ohledně zesíku tohoto výkonu(tedy 3KW/4Ohm) pro měniče PD1851/2
Ptal jsem se pana Mašína na powersoft X8 a měl by být použitelný.
Finance neřeším,potřebuji kvalitu,servisovatelnost a dostupnost náhradních dílů.
A z toho mám obavy,osobně bych raději volil pořádný toroid na který budou díly dlouho a není problém s opravou ale tak silný se nevyrábí že:)
Vím o případech kdy majiteli digitálu bylo řečeno že se díly již nevyrábí či danou vadu nelze opravit......jednalo se např, o crown atd. Takže bych nerad spadl do této pasti a po 4-letech kupoval nový zesilovač:(
Může mi někdo poradit co pořídit?

Michal

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: Zesilovač(e) cca 6kW?

Příspěvek od Zdeněk Prodance » pon 15. úno 2016 13:57:58

Obávám se, že toto nemá řešení. Pokud se výrobci rozhodli, že něco nebudou vyrábět, tak to platí jak pro náhradní díly, tak pro celé zesilovače. U zesilovačů už to nastalo a u náhradních dílů jde zatím pouze o vzdálenou možnost. To je ten zásadní rozdíl. Já bych si taky radši dneska koupil nové auto tak přehledné a servisovatelné, jako bývala ještě v sedmdesátých letech, ale jednoduše to nejde. Už i ty nejstarší ještě použitelné ojetiny jsou plné drátů a trubek, které se základní funkcí vozidla nemají naprosto co do činění, ovšem bez nich to přinejmenším nesmí na silnici. U zesilovačů je naštěstí bonus v tom, že 1kW dnes stojí a váží zlomek, což se u aut ani náhodou nestalo.

H.M.

MuFiozo
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 108
Registrován: pon 28. črc 2014 15:06:39

Re: Zesilovač(e) cca 6kW?

Příspěvek od MuFiozo » čtv 18. úno 2016 23:18:26

Teď mě tak nadále napadlo porovnání Crown XTi4000 vs QSC PLX 3402 samozřejmě do můstku na 4ohm... v použití na basy LF18X400 v MT18sub.
Tak a teď mě nezapoměňte ukamenovat.
4 Zdeněk: Je jasný že mít finance tak jdu do PowerSoft. Ale v porovnání s autem je tohle stejný. Chci nový povoz ale proč kupovat nový když hned po ujetí jednoho kilometru ztratí 40% ceny. Je to risk kupovat z druhý ruky ale někdy se to vyplatí. Každý nemá peníze na nový.

Uživatelský avatar
tiem
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 41
Registrován: čtv 22. led 2015 14:40:39

Re: Zesilovač(e) cca 6kW?

Příspěvek od tiem » pát 19. úno 2016 9:48:36

Ano souhlasím ale co vím kdysi ty první powersofty byli docela poruchové.....dokonce i pan Maším byl odpůrce této značky:)
Doba se ale mění a vývoj je jinde že......

Z praxe vím že XTI hrají na basech opravdu pěkně a kupodivu se nekazí,tedy ta starší řada....v můstku ovšem vyzkoušeno nemám.

istuchlik
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 97
Registrován: ned 13. dub 2014 8:13:58

Re: Zesilovač(e) cca 6kW?

Příspěvek od istuchlik » pát 19. úno 2016 11:39:27

Taky už několik let používám na basy 2x XTi 4000 a šlapou jako hodinky. Občas jedou do sterea 2x 2,66 Ohm (bez problémů), ale můstek do 4 Ohm jsem nezkoušel.

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: Zesilovač(e) cca 6kW?

Příspěvek od Zdeněk Prodance » pát 19. úno 2016 13:50:05

Tady ale vůbec nemluvíme o ujetí jednoho km a ztrátě ceny 40%. V zesilovačích je naprosto běžné, že je někdo dojí deset let a ještě stále nechce slevit 40%.

Kdysi bylo kdysi. Já jsem tak starý, že si pamatuju, že VW vyráběl poctivá, laciná, jednoduchá a spolehlivá auta. V Německu! Z Číny se nedováželo nic, protože nic nevyráběla, co by šlo exportovat. My jsme exportovali ve velkém motocykly. Stačí jako ilustrace toho, že časy se mění ?

H.M.

Uživatelský avatar
Mirek123

Re: Zesilovač(e) cca 6kW?

Příspěvek od Mirek123 » pát 01. dub 2016 23:43:03

Možná i tohle by byla možnost http://www.profi-dj.cz/zvukova-technika ... oCtpDw_wcB

U nás asi málo známé, ale na zahraničních forech jej chválí. Jednu velkou nevýhodu ovšem má... Je fakt hodně těžký, ale za to bezkonkurenčně levný v poměru cena /výkon.

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: Zesilovač(e) cca 6kW?

Příspěvek od Zdeněk Prodance » sob 02. dub 2016 1:23:20

Neřekl bych, 5kW na celý zesilovač a to ještě jen v můstku do 4ohmů (anebo dokonce daleko hůře použitelných 2x2ohmů), není za tyhle peníze dneska vůbec žádné velké terno, speciálně ne od faktického noname. Bezkonkurenčně levný se o tom říct dá možná jen v poměru k váze, tedy levný kg, nikoli kW. Do 2x4ohmů je na tom s cenou za 1W skoro stejně i RCF IPS3700, což je jeden z mála ještě porovnatelných (neb s klasickým trafem ve zdroji a v 3H třídě) a ten váží míň než polovinu. Do 2x8ohmů je na tom dokonce líp...

H.M.

MADMAX
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 465
Registrován: stř 09. led 2008 8:41:16
Bydliště: Vršovická 30/808, PRAHA 10

Re: Zesilovač(e) cca 6kW?

Příspěvek od MADMAX » sob 02. dub 2016 11:39:21

Tak s logem Cerwin-Vega! UŽ NIKDY NIC!!! - Nehledě na to, že je to určitě OEM čína... Gene Czerwinsky je rád, že mu v Emerice černoši bouchaj ty jeho samorozpadávací bedny z odpadový překližky, ale určitě nevyrábí zesíky... A jestli se někde prsí, že je No.1 in USA, tak je to leda tím, že je to ten nejlacinější póvl, po kterém kvůli ceně skočí každý neználek. Na jakých zahraničních fórech jej chválí? Pro začínající DJe?? - s "profi" technikou to má společného asi tolik jako Omnitronic...
MAD

Odpovědět

Zpět na „Zesilovače“