Zase párák

  • Reklama
  • DEMO 15
Pierre
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 18
Registrován: úte 24. úno 2009 22:39:13
Bydliště: Zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

Zase párák

Příspěvek od Pierre » stř 25. úno 2009 9:13:41

Dobrý den pánové. Po delší době nás potřeba donutila vyměnit levný párák 24/4 za něco novějšího, neboť ve starém "keytone" páráku z ebay cca 5 let starém už mizí žíly jedna po druhé. Dostačuje nám 24/4, lépe by bylo 24/8 protože jedem na 4 odposlechové cesty plus PA. Po pročtení zdejších diskuzí je jasné, že cesta Belden + Neutrik je ta pravá, a zvučit na kšeft tak neváháme, nicméně vzhledem k frekvenci našeho využití (malá kapela pro zábavu, akce max 1x za měsíc, návštěvnost do 200 lidí) je to nenávratná investice. Opakovaný nákup levného noname (v německu 24/4 už od 5 litrů) je zavržena. Thomannovy kabely SSSnake taktéž, vypadá to na přesně stejný shit jako jsme měli. Ve výběru (pominu li nejdražší variantu vlastní stavby) tedy zůstali dva favoriti:

AdamHall 24/4 K28C30D nebo Thomannův PRO Snake MTS2404. Chci se zeptat, zda jste se někdo s PRO Snake setkali. Konektory jsou Amphenol a kabel celkově vypadá mnohem lépe (jasně, fotka je fotka) a navíc velmi nápadně připomíná sestavy z AudioCC. Nemáte s tím někdo zkušenost ? Zjistit průřezy vodičů a typ opletení se mi nepodařilo.

Zaráží mě, stejně u AH jak ProSnake, cenový skok mezi 24/4 a 24/8 a mám trochu podezdření, jestli tam není použit jiný typ kabelu. Za každý názor budem vděční, není nad praktickou zkušenost...

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: Zase párák

Příspěvek od blaha » stř 25. úno 2009 9:43:42

Asi před měsícem mi dorazil AH K32C30D 24/8 30m, mám to taky na malou frekvenci, nicméně cena je teď 18600,-, Audiotek ho má skladem.
http://www.audiotek.cz/Adam-Hall-K32C30 ... y/:3:31415

Ale asi bych teď volil:
http://www.audiotek.cz/Adam-Hall-K32C30 ... y/:3:13720
nebo
http://www.audiotek.cz/Adam-Hall-K32C33 ... y/:3:13723
+ k tomu toto
http://www.audiotek.cz/Adam-Hall-70230/ ... y/:3:14001

Celý to vyjde o 3-4 tis. levněji oproti prvnímu, ale musíš si to přebastlit. Mínus je na tom práce navíc, plus, alespoň si převaříš konektory a máš jistotu že ti z nich kabely neupadnou. :D

Taky by jsi mohl využít cívku ze starýho páráku.

Nakamenujte mě za AH, už asi 1a1/2 roku používám AH 16/4 30m, má za sebou asi 15 akcí, dokonce i jedno přejetí traktorem :smt013 :smt021 a zatím bez problémů.

Rozdílem ceny u AH 24/4 a 24/8 se nenech zaskočit 24/4 není skadem a má cenu cca 11tis., 24/8 skladem je a má cenu 18,6 tis., jenže je naskladnily teprve minulý týden, ještě před měsícem měl taky cenu někde kolem 14,5 tis. Takže se dá předpokládat, že jakmile si někdo objedná 24/4 tak se u něj ta cena změní taky. Kdyžtak si poměr cen můžeš přepočítat podle stránek AH.

Průměry vodičů u AH 24/8 ti můžu změřit zítra (jestli to stihnu).
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

Pierre
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 18
Registrován: úte 24. úno 2009 22:39:13
Bydliště: Zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Zase párák

Příspěvek od Pierre » stř 25. úno 2009 10:13:54

Aha ! Tak tady je zakopaný pes, protože já si ho v audioteku nechal zablokovat - poslední kus, a cena 10.600 platí. Evidentně tedy šlo ještě o nákup za starý kurz EURa, nové kusy budou zřejmě už někde jinde. Nicméně i tak - srovnával jsem fotky ProSnake a AudioCC - jsou to naprosto ty samé kabely. U Thomanna na stránkách uváději také průřez žil 0,22 a navíc ten Amphenol mě tam láká. Poštovné do česka je 15 EUR, a v podstatě za to co tady mám AH sem dostanu toho ProSnake i s poštovný.... a o tom je to dilema.

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: Zase párák

Příspěvek od blaha » stř 25. úno 2009 10:30:16

S PRO Snake zkušenosti teda nemám, AH ti můžu zejtra změřit, jinak konektory to má pochopitelně AH.

