Kvalitný mikrofónový kábel

  • Reklama
  • DEMO 15
zahy
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 439
Registrován: ned 12. říj 2008 22:05:18
Bydliště: Louny

Re: Kvalitný mikrofónový kábel

Příspěvek od zahy » stř 01. bře 2017 19:40:18

A co jsi koupil? Že do sebe občas nejdou nebo naopak od sebe různé značky je známa věc ( Neutrik/Amphenol) Je to způsobeno jinou tolerancí nebo provedením zámku. Ale že nejde do mikrofonu ?!

A opět, co je to za mic, kabel, konektor...... Ta máme pořéd hádat :twisted:
Mohl se stát i problem při montáži atd.
A&H GLD-80, A&H CQ20B, Soundcraft Ui16, RCF HD32, Dynacord TS 400, SPL A394

Uživatelský avatar
Petr Z.

Re: Kvalitný mikrofónový kábel

Příspěvek od Petr Z. » čtv 02. bře 2017 16:04:38

K tomu už jen tolik:
Pokud je to originální mikrofon a ne čínská laciná kopie, tak musí dobře zapadnout KTERÝKOLI značkový konektor.
Vzdálenosti, umístění i provedení zámků je u značkových konektorů předepsáno včetně tolerancí a všichni značkoví výrobci tohle dodržují. Podotýkám znovu - značkoví výrobci, nikoli napodobovatelé tak drzí, že na plášť odlejou i přesné originální logo.
Vzhledových kopií Neutriků a Switchcraftů, okem doslova k nerozeznání tu běhá tolik, že je mnohdy problém určit, co je originál.
Většinou se to pozná až lupou podle čistoty a přesnosti opracování povrchu, tolerancí rozměrů jednotlivých dílů /vložka s kolíky do pouzdra jde až příliš volně/ a také podle chemicky zcela odlišné, hlavně ale mnohem lacinější povrchovky dílů, která je pro napodobovače moc drahá. Nejčastěji zlato vs. žlutý nikl.
Mně osobně se ještě nestalo, aby mi značkové káblové konektory XLR 3 tří různých firem, různých vnějších provedení i stáří do sebe nezapadly.
Fakt nestalo. Mám hromady víc, než 15 let starých orig Switchcraftů, které po vyčištění a najustování jdou krásně zastrčit jak do mikráků, tak do nových pultů, nebo třeba spojit s novým MXX modelem Neutriku.
Možná je to tím, že hnůj od AH a číňana mi nesmí do baráku. Pak se mi to vlastně nemůže stát ani teoreticky :-)

exxxi
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1443
Registrován: sob 29. led 2011 1:35:00
Bydliště: dálnice D5

Re: Kvalitný mikrofónový kábel

Příspěvek od exxxi » pát 03. bře 2017 0:56:37

Do mikrofonu Electrovoice ND mi nekolik kabelu nejde. Tyto mikrofony maji na kovovem tele plastovy navlek, ktery dobre eliminuje manipulacni hluk, ale muze sklouznout treba jen o pul mm a uz tam konektor nedostanu. Ten navlek se tezko posouva zpet.
SiEx3, X32r, IG4T, EV, Turbosound etc.

Bassman
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 465
Registrován: stř 03. čer 2015 15:02:59

Re: Kvalitný mikrofónový kábel

Příspěvek od Bassman » pát 03. bře 2017 9:50:28

Mne sa to uz tiez par krat stalo ze som nevedel do mikrofonu narvat konektor, ale nakoniec sa mi to vzdy podarilo. Popravde som moc nesledoval aky kabel/koncovku tam zrovna strkam, ale mam iba neutrik a procab. Tak mozno sa to moze stat aj pri lepsich znackach, v mikrofonoch by problem byt nemal.

Ale co sa tyka lacnych cinskych koncoviek, tak tych som mal par v ruke a tam som mal problemy daleko vacsie. Nesli zapojit, vypojit, rozpadavali sa ...
"Keď je zvuk dobrý, tak je zvuk dobrý"
http://www.hrbikmedia.eu

Uživatelský avatar
safa
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2685
Registrován: pon 26. pro 2005 1:28:29
Bydliště: Praha, matka měst a vesnic
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvalitný mikrofónový kábel

Příspěvek od safa » ned 29. říj 2017 2:33:28

vilko.hrasko píše:Dobrý deň, chcel by som sa Vás opýtať na vynikajúce káble na štúdiové mikrofóny Neumann.
Neumann bundluje pro nej vyvinuty Gotham GAC-3

http://gothamcables.com/en/gothamcables ... microphone

Uživatelský avatar
safa
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2685
Registrován: pon 26. pro 2005 1:28:29
Bydliště: Praha, matka měst a vesnic
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvalitný mikrofónový kábel

Příspěvek od safa » ned 29. říj 2017 2:35:20

exxxi píše:Do mikrofonu Electrovoice ND mi nekolik kabelu nejde. Tyto mikrofony maji na kovovem tele plastovy navlek, ktery dobre eliminuje manipulacni hluk, ale muze sklouznout treba jen o pul mm a uz tam konektor nedostanu. Ten navlek se tezko posouva zpet.
Nova rada mikrofonu EV nahrazujici puvodni NDym uz navlek (EV mu rikal Warm Grip) nema takze tenhle problem odpada.

Odpovědět

Zpět na „Kabely“