Zase párák

  • Reklama
  • DEMO 15
Lentil.CZ
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 101
Registrován: pon 25. črc 2011 18:34:07

Zase párák

Příspěvek od Lentil.CZ » ned 16. zář 2012 16:46:50

Cau,
nestekal se nekdo s timto parakem? http://www.rh-sound.cz/cz/cd8153f-284-3 ... hd.369.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
Prodava se i metraz http://www.rh-sound.cz/cz/ms-mp32s-_egt ... hd.304.htm" onclick="window.open(this.href);return false; . Premyslim, jestli ma smysl kupovat toto a nebo jit radeji to SSSnake a nebo Adam Hall.

Uživatelský avatar
zelatina
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 130
Registrován: pon 15. srp 2011 1:37:05
Bydliště: Piešťany
Kontaktovat uživatele:

Zase párák

Příspěvek od zelatina » ned 16. zář 2012 19:08:48

občas ho používam, ale nefungujú na ňom asi 3 žily..prehrýzol ho potkan
predtým som ho používal asi rok a v pohode...tie konektory nie sú nič moc, taká lepšia nízka trieda

Uživatelský avatar
karel291

Re: Zase párák

Příspěvek od karel291 » pát 12. srp 2016 9:44:38

ahoj lidi koukam ze sssnake jsou problemovity kabely a co treba tento od bespeco

http://kytary.cz/bespeco-xtra1204l20/HN106148/
http://kytary.cz/bespeco-xtra804l10/HN104401/

narocnost provozu je jedna akce za tyden

zahy
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 439
Registrován: ned 12. říj 2008 22:05:18
Bydliště: Louny

Re: Zase párák

Příspěvek od zahy » pát 12. srp 2016 14:42:17

Prosim admina: vymazat ( jak se mažou cele příspěvky ?)
Naposledy upravil(a) zahy dne pát 12. srp 2016 14:46:44, celkem upraveno 2 x.
A&H GLD-80, A&H CQ20B, Soundcraft Ui16, RCF HD32, Dynacord TS 400, SPL A394

zahy
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 439
Registrován: ned 12. říj 2008 22:05:18
Bydliště: Louny

Re: Zase párák

Příspěvek od zahy » pát 12. srp 2016 14:44:05

No já ti nevim, celej párák co nestojí skoro ani to co stojí kvalitní kabel?! Řetěz je tak silný jako jeho nejslabší část, a toto se ti po par kšeft each rozpadne, budeš porad řešit proč to nehraje ( nebo nahovno ), měnit špatné konektory atd. Za tu cenu se dá sehnat docela zachovalý profi párák z druhé ruky, stačí proměnit a kouknout jaké značky je kabel a konektor a máš vyhráno. Neříkej mi že si kvalitní párák na sebe za rok nevydělá hlavně když pojede 4 x do měsíce. Špatnej mikrofon nebo kabel k němu vyměníš ale párák když ti ho přejede blbej kočárek?
A&H GLD-80, A&H CQ20B, Soundcraft Ui16, RCF HD32, Dynacord TS 400, SPL A394

Uživatelský avatar
Petr Z.