Ale ať počítám jak počítám u Thomanna ten Pro Snake vyjde v přepočtu na nějakejch necelejch 14 tis. i s poštovným (15,5 verze 24/8), navíc jsem nějak nepostřeh, že by měl kolečka, nebo nějaký rám jako AH, takže budeš muset vyřešit case, protože to se prostě v jednom v rukách nosit nedá. Takže to s cenou ještě trochu zahejbe. Na druhou stranu, když se nebudeš bát letovat a ztratit s tím půl dne tak za 14,5 máš komplet AH 24/8 30m za 15,5 o 3m víc. Akorát si budeš muset počkat na buben protože ten skladem není, nicméně párák můžeš použít i bez bubnu.
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

Pierre
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 18
Registrován: úte 24. úno 2009 22:39:13
Bydliště: Zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Zase párák

Příspěvek od Pierre » stř 25. úno 2009 11:29:59

Tak teď konečně odpověděli kolegovi, psal dotaz na AdamHall jak silné jsou žíly v párácích. NAbízí standardně multicore s 0,22, ale osazené páráky: "The diameter of inside conductors is 0,12mm2" což mluví za vše.... pokud to tak je, dává ProSnake za o málo vyšší cenu a komplikaci s objednáním z německa nejen Amphenol konektory, ale i dvakrát tolik mědi !!!

jardatop
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 461
Registrován: stř 26. bře 2008 23:39:44
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Zase párák

Příspěvek od jardatop » čtv 26. úno 2009 12:53:54

Ja jsem si pred nedavnem koupil tento ProSnake:
http://www.thomann.de/de/pro_snake_mts1 ... ticore.htm

A musim upozornit, ze tloustka tohoto kabelu rozhodne neni stejna jako AdamHall 16/04.
Ten ProSnake je opravdu mnohem tensi. Dokonce je tensi, nez muj A-H 12/0.
A-H ma pletene stineni, ProSnake ma stineni z nejakeho alobalu. Jednotlive stiny ale dohromady propojene nejsou, je to jeste izolovane nejakym igelitem.
Pouzitelne to urcite je. Uz jsem s tim jednou zvucil. Porovnani s jinym parakem jsem nemel, tak nevim, jak je slysitelny rozdil mezi temito tenouckymi vodici (s impedanci to nebude moc slavne) a poradnymi tlustymi kabely.

Ano, ProSnake opravdu kolecka nema, protoze se krasne nosi v ruce. ma asi 5 kilo. Je to podobna spulka jako moje 30m prodluzka na bubnu :) konektory Amphenol vypadaji solidne, rozhodne lip nez ty na Adam Hallech!

Dovolil bych si ten ProSnake ho pro obcasne zvuceni doporucit. O to mene ale po nem slapat. Asi nebude tak odolny jako tluste kabely.

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: Zase párák

Příspěvek od blaha » čtv 26. úno 2009 23:20:19

Zdá se mi že si trochu protiřečíš v některých věcech.

Ale jinak, někde asi musí bejt ten rozdíl váhy znát, Snake 5kg AH 16/4 32kg, na čem to asi bude? Odhadem AH bude mít asi silnější izolaci a tím by mohl být odolnější, jinak 24/8 30m má někde kolem 42kg. Z mýho pohledu je jediná výhoda Snaku Amphenol konektory.

Dneska jsem měl fofr takže jsem kabel nakonec nezměřil, ale zejtra bych se měl stavovat v divadle, tak se na to mrknu.
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

Uživatelský avatar
Sam Jr.
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 86
Registrován: čtv 15. kvě 2008 15:19:43
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Zase párák

Příspěvek od Sam Jr. » pát 27. úno 2009 9:16:38

jen bych upozornil na to, že profi multicore kabely (např. Belden) nepoužívají měděný opletení, ale lanko + pokovenou polypropylénovou folii, která je pak jak stínění, tak zároveň izolace. čímž se dosahuje jak větší mechanické odolnosti (folie se neláme), tak zmenšení průměru kabelu i celkový váhy.

J.J.
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 600
Registrován: pon 21. led 2008 18:38:20

Re: Zase párák

Příspěvek od J.J. » pát 27. úno 2009 10:08:20

Jsi si jistý s tou fólií zrovna u Beldenu. Pár kabelů jsem už z něho vyrobil a vždy bylo stínění řešeno opletením.
Zvukař bez www stránek

jardatop
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 461
Registrován: stř 26. bře 2008 23:39:44
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Zase párák

Příspěvek od jardatop » pát 27. úno 2009 11:17:13

to Sam Jr. :
Myslis tedy, ze ten ProSnake, kterej krome lanka uvnitr ma tu pokovenou folii, je odolnejsi napr. na poslapani nez klasicky?

