Samson SXD3000 vs Lexon 1500XL

Výkonové, sluchátkové, předzesilovače...
Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Bazmous
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 17
Registrován: pát 13. pro 2019 9:00:30

Samson SXD3000 vs Lexon 1500XL

Příspěvek od Bazmous » pon 16. pro 2019 11:24:20

Dobrý den, mám možnost si vybrat jeden nebo druhy zesilovač za stejnou cenu. Je to na Hobby domu do posilovny sem tam nějaká domácí akcička. Oba jsou pro mě za stejnou cenu. Chci se zeptat váš názor který by jste brali spíš kdyby jste si měli vybrat. Případně zda někdo napíše zkušenost ze samsonem, vím jen že podle výkonu je slabší ale možná je kvalitnější to nevím. O lexonu 1500Xl jsem tu už nějaké vlákno našel a početl co je to zač. Děkuji.

kelly.ok
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 329
Registrován: stř 18. říj 2017 7:27:13

Re: Samson SXD3000 vs Lexon 1500XL

Příspěvek od kelly.ok » pon 16. pro 2019 14:57:41

Tak především Samson má DSP, otázka je tedy, jestli ho potřebuješ, nebo ne. Lexon jsem chvíli měl, za tu cenu neurazí. Následný majitel ho po čase údajně na jedné akci provozoval do 2,6ohm na obou kanálech, po čemž se odporoučel, čili v parametrech deklarovaný provoz do 2ohm určitě NE, max. do 4ohm.

Uživatelský avatar
Marian

Re: Samson SXD3000 vs Lexon 1500XL

Příspěvek od Marian » pon 16. pro 2019 18:44:54

Mohol by si napísať k akým reproboxom to chceš - značka, typ, impedancia (v prípade domarobo osadené reproduktory). Lexon ako písal kolega do 4 ohm je OK na 2 ohm iba oatrne v prípade núdze rozhodne nie na subbasy. Odpálenie z časti mohlo byť spôsobené aj chybne pracujúcim limiterom, ktorý zaberá skôr ako by mal (skôr ako zasvieti LED) a keď sa pridáva ďalej zosilňovač začne byť nestabilný (zvýši sa stredný výkon), obvykle si to odnesie zdrojová časť, ktorá je tam tak trochu :? poddimenzovaná. Samson zosilňovače som nepoužival ich výrobky však patria skôr k slabšiemu na hrane použiteľnosti, aspoň reproboxi.

kelly.ok
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 329
Registrován: stř 18. říj 2017 7:27:13

Re: Samson SXD3000 vs Lexon 1500XL

Příspěvek od kelly.ok » pon 16. pro 2019 20:06:30

tak tak, odešel tam zdroj. On to měl údajně přes analogový CX2310, tedy bez subsonic filtru (alespoň reálně použitelného), takže zesilovač v limitaci možná zbytečně brzo. Já se Samsonem potkávám s boxy RSX115 a zesilovačem SX1800 jednoho spřáteleného spotrovního klubu... obojí celkem slušné. Sice boxy už mají nyní komplet přeosazené, protože neodborná manipulace a notně "ovíněný" u ovládání, známe, že? Ale když nepočítám toto, tak to nepoužitelné určitě není...Ikdyž za tu cenu by se asi dalo pořídit lépe. Zesilovač drží i přes toto poměrně drsné zacházení už spoustu let...

Bazmous
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 17
Registrován: pát 13. pro 2019 9:00:30

Re: Samson SXD3000 vs Lexon 1500XL

Příspěvek od Bazmous » úte 17. pro 2019 13:23:53

Bedny mam asi domaci vyroby, ale vim ze jsou osazene reproduktory AC akustika(bylo mi to tvrzeno), nebo mozna ze to jsou nejake original, nevim zda tu jde nahrat obrazek. Jsou to 3 pasmove bedny s hornou, stredem 6,5" a 15" bass. Myslim ze mi tehdy bylo tvrzeno ze to ma 300 RMS. Ale to jsem si koupil asi tak 15 let zpatky, takze k tomu vim velke kulove. Mam to fakt do domaci posilky a kdyz je akce tak na zahradu ke grillu. Kolik maji ohm netusim, ale urcite nebudou mit 2ohm, takze bud 4 a nebo 8. Da se to nejak zmerit ? zesik mi odesel, mel jsem obyc uplne behringer 2000 proto se ted koukam po novem.

Jak pises s tou DSP koukal jsem co to znamena, je to nejaka jak jsem pochopil aktivni vyhybka a nastavovani primo v zesiku coz je mi tak trosku asi k prdu. Kdyz to ma hrat vsechny frekvence. Mam obyc mix reloop, pripojeny mob nebo notas a z mixu to pujde do aktivniho subbu alto co mam a pak smer zesik a na tyto dve bedny.

kelly.ok
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 329
Registrován: stř 18. říj 2017 7:27:13

Re: Samson SXD3000 vs Lexon 1500XL

Příspěvek od kelly.ok » úte 17. pro 2019 14:40:25

tak pokud ten subwoofer nemá post Xover výstup, pak by možná bylo vhodné toto nějak pošetřit (pak by třeba i ten zes s DSP smysl dával)... ikdyž samozřejmě se to dá nechat tak, že sub hraje to svoje a paralelní "satelity" hrají fullrange, ale úplně košer to není. Otázka je jestli to chceš řešit nebo to nechat jak bylo.

Uživatelský avatar
Marian

Re: Samson SXD3000 vs Lexon 1500XL

Příspěvek od Marian » úte 17. pro 2019 17:43:32

AC akuatika take bedne niekedy tiež robila. Repra mali vlastnej vyroby vychadzali z repro tesla a boli upravene na vyssi prikon. Každopádne preveriť reprobedne najlepšie zmerať priebeh impedancie je to určite staršie a poruchu zosilňovača mohol spôsobiť aj vadny kondik vo výhybke, už som sa s tým stretol. Určite aspoň preveriť súčiastky výhybky. Ťažko hľadať medzi tými lacnými zosilmi, aj AA VLP 1500 funguje kolegovi k spokojnosti a nejak extra ho nešetrí, skoro všetky chcú zachádzať opatrne. Možno skúsiť z druhej ruky zohnať QSC RMX 1850 prip. 1450 plx 1802 , tie pokiaľ sa v nich nikto nevrtal maju len problén s potenciometrami, inak toho znesu dosť a keď to prestane hrať často si to odnesie iba poistka na výstupe akebo len zareaguje tepelna ochrana. Nepoznam ti ake dsp je v tom samsone pozrem manual ci to je daco plnohodnotne zas s tym clovek musi vediet robit a odladit presety pre repro a miestnosti kde sa pouzovs ak to ma mat vyznamny prinos.

Odpovědět

Zpět na „Zesilovače“