Reloop Ampire D1080 + Omnitronic Bx-1850

Výkonové, sluchátkové, předzesilovače...
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
fatloo

Reloop Ampire D1080 + Omnitronic Bx-1850

Příspěvek od fatloo » čtv 19. říj 2017 1:05:14

Zdravím, potřeboval bych poradit. :D
Pořídil jsem si Reloop Ampire D1080 (2x540W při 4 Ohm, 2x300 při 8 Ohm), kterým jsem chtěl živit basáky Shittronic BX-1850 (600W RMS? :D a 1200W MAX, 8 Ohm). Bohužel se mi z nějakého důvodu pří vyšším výkonu vypíná zesík (respektive jeden kanál) - nějaká pojistka ho vždy na chvíli vypne, jakoby impedančně neseděl a přehříval se, ale všechno je studené.
Stejně se zesilovač chová, ať bedny připojím jakkoliv. Pokud zapojím každý basák na jeden kanál (8 Ohmů by snad zesilovači vadit nemělo), zkoušel jsem i bedny paralelně zapojit na jeden kanál, tedy aby byla výsledná impedance 4 Ohmy a taky nic. Pak jsem zkusil zapojit jednu bednu na můstek, při kterém by měl mít zesák 1080W při 8 Ohmech a opět se při větším výkonu ochrana sepla.
Zesilovačem to předpokládám není, druhé bedny (Tesla V 6804 - 150W, 4 Ohm) na něm hrajou jak blbé.. :) :)
Prý mají tyhle bedny nějaké hodně špatné výhybky, tak mě napadlo jestli tam tomu nějak nevadí, i když je vyplá. Říkal jem si, že bych bednu rozkuchal a připojil repro čistě na speakon.
Mohlo by to můj problém vyřešit? Nebo kde by ještě mohla být zrada? #-o
Děkuji za každou radu.. :D :-)

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: Reloop Ampire D1080 + Omnitronic Bx-1850

Příspěvek od blaha » čtv 19. říj 2017 8:20:21

Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

kelly.ok
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 329
Registrován: stř 18. říj 2017 7:27:13

Re: Reloop Ampire D1080 + Omnitronic Bx-1850

Příspěvek od kelly.ok » čtv 19. říj 2017 10:21:57

V dobách mé hluboké neznalosti jsem měl doma chvíli BX-1250. "Hořící" vyhýbka způsobila taktéž sepnutí ochrany, ale jednorázově. Pak už se ochrana nerozepnula... až při vyřazení pasivní vyhýbky.

fatloo
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 5
Registrován: čtv 19. říj 2017 11:57:13

Re: Reloop Ampire D1080 + Omnitronic Bx-1850

Příspěvek od fatloo » čtv 19. říj 2017 12:14:10

Vlákno o BX-1850 jsem četl, zmiňuje se tam ale o přehřívající se výhybce a já žádné teplo nezaznamenal.. :D Předpokládám, že když je vyplá, neměla by mít na repro žádný vliv. Každopádně ji zkusím obejít a uvidím, co to bude dělat. :)

Jinak jaký máte názor na zmiňovaný zesilovač? Nikde jsem na něj nenašel žádnou recenzi, zkušenost a vlastně ani zmínku o něm..:D Myslím si, že za tu necelou čtverku co mě stál, by mi mohl chvíli posloužit. Chtěl bych tím krmit tyto basáky nebo 4 Tesly 150W (s tím, že bych zapojil 2 do série, ať je výsledná impedance 8 ohmů - 300W RMS na kanál na 2x150W RMS Tesly) :)

kelly.ok
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 329
Registrován: stř 18. říj 2017 7:27:13

Re: Reloop Ampire D1080 + Omnitronic Bx-1850

Příspěvek od kelly.ok » čtv 19. říj 2017 13:50:48

Může to být chyba toho nedostatečně dimenzovaného přepínače, jak se ve zmíněném vláknu píše.

Reloop není kdovíjaká značka... ale konkrétně tenhle zesilovač jsem nikdy neviděl/neslyšel. Většinou se nevyplatí nějaké extra šetření ve smyslu kupování levných značek, ale asi dost z nás to občas riskne a někdy to i vyjde. Na každý produkt se najdou kritiky, většinou oprávněně... ale téměř na každý z často kritizovaných produktů se najde uživatel, kterému to polehlivě slouží. Nějak fungovat to bude... otázka je jak dlouho. Ve chvíli kdy na to nejsou recenze je to věštění z koule.