Pierre
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 18
Registrován: úte 24. úno 2009 22:39:13
Bydliště: Zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Zase párák

Příspěvek od Pierre » pon 02. bře 2009 15:33:41

Tak už brzo se dozvíme... objednal sem ProSnake. Rozkuchám, nafotím, změřím, poreferuju. Za 14 dní budu mít k náhledu i AH, takže můžu obojí porovnat. Volal jsem k Thomannovi, dušovali se že průřez žil kabelu je skutečně 0,22, což je oproti citované oficiální informaci od Adama téměř dvojnásobek. Sám jsem v napjatém očekávámí.....

Uživatelský avatar
Sam Jr.
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 86
Registrován: čtv 15. kvě 2008 15:19:43
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Zase párák

Příspěvek od Sam Jr. » pon 02. bře 2009 15:45:32

jen sem reagoval na to "nějaký igelit" :) no mělo tam spíš bejt "nejenom měď" :D

jakej typ je odolnější mechanickýmu poškození a co je vhodnější pro jakou aplikaci viz. specifikace výrobce.
můj Belden 8337 - má folii Beldfoil. na http://www.belden.com/ jsou nějaký katalogy.
docela věřím, že se dřív mechanicky poškodí měděný opletení a začne to blbnout než folie.

Pierre
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 18
Registrován: úte 24. úno 2009 22:39:13
Bydliště: Zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

Zase párák

Příspěvek od Pierre » pát 13. bře 2009 13:24:42

Tak ho tady máme, šmejda jednoho. No upřímě, za ty prachy jsem plný vnitřní rozervanosti. Samozřejmě jsem ho hnedka včera kompletně rozkuchal. První co musí každého zarazit je průměr a hmotnost kabelu. Ta osmadvacítka má cca 18mm. Proč, to se dá pochopit až po otevření bubnu. Páry totiž nemají samostatnou izolaci, ale jsou izolované pouze průhlednou fólií. Samotný průřez žil skutečně odpovídá slibovanému 0,22mm2, stínění jednotlivých páru je provedeno ovinutím fólií, nositelem země je pak třetí žíla o průřezu cca 0,18mm2. Počet fousů v žílách je přibližně stejný, jen ty signálové jsou silnější. Folie je pak ovinuta izolační průhlednou folií, a takto jsou všechny páry spolu s nějakým motouzovým nosným provazem zavinuty do gumové izolace.

Na straně rozpletu jsou jednotlivé žíly zabaleny do něčeho jako smršťovačka, ale nepůsobí to zrovna moc důvěryhodně, ohýbají se trochu těžce. Provedení zapojení v bubnu bylo ucházející, ale co mě překvapilo tak Amphenoly na straně rozpletu jsou zamořezné. Po mnoha sprostých slovech jsem se jal to překopávat k obrazu svému, tedy překopat 21-24 a aux3,4 na stereojacky. Izolace držela kupodivu statečně, pájelo se to luxusně, nic se nelámalo jako u těch levných mrch. Demontované samořezné konektory Amphenol jsem pak použil k výrobě 4 žilové prodlužky k odposlechovému zesu, původně jsem je chtěl napájet, ale světe div se, přesto že jsem použil jen 0,14mm žíly tak samořez fungoval jak víno, a montuje se to skoro samo. Ale stejně tomu nevěřím, uvidíme co s tím provede čas a bedňáci.

Obecně jsem někde na vážkách mezi neutrálním chladným pohledem a očekávaným zklamáním, ale nejsem ani nadšený ani nasraný, což je asi dobře. Dáme tomu rok a pak uvidíme co se stane.... :-) Ovšem jedno vím jistě, šlapat po něm nebo nedejbože na něj postavit židli si nedovolím, to bych se bál. Takže to není řešení, jen odklad dalšího hledání. Považuju to za řešení maximálně na dva roky, pak musí do světa.

diabollo
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 2
Registrován: stř 01. dub 2009 18:36:07

Zase párák

Příspěvek od diabollo » úte 07. dub 2009 8:44:19

Pánové, sorry za blbej dotaz. Chápu správně, že pokud je na páráku na stageboxu např. 16in a 4out (asi se to tedy značí 16/4), je 16 cest pro mikrofony, aparáty,atd. a 4 cesty pro zapojení PA a odposlechů?
dík

maly_medved
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 716
Registrován: úte 03. črc 2007 9:27:11
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Zase párák

Příspěvek od maly_medved » úte 07. dub 2009 8:48:33

JJ, přesně tak

Odpovědět

Zpět na „Kabely“