Osvědčené kabely

Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
Petr Z.

Osvědčené kabely

Příspěvek od Petr Z. » pon 09. led 2017 5:03:13

edit admin: odděleno z viewtopic.php?f=52&t=595, kde příspěvek dle mého skromného soudu nic k tématu nepřinášel, nicméně jako samostatné téma by mohl fungovat myslím skvěle :)

----------------

A je jistý a ověřený, že Ouředníček ty somrkáble nějak nezaklel ?? Abyste u něj museli nový kábl kupovat každou chvilku :-)
Se totiž pamatuju, když s tím somrkáblem začínali. Obyčejný kábl "Stage" byly přepálený tak, že si jeden moh myslet, že jsou vevnitř postříbřené teflonové dráty. Předtím prodávali v osmi barvách Zeck K1 a nestál ani polovičku..
Výborně jsem teď pořídil u Prodance.
TSK1042 je trochu matoucně označený a zařazený jako "lehký multipárový kabel". Ona je to jakoby formálně pravda. Kabel zvenku vypadá jako obyčejná, tlustá tmavomodrá dvojlinka, ale jsou to dva souběžné, samostatně stíněné symetrické páry. Mně se ideálně osvědčil na jednoduchý propoj malý mixík-koncový zesilovač.
A na kablíky, které je potřeba zakončit Jackem 3,5 stereo /výborný REAN NYS231BG/ je zas skvělý černý kablík C286. Má necelé 4mm, ale festovní žíly i stínění. Je šikovný i na různé krátké propojky - má zase matoucí označení "instalační kabel", přitom není o nic méně flexibilnější, než kterýkoli klasický 6mm mikrofonní.
A na symetrické propojky uvnitř přístrojů a do vnitřních přístrojových konektorů do DPS je naprostá bomba C202 - jen 3mm silná symetrika.
A jako úplně idiot-schutz, na výstupy větších napájecích adaptérů k přístrojům se osvědčil C128 se žilami 2x0,35mm2. Používám červené provedení, aby v té skrumáži bylo hned jasné, které jsou napájecí :-)
Mají to kluci v Prodancu holt šikovně vybrané.
Ještě bych ale v sortimentu uvítal káblíky Tasker C2100/C3100 se 2-3 žilami 1mm2, případně C2075/C3075 se 2-3 žilami 0,75mm2. Byly by z toho skvěle nezničitelné, pancéřové a stíněné síťové přívody :-) Konstrukcí se to vlastně na tento účel přímo hodí.

Nedávno jsem sháněl kabely Klotz MY204 a MY206 - nevíte prosím, kdo je za rozumné ceny distribuuje?

Ještě bych se rád zeptal na maličkost. Potřeboval jsem onehdy vytáhnout všecky tři dutinky z výlisku v kabelové samici Neutrik NC3FX. Abych se ale dostal k pojistnému zubu dutinky 3 a mohl jej zmáčknout, tak je napřed potřeba nějak sundat to přizemňovací/vratné ploché pero aretace konektoru, co kompletně kryje přístup k dutince 3.
Tohle přizemňovací a vratné pero aretace, co kompletně kryje přístup k dutince 3, má zespodu také takový klasický, vyhnutý pojistný zub. Ten je potřeba nějak narovnat a ploché péro tak vysunout.
Provizorně jsem na narovnání zubu použil asi 10cm dlouhý pásek opravdu tvrdého ocelového plechu -jakoby pero z budíku- šířky 3mm a tloušťky 1mm, zasunul pod přizemňovací ploché pero a bez většího násilí si dal jisticí zub říct, zahnul se zpátky, takže přizemňovací pero vyjelo a tím jsem získal přístup k aretaci dutinky 3.
Bez vytažení toho přizemňovacího/vratného pera ale nijak jinak dutinku 3 z výlisku konektoru nedostanete.
Existuje na tuhle operaci /vytažení všech dutinek z plastového výlisku XLR samic Neutrik/ nějaký specializovaný nástroj?
Měl jsem několik samic NC3FX se znečištěnými dutinkami a chtěl jsem je po čase i trochu napružit /občas byly zasunuty do čínských protikusů, co mají tlustší a nekalibrované kolíky/, tak jsem se jal to rozebírat. Máte jiné metody na čištění a dopružení?
A existuje lepší metoda, jak dostat černý povlak z postříbřených kolíků NC3MX-BAG, než hrubší látka a trichloretylen?

Odpovědět

Zpět na „Kabely“