Uživatelský avatar
Marian

Re: Reloop Ampire D1080 + Omnitronic Bx-1850

Příspěvek od Marian » sob 21. říj 2017 0:09:22

Ono keď obaja číňani klamú rovnako tak zosil máš 2-3 násobne poddymenzovaný pre tie subbasy. Ibaže by si mal také zosily dva zapojené do mostíka pre každý basak jeden. To si už na subbas viem predstaviť. Neviem osobne ako je na tom Reloop ale predpokladám to niekde na úrovni American Audio, Behringer. No v podstate ani Ecler nie je ktovieaká značka a hralo v jenom klube to celkom seriózne aj celkom spoľahlivo na to ako tomu hluchý dji nakladali.

Uživatelský avatar
qergtqwerhzq+

Re: Reloop Ampire D1080 + Omnitronic Bx-1850

Příspěvek od qergtqwerhzq+ » ned 22. říj 2017 8:20:55

reloop i omnitronic je nejhorsi odpad, naopak ecler je, respektive byla velmi kvalitni znacka :)

Otas
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 535
Registrován: ned 06. lis 2011 15:59:02
Bydliště: Bílina

Re: Reloop Ampire D1080 + Omnitronic Bx-1850

Příspěvek od Otas » ned 22. říj 2017 10:06:33

Jen abychom neteoretizovali nad značkami, otázky:
Když je jedna 8 ohmová bedna BX na kanál, je to tedy fajn. Jaký je základní stav, kdy to vypíná? Dvě bedny BX paralelně na jeden kanál?
Vypíná vždy ten samý kanál zesilovače? Nebo oba dva, pokud jsou na nich zavěšeny oba BX?
Při provozu na 30 let staré Tesly V6804 to tedy nevypíná?

Dopředu mne napadá asi toto:
Principem nebývá nejlepší, když se standardní zesilovač zatěžuje suby nejnižší povolenou impedancí. Obvykle se to projevuje na kvalitě basů. Pro suby je potřebné, aby nezačala pracovat nadproudová ochrana. I značková repra mívají Re velmi nízké, vzniklé proudy jsou pak značné (nechci se příliš pouštět do teorií, není to má parketa). Suby, zvláště shitových značek, dohánějí citlivost právě tím, že jejich výsledná impedance je významně menší. A dovedou tím přetížit ochranu, která zareaguje.
Zesilovače, které jsou speciálně stavěny na suby, bývají na tuto vlastnost připraveny.
Reproduktory Tesla se držely zásady, že Re je blízko jmenovité impedance. Tam nebývaly problémy.

Uživatelský avatar
Marian

Re: Reloop Ampire D1080 + Omnitronic Bx-1850

Příspěvek od Marian » ned 22. říj 2017 15:12:20

Ten problém z vypínaním zoilu som nejako prehliadol. Ako prvé by som vyradil tú výhybku, či to nepomôže. Subbasy je najlepšie deliť aktívne vrátene použitia lowcut filtra nech sa repra a zosil zbytočne netrápia s tým čo aj tak nezahrajú. Asi iba málo výrobcov to malo dotiahnuté celkom dobre, napr. EV pri Eliminátoroch to dotiahli takmer do dokonalosti, no aj tí to už vzdali a preferujú aktívne bedne a aktívne delenie a dva zosily. Problém ozaj môže súvisieť z nízkou min.impredanciou a Re tých repro. Občas to býva u 8 ohmových repro Re aj niečo nad 5 ohm a Zmin pod 6 ohm a to lacné zosilňovače dosť často nevládnu ak sa zapoja dve také bedne paralelne zak to bude Zmin 3ohmi, kdežto máloktorý 4 ohm repro ma Re pod 3 ohm a Zmin pod 3,5, nie je nič neobvyklé ak je to aj nad 4ohm. Tesla V 6804 jediná slabina tých bední je/bola tie nešťastné papierové výškače kvôli ktorým to nechcelo hrať nad 10kHz a malo menší "dostrel" a keď sa to doháňalo nasilu tak horeli. Počul som tú bedňu prerobenú s HF driverom na horne a hralo to neskutočne dobre aj s 200-300W zosilňovačom sa to celkom slušne vyrovnalo aj značkovým moderným repro s papierovým výkonom 500W. ARM9404 boli nielen na svoju dobu slušné repráky.