Re: Zase párák

Příspěvek od Petr Z. » pát 12. srp 2016 16:28:34

Jakékoliv kabely od Bespeco jsou ta nejsprostější Čína, od kytarových jednožiláků přes symetriku až po multipáry. Na první pohled to působí hodně robustně, ale jen do té doby, než si jej kousek od konce rozkucháte. V jednom symetrickém kabelu Bespeco /modrá barva, vnější průměr 7mm, potisk "Bespeco professional low noise cable"/ jsem objevil : v obou žílách byly měděné a ocelové drátky dohromady v poměru měď : ocel přesně 10:7 a celkový průřez jedné žíly /ocel+měď/ jsem po vypůjčení mikrometru spočítal na 0,18mm2. Celý twistnutý pár tohoto kabelu se zkrutem asi 3cm, byl ovinut jakoby zlatě pokovenou fólií, podloženým Fe pocínovaným lankem průřezu 0,25mm2. Posléze, po ustřihnutí té fólie, chtěje změřit její měrný odpor jsem zjistil, že jde o něco, co silně připomíná "zlatou" balicí fólii - byla totiž zcela nevodivá!, takže to podložené Fe pocínované lanko tam bylo prakticky k ničemu stejně, jako ta fólie. Na fólii bylo nevlečeno poměrně řídké opletení z Fe pocínovaných drátků s krytím odhadem 60-70%. Toto opletení už po druhém pokusu o pájení pájet téměř nešlo - po prvním pájení zřejmě galvanický cín z Fe drátků kompletně slezl /ztmavly/ a cínu zbavené Fe drátky toho opletení šly připájet spolu s Fe lankem zpod fólie jen s použitím poměrně progresivně působícího, speciálního tavidla, které obsahuje Sn60Pb38Cu2 pájecí drát firmy Multicore typu Crystal 505.
Celkové moje hodnocení tohoto "profesionálního shitu" je takové, že je to díky otřesnému, ojebanému provedení a mizernému stínění nevhodné ani na nějaké stálejší instalace - byť si myslím a mám to potvrzeno, že opletení z pocínovaného Fe drátu má lepší stínicí účinky proti elmg. poli nižších kmitočtů, než stejně provedené opletení z Cu drátů. Měď totiž elektromegneticky nižší kmitočty prakticky nestíní, pouze elektrostatická pole, nebo velmi vysoké kmitočty, kdežto Fe je schopno poměrně účinně odstínit i rušení 50Hz - ovšem ne v řídkém provedení, jako měl tento kabel. Výrobce, resp. distributor Bespeco přidává těmto kabelům na jakoby solidnosti a důvěryhodnosti velmi silnou, gumoplastovou vnější izolací, zpravidla tlustší vrstvou, než mají opravdu kvalitní značkové kabely Tasker, SommerCable, Klotz a další renomované značky symetrických kabelů asi do 6 mm vnějšího průměru.
Je to dokonce horší, než ten celkový hnůj, co používá AdamHall u hotových adjustovaných kabelů. O něco později jsem laboroval s jednožilovým kytarovým kabelem délky 5m, u nějž si uživatel stěžoval na "zahuhlanost" oproti mnou, individuálně vyrobenému kabelu z českého materiálu MK 1x0,75, co provedením i kapacitou na metr silně připomíná dobrý vf koaxiální kabel. Měření to potvrdilo - Bespeco mělo na metr 220pF !, kdežto to odsuzované, škaredé šedé české MK-čko s tlustou polyetylénovou žilou průřezu 0,75mm2 mělo pouhých 85pF/m. Rozkucháním toho Bespeca jsem zjistil podobné prasárny, jako ve výše popisovaném symetrickém provedení, tenoučká měděná žilka asi 0,18mm2 a hned na ní FeSn oplet, na opletu ještě grafitová polovodivá fólie a samozřejmě - vrstva gumoplastu jako na káblu k míchačce, do 8mm mu moc nezbývalo. Tak jsme na MK-čko navlékli černou PVC bužírku, ať nevypadá tak hloupě šedě a ten 6m MK kabel, opatřen festovními Neutriky bez jediné poruchy slouží už přes 3 roky.
Vždycky si na kvalitu kabelů vzpomenu, když po akci meju a utírám staré dobré kabely Zeck K1, co mi slouží bez poruchy už od doby, co Zeck zkrachoval a co MusicData jejich sortiment vyprodávali za poněkud snížené ceny. Protože jsem byl tehdy poměrně při penězích a už jsem nějaké dobré zkušenosti s kabely Zeck měl, tak tehdy jsem si u nich koupil 100m cívky K1 v šesti barvách /černá,červená,zelená,modrá,fialová,žlutá/ a k tomu i po padesátce černých NC3MX-B / NC3FX-B, dokoupil z legrace za pár korun barevné "vývodky-prdelky" a všecky kabely, tehdy z tohoto materiálu vyrobené mi slouží bez jediného problému dodnes - a bude to už pěkných pár let, co to Zeck položil. Ještě jsem pak koupil na prodrátovávání dvě 100m cívky černého K2, což je žílami i stíněním prakticky totéž, jen vnější plášť nemá 6,5mm, ale jen 4mm - podobně jako dnešní, vynikající Klotz MY204. I multipár mám od Zecků, tehdy ještě ukrutně drahý, 40-pár, který MD tehdy kvůli ceně ani nenabízeli a 50m mi ho dovezli individuálně. I menší propojovací multipáry mám od Zecků, už to bylo všelijak přivřené a dokroucené a léta to slouží.
Osobně jsem toho názoru, že jak na individuálních kabelech, tak zvláště na multipárech se NEVYPLATÍ sebeméně šetřit a zkoušet s tím nějak vyjebat, jako to v úvodu tohoto tématu s multipárem zkoušel Pierre/Aleš. Jak dopadl, jste četli všichni.
Individuální kabeláž na jevišti i mutipáry jsou /kromě reprosoustav poblíž diváků/ tím nejzranitelnějším v aparátu a vyjebe to s Vámi v tom nejpitomějším momentu, kdy se Vám to třeba na prestižní akci nejmíň hodí.
Rozhodně bych nekalkuloval tak, že se mi drahý Belden za celou dobu, nebo za X let nezaplatí. To se takto nezaplatí spousta dalších věcí, nejen drahá kabeláž a značkové konektory. K čemu jsou Vám značkové konektory za 120,-/kus, když je připájíte na podobné shity, jako je zrovna to Bespeco. Pak Vám na jeviště přijde zpěvačka či moderátorka na jehlách a ausgerechnet se nejmíň jednou tou jehlou trefí přímo na volně ležící, bokem neuklizený kabel. Prosekne to tím tlakem, koncentrovaným do malé plochy konce jehly tak, že podprůměrný kabel s tenkými a měkkými žilami, do té doby jakžtakž sloužící, prostě nemá šanci. Přesně tohle se stalo mně, ovšem bez následků při produkci - zjistil jsem to až při smotávání, že je v jednom místě 10m kabelu placka a v placce díra. Naštěstí díky pevné, asi PTFE izolaci 0,25mm2 žil /vůbec při pájení netaje/ těch K1 nedošlo k přerušení ani zkratu na stínění, tak z něj holt poté byly dva 5m kabely.
Asi si musí každý vybrat, zda mu levná a nespolehlivá kabeláž stojí za nepříjemnosti a další investice, nebo nestojí a jestli tedy není lepší chvíli počkat, přivydělat a rovnou koupit kvalitu.
To si musí rozhodnout každý sám.

MADMAX
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 465
Registrován: stř 09. led 2008 8:41:16
Bydliště: Vršovická 30/808, PRAHA 10

Re: Zase párák

Příspěvek od MADMAX » stř 17. srp 2016 14:21:54

Petr Z.: Tesat do kamene - i když uznávám, že u takto dlouhého textu by kameník ztrávil mládí... :-D

A Bespeco nebrat!!!
MAD

Odpovědět

Zpět na „Kabely“