Vadný midi kabel?

Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
pavelzemlicka

Vadný midi kabel?

Příspěvek od pavelzemlicka » pát 18. lis 2016 15:04:49

Dobrý den, používám Yamaha keyboard v kombinaci s VSTi modulem piana na počítači. Problém je nechtěná interpretace stisku kontrolérů keybordu počítačem jako zvuk - tón piana. To je velmi nepříjemné zejména v případě stisku pedálu keyboardu. Neděje se tak vždy, pouze občas. Vzhledem k tomu, že to nedělá jen pedál, ale i např. tlačítko spuštění doprovodu na keyboardu, myslím, že problém není v pedálu, ale bude v midi kabelu, který byl koupený opravdu levný. Můžete prosím potvrdit tento názor, mám si koupit jiný midi kabel, případně který je osvědčený a stojí do tisíce Kč? Děkuji.

zahy
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 439
Registrován: ned 12. říj 2008 22:05:18
Bydliště: Louny

Re: Vadný midi kabel?

Příspěvek od zahy » sob 19. lis 2016 8:43:09

A vypnout zvuky na pc nepomáhá? Já měl zato že MIDI je jenom datovej kabel s pětikolíkem na koncích. Ten buď funguje a nebo ne. Jak je dlouhej?
A&H GLD-80, A&H CQ20B, Soundcraft Ui16, RCF HD32, Dynacord TS 400, SPL A394

Uživatelský avatar
pavelzemlicka

Re: Vadný midi kabel?

Příspěvek od pavelzemlicka » sob 19. lis 2016 19:31:27

Kabel je asi metr dlouhy, petikoliky na strane keyboardu, USB na strane pocitace. Ano, po kabelu z keyboardu prenasim data o stisknutych klavesach, intenzite stisku a take o seslapnuti pedalu. Zatimco informace o stisku klaves se v software v pocitaci (VSTi stand alone piano) se maji projevit jako v software nasamplovane tony (a to se deje v poradku), tak pedal se ma projevit jako sustain = prodlouzeni tonu. Namisto toho se nekdy projevi jako ton, coz je spatne, rusi to a hra je tak prakticky nemozna. Snad se mi to podarilo dovysvetlit ;-).

Bassman
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 465
Registrován: stř 03. čer 2015 15:02:59

Re: Vadný midi kabel?

Příspěvek od Bassman » pon 21. lis 2016 9:04:09

Podla toho co pises by som tipol ze problem bude v keyboarde. Skus iny klaves a uvidis. Alebo moze byt problem v softe. Ten kabel sa mi zda ako posledna pricina.
"Keď je zvuk dobrý, tak je zvuk dobrý"
http://www.hrbikmedia.eu

Odpovědět

Zpět na „Kabely“