fatloo
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 5
Registrován: čtv 19. říj 2017 11:57:13

Re: Reloop Ampire D1080 + Omnitronic Bx-1850

Příspěvek od fatloo » čtv 26. říj 2017 1:04:57

Tak jsem výhybky vyřadil a výsledek je ten, že už vypíná jen jeden kanál. Ochrana to vypíná někde za polovinou knobu. Předpokládám, že teď už to je chyba čistě zesilovače.
Teď je otázka, jestli mám zesilovač vrátit, nebo jej otevřít, proměřit a zjistit co je špatně. Popřípadě jej odvést na opravu někomu zkušenějšímu - teoreticky by to mohla být nějaká maličkost. Podotýkám, že mě stál necelé 4 tisíce. Za ty peníze výkonnější pravděpodobně nekoupím a dražší si hold nemůžu dovolit..:/

Co se týče náhrady výhybky, máte tip na nějaký crossover, který by byl k těmto omnishitům cenově adekvátní? :D Našel jsem jen dražší než pár těchto "basáků"..:D Lowcut filtr jsem simuloval na PC, napadlo mě si crossover udělat z notebooku, výstup mixu prohnat přes zvukovku a program, ve kterém si frekvence pěkně nastavím. To by teoreticky mohlo být bez problému. :D

Jinak s ARM9404 máme 2 páry beden a hrají fakt pěkně. Co se týče těch výškáčů, divím se, ale zatím hrají dobře, nejspíše nebyly moc hrané. U nás hrály zatím jen decentně, až u tohoto zesilovače jsem slyšel jak moc dokáží hrát.. :)

kelly.ok
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 329
Registrován: stř 18. říj 2017 7:27:13

Re: Reloop Ampire D1080 + Omnitronic Bx-1850

Příspěvek od kelly.ok » čtv 26. říj 2017 7:48:44

Nahoře čtu že ti od začátku vypínal jen jeden kanál. Zkoušel jsi opět prohodit suby na kanálech případně zkusit na něm jiná repra? Vyhazuje i tak ochrana stále? Na tom stejném kanálu, nebo i na opačném? Pokud na stejném, tak to bude nejspíš skutečně chyba zesilovače...

Adekvátní crossover bude kdeco... Behringer CX2310 nebo lépe 3400 (u Thomanna za 3 500Kč). Nebo koukni na bazar. Řešení s notebookem asi levnější nebude, pokud půjdeš úplně do důsledku (vzhledem k tomu, že během přehrávání bude co do zvuku použitelný pouze jako "crossover" nikoliv třeba i pro přehrávání atd., nutností bude ext. zvukovka s nízkou latencí co má min. 3 výstupy, spolehlivé fungování podobných softwarů může být taky háček...). Věř, že i levný analogový crossover ti udělá stejnou práci přinejmenším jednodušeji, pokud ne i lépe.

fatloo
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 5
Registrován: čtv 19. říj 2017 11:57:13

Re: Reloop Ampire D1080 + Omnitronic Bx-1850

Příspěvek od fatloo » čtv 26. říj 2017 9:11:35

Před vyřazením výhybek vypínaly kanály náhodně, teď už jen kanál 1. Prohodit bedny jsem samozřejmě zkoušel, vyhazuje to nezávisle na zapojení vždy kanál 1.

