Kabel (propoj CD - soundbar)

Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
pepe

Kabel (propoj CD - soundbar)

Příspěvek od pepe » stř 15. bře 2017 12:46:40

zdravím,

předem se omlouvám za polodementní dotaz. Potřebuji propojit CD player (cinche) a Soundbar (3,5 jack). Pokusně jsem propojil nejobyč kabelem (přes redukci cinch samec - samice), který jsem našel. Propojení je funkční ale při např. změně hlasitosti, přeskakování tracků atd. propojení vydává "rány". Chce to jiný kabel, jaký?

Díky!

Uživatelský avatar
Mayo

Re: Kabel (propoj CD - soundbar)

Příspěvek od Mayo » čtv 16. bře 2017 8:03:45

Skús počas toho ako to hrá tými konektormi pokývať, ak to bude vtedy praskať či vypadávať tak to dobre nesedí, hlavne cinche sú relatívne nespoľahlivé konektory, pomerne nepresne vyrobené a konektory rôznych značiek nie vždy do seba dobre pasujú. Ak to nie je tým problém bude dakde inde najskôr v CD. Ak to bude tými cinchami tak skúsiť kúpiť príslušný kábel aby netrebalo redukciu, niekedy pomôže aj trochu jemne povyhýnať tie pliešky aby konektor išiel tesnejšie, s cinchami čím menej spojov tým lepšie.

Uživatelský avatar
Návštěvník

Re: Kabel (propoj CD - soundbar)

Příspěvek od Návštěvník » čtv 16. bře 2017 9:29:21

Diky za odpoved! Toco popisujes jsem zkusil drive nez jsem sem psal. Nesouvisi ty "rany" z repro spis s konstrukcnim resenim obou komponentu? Neni to neco cemu se bohuzel nelze vyhnout? CD player: Technics SL-PG460A, SoundTouch 30 od BOSE.

Diky

Uživatelský avatar
Petr Z.

Re: Kabel (propoj CD - soundbar)

Příspěvek od Petr Z. » čtv 16. bře 2017 11:13:03

Předpokládám, že rány vydává ten SoundTouch. Je tomu tak?

Uživatelský avatar
Návštěvník

Re: Kabel (propoj CD - soundbar)

Příspěvek od Návštěvník » čtv 16. bře 2017 11:32:26

Ano, rany vychazeji z reproduktoru.

Uživatelský avatar
Petr Z.

Re: Kabel (propoj CD - soundbar)

Příspěvek od Petr Z. » čtv 16. bře 2017 11:53:45

Můžeš zkusit ještě vypůjčený /rozhodně ho nekupuj a neplať/ kabel 2x cinch - 1x jack 3,5 stereo vcelku, použij dobře vyrobený kabel s příslušnými dobrými konektory a bez nějakých redukcí.
Ty redukce samy o sobě /ty běžné, z bižuterie běžných obchodů/ jsou kvality prachmizerné a některým i chyběla propojená zem.
Kablíky z běžné konfekce zas nemají skoro žádné stínění a jako zem jsou tam doslova tři chloupky mědi o velkém odporu.

Tak proto jako poslední pokus radím použít vypůjčený KVALITNÍ kabel přímo s příslušnými konektory. Ne nic kupovaného.
Pokud to bude dělat pořád, pak je to bohužel vlastnost toho Soundbaru, nemá ošetřenou funkci MUTE zvukové cesty při jakýchkoli změnách v digitální části a proto ty rány.
Kdyby běžné CD přehrávače, třeba zrovna jako ten Technics, neměly softwarově ošetřeno MUTE signálové cesty, někdy i dvakrát za sebou, tak by to CD playery dělaly také. Jakákoliv změna úrovně na výstupu převodníku by se projevila ranou jako z děla.
Mám to vyzkoušený - opravoval jsem CD player, z něhož někdo ty speciální mutovací tranzistory vykradl, šlo o čtyři kusy spínacích typů s velmi nízkým Ucesat a dotyčný si zřejmě myslel, že jde o nějaké speciální nízkošumové tranzistory.
Dokud jsem je tam nevrátil /s BC639 to chodilo taky/, tak jsem se bál o kontrolní bedny v dílně. Byly to takové šupy, že bedýnky velikosti asi 5 litrů popojížděly po poličce...
Proto si myslím, že se někdo v rámci šetření na ono mutování výstupu prostě vysral a nechali to tak. Zkus někde v obchodě či u známých, jestli to vyšší model stejné, či jiné firmy dělá taky - stačí zkusit se sluchátky, musí to střílet i do nich.
Pokud to u jiných dělat nebude a je to v záruce, reklamuj to. Může jít o blbě naprogramovaný procák, kde zapomněli na mute, může jít o poškozený výstup procáku, co má mutovat - ale také to může být jeho vrozená vlastnost, o které výrobce v návodu taktně pomlčel.
Nejprve tedy zkus ten kvalitní kabel s co nejnižším odporem stínění /cca do 0,5 ohmu/ a kvalitními konektory. Pokud to bude přetrvávat, tak - viz výše.
Hodně štěstí.

Uživatelský avatar
Petr Z.

Re: Kabel (propoj CD - soundbar)

Příspěvek od Petr Z. » čtv 16. bře 2017 11:56:02

Tu reklamaci jsem radil proto, že je to výrobek BOSE. Pokud to není čínský pajc, tak ti by snad podobně neošetřenou sračku nepustili mezi lidi...

Robert
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 448
Registrován: sob 28. úno 2015 10:08:18

Re: Kabel (propoj CD - soundbar)

Příspěvek od Robert » čtv 16. bře 2017 12:13:30

jestli výše uvedené dobře chápu, je propojení analogové a Bose je jenom jako zesilovač a reproduktory. Bose tím pádem nemá jak zjistit, že přepínám např. tracky u CD přehrávače. Problém bych viděl v onom Technicsu. Zkusil bych jiný CD přehrávač.

Uživatelský avatar
Návštěvník

Re: Kabel (propoj CD - soundbar)

Příspěvek od Návštěvník » čtv 16. bře 2017 13:00:20

Oběma děkuji! Vyzkouším s kvalitním kabelem bez redukcí. Bose je US originál vyrobený v Mexiku, ehm...:-)

Odpovědět

Zpět na „Kabely“