zosilnovac 2x100

Výkonové, sluchátkové, předzesilovače...
Odpovědět
  • Reklama
  • powersoft nakup
Uživatelský avatar
macko2310

zosilnovac 2x100

Příspěvek od macko2310 » čtv 18. říj 2018 13:15:09

ahojte Borci :D

chcel by som sa spytat ci mi viete poradit .
mam zosilnovac TPA 3116D 2x100 a ked ho pripojim na repro a dam na adapter
tak po spusteni rezonuju reproduktory.
aj pri dotyku na potenciometer to zacne este viec

je to nejaka spatna vazba.. ale neviem ako to vyriesit .

dakujem Vam za radu


http://www.youtube.com/watch?v=ysCAzdfHQ7Y

Uživatelský avatar
PeBe
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 422
Registrován: úte 08. čer 2010 7:08:42

Re: zosilnovac 2x100

Příspěvek od PeBe » čtv 18. říj 2018 15:01:21

Nazdar borče! Mám obavu, že tvůj dotaz se dočká jediné odpovědi a to mé... ;-)
Toto fórum navštěvují především zvukaři z profi a semiprofi "ligy". Takovéto zesilovače jsou pro drtivou většinu těchto lidí "sprostým slovem". To není jejich arogance, nebo opovrhování, to je zkrátka fakt, že pro jejich práci jsou zcela nepoužitelné a tudíž ti s nimi patrně nikdo nedokáže poradit.
Se svým dotazem patrně uspěješ na www.audioweb.cz, nebo www.ebastlirna.cz.
Co nejde silou, jde ještě větší silou...

Uživatelský avatar
macko2310

Re: zosilnovac 2x100

Příspěvek od macko2310 » čtv 18. říj 2018 19:06:59

tak dakujem pekne za info

Uživatelský avatar
mkarr
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 435
Registrován: pon 28. říj 2013 19:21:32
Bydliště: Dešov a Olomouc

Re: zosilnovac 2x100

Příspěvek od mkarr » sob 20. říj 2018 1:08:28

Tak možná abys neřekl, že jsi odešel s prázdnou.
Reproduktory asi nezačnou rezonovat, protože to by znamenalo, že frekvence na které brumí (podle popisu jde asi o brum) je pro dané reproduktory a prostor rezonanční, a to by byla dost náhoda. Nepůjde zřejmě ani o zpětnou vazbu, protože na zpětnou vazbu musí existovat nějaká smyčka, kde jednou vyslaný signál, se někudy jinudy vrátí zpět do zařízení. Na zpětnou vazbu je potřeba nejen výstup, ale i vstup, který je schopný nějak požrat to co z výstupu vylezlo.

Onen brum se tam může dostat trojím způsobem.
Z napaječe.....Napaječ s nekvalitním nebo žádným filtrováním usměrněného napětí
Ze zvduchu....Zesilovač provozuješ neuzeměný, nestíněný a všudypřítomných 50Hz se ti do něj dostává někde na vstupu. To platí i pro dotyk zesilovacího potenciometru, kdy pro neuzeměný zesilovač působíš jako anténa. Doporučuju dát na čudl plastové kolečko, a nešahat na kovovou osku.
Ze vstupu......Vstup do zesilovače, kam se připojuje nějaký signál ,který to má následně zesilovat, leze nějakým způsobem ono už zmíněné rušení, bud zemní smyčkou, mizerným zdrojem signálu, nestíneným kabelem, nebo prázdným kabelem ,který není do ničeho připojený a funguje opět jako anténa.

Zesilovač zavřít do kovové krabičky, pospojovat všechny kovové části které nenesou signál na nulový potenciál, ať už uzemněný, nebo plovoucí, tedy nejspíš záporný pól zdroje v případě nesymetrického napájení, nebo střední, v případě napájení symetrického.
Přívodní kabel signálu dát stíněný, a pokud do něj není nic zapojeno, tak jej třeba radši odpojit.
Pokud to nestačilo, ke zdroji dát za usměrňovač vhodně velké elektrolytické kondenzátory na správné napětí a se správnou polaritou (nevyrábíme přece mlhovač) a k nim ideálně ještě nějaké keramické kondenzátory.
Pokud ani toto nestačilo, tak onen mínusový, nebo střední vodič napajecího zdroje uzemnit. Doufám že nepoužíváš autotransformátor, nebo nějaký napaječ, kde je už uzemněného neco jiného na sekundární straně.
No a to by bylo, aby to nepřestalo brumět.
Samozřejmě lze vyzkoušet v první řadě i jiný napaječ a tím nemyslím jiný kus ale stejný model. Spíš to prostě živit něčím odlišným, jestli se to změní. Držím palce. Jo a jinak toto je skutečně fórum kde se obvykle řeší věci o několik úrovní jinde, než stavebnice zesilovačů z TIPA.eu nebo alibaba.com, jak upozornil už PeBe přede mnou.

Uživatelský avatar
Návštěvník

Re: zosilnovac 2x100

Příspěvek od Návštěvník » čtv 17. led 2019 15:53:52

Kdyby si jako já radši koupil za 3 tácy staré dobré Yamaha AX-570 měl by 2x100 8hm jako vyšitých než schánět nějaký šmejd čína stavebnici jako zesíku a k tomu trafíčko bez jakékoliv filtrace a také čína za 2-3 stovky . :mrgreen: Pouze to chce hledat. :idea: Dnes Yamahy tohoto výkonu stojí 15-20 táců, ale už tam nemají japan součástky. Na ebay i někdy na aukro či bazarech mu slušných zesíků " naseru" docela dost, sám sem hledal a našel =D>
To co dělá je ztráta času i peněz, za ty prachy si měl koupit flašku a pořádně se vožrat :lol:

Odpovědět

Zpět na „Zesilovače“