Notebook použitelný bude, protože teď hraji z PC přes externí zvukovou kartu v MIDI konzoli. K tomu bych nezávisle zapojil další externí kartu, kterou také mám. Když nad tím přemýšlím, tak bych si díky ni mohl zvuk krásně rozdělit klidně i na více výstupů (suby do 300Hz a tesly třeba nad 300Hz) , tím bych docílil stejného zpoždění. Otázkou už jen je, jaká by byla výsledná latence. Spolehlivé fungování SW není problém, už několik let dělám v programu, který to bez problémů zvládne.:)

kelly.ok
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 329
Registrován: stř 18. říj 2017 7:27:13

Re: Reloop Ampire D1080 + Omnitronic Bx-1850

Příspěvek od kelly.ok » čtv 26. říj 2017 9:45:34

Úplně nerozumím co myslíš tím docílením stejného zpoždění. Každopádně x-over 300Hz je na suby hrozně vysoko... ideál bude někde kolem 100Hz... Čili budeš potřebovat onu zvukovku s minimálně třemi výstupními kanály = dva nezávislé výstupy (L a R) pro satelity, a jeden výstup na sub (L+R sum). Ideální pak bude zařadit i subsonik cca na 30Hz, pokud to sw umožní.

Jen prozajímavost, jaký software máš namysli, který toto umí?

fatloo
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 5
Registrován: čtv 19. říj 2017 11:57:13

Re: Reloop Ampire D1080 + Omnitronic Bx-1850

Příspěvek od fatloo » čtv 26. říj 2017 11:50:39

Stejným zpožděním myslím to, že kdybych hnal basy přes pc a zbytek ne, mohly by být basy vlivem latence zvukovky opožděné. 300Hz jsem vyčetl ze štítku Omnitroniců, ale můžu vyzkoušet méně, o to víc by dané frekvence mohly hrát.

Zvukovku mám tuším 5+1 se dvěma vstupy, je to sice nějaká obyč, tusím AXAGO, ale na tuhle realizaci by se mohla dát použít. Produkuji hudbu v programu FL studio, je tam možnost na jakýkoliv kanál poslat vstup ze zvukovky a realtime ho pomocí různých FX upravovat, pomocí jakéhokoliv EQ bych si nastavil filtr jaký bych chtěl. Jen mě teď napadlo, že má jen jeden MASTER kanál, nicméně i tohle by se dalo obejít spuštěním dvou programů a v každém nastavit MASTER na jiný kanál zvukovky. :)

edit:
Zkusil jsem vygooglit nějaký jiný SW a našel jsem třeba Foobar2k, vypadá jednoduše a použitelně.
https://sourceforge.net/projects/xover/
Další, už trochu složitější, nicméně stále použitelný by mohl být třeba kX Project.
http://kxproject.com

kelly.ok
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 329
Registrován: stř 18. říj 2017 7:27:13

Re: Reloop Ampire D1080 + Omnitronic Bx-1850

Příspěvek od kelly.ok » čtv 26. říj 2017 12:34:16

aha, takto jsi to myslel... Satelity přes zvukovku v MIDI konzoli, a suby přes druhou zvukovku? Chápu to správně? Nápad to není dobrý z několika důvodů... jeden jsi tu ostatně sám nastínil: Každé zařízení má latenci jinou...prakticky nulová šance se trefit. Druhá věc: EQ není to stejné jako low-pass a high-pass filtr. Třetí věc: Stejně jako potřebuješ pro suby horní frekvence odříznout, potřebuješ "to samé" akorát opačně udělat pro satelity, čili održíznout jim to, co budou hrát suby. 300Hz na štítku subů je frekvenční rozsah, tedy frekvence kam dokáží hrát s konkrétním poklesem (zde minimálně -10dB, ale ani tak to asi nebude zcela věrohodné). Doporučená x-over frekvence je něco jiného... Možná že (až pravděpodobně) původní pasivní vyhýbka to dělila výše než by bylo vhodné.. každopádně 300Hz je prostě vysoko.

Pokud i tak chceš zkusit řešit to softwarově navrhuji toto: Ze zvukovky v MIDI konzoli přehrávat jako normálně... výstup z této zvukovky vracet zpět do PC přes vstupy druhé zvukovky (té co má vícekanálový výstup), která pravděpodobně bude mít nějaký svůj software pro nastavení jednotlivých kanálů/režimů (pro topy High-pass L a R, pro Suby low-pass L a R nebo resp. "Sub" výstup pro 5.1 konfiguraci)... odtud do koncáků. Teoreticky to fungovat může, ale stejně tak to může "nepředvídatelně" nefungovat. Nemluvě o absenci symetrických vstupů, možnému zvýšení šumu,... latence se samozřejmě prodlouží atd.

Odpovědět

Zpět na „Zesilovače“