Párák 16 linek

Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
CharlesBass
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 546
Registrován: ned 20. dub 2008 13:11:38
Bydliště: Banská Bystrica

Párák 16 linek

Příspěvek od CharlesBass » pon 17. led 2022 3:09:04

Ahoj,

asi před třema rokama sem k UI24 dělal dva přibližováky. Přední mám párák 8in z nějakýho Proelu - nádhernej ohebnej kabel, kterej se snadno smotává i rozmotává i v mrazu... dostal jsem ho darem a velice dobře využil...

Zadní k bicím si ovšem tázal více vstupů i výstupů, tak jsem objednal Cordial CMS 12 bohužel se po třech letech služby neosvědčil. Je dost tuhej i za normálních teplot a u boxu s konektrorama už začíná "spirálovatět", což pi délce spirály již asi 1,5m dále stěžuje úhledné sbalení. Je pravda, že to není vyloženě pro touring a tomu, že mám párak na pevno ke kejsu s mixem - tudíž ho balím na menší smyčky (cca 30cm), aby se to vešlo do prostoru kejsu za mix, tak to dostává na frak, stejně jako od bláta, vody, slunce, mrazu .... Co mě nebetyčně sere je, že v tom boxu mám osazené i combo XLR/Jack a to je prostě pakárna to pájet.. a podotýkám, že za nova to byl celkem fajn kabel, pravda byl tužší, než ten Proel, ale to sem přičítal čtyřem linkám navíc.

Rozvažuji nad koupí nového, při té příležitosti delšího a i početnějšího páraku, kterým bych stávající nahradil... Ale fakt nevím co koupit, abych to po čase vzteky nerozdupal... koupím si totiž asi zase nové konektory a budu stavět větší i ten box. Hotový párak AdamHall atp nechci - vzhledem k mému "stabilnímu" připojení k mixu s délkami nakrácenými napřesno a potřebou nějakej technickej kreativity :-D

Ale co koupit? Cordial u mě skončil
Máte někdo zkušenosti s těmihle verzemi pro live?

Sommer Cable Quantum Highflex Multipair 16
Sommer Cable Mistral Multipair MCF16

Mix2.jpg
Mix1.jpg
Basista zajímající se značnou měrou o zvuk, tedy i samozvučení a jeho následky :lol:
A drze se deroucí do vyššího levelu sorty podivínů říkající si zvukaři :-)

vasekd
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 7
Registrován: ned 02. čer 2013 8:17:27

Re: Párák 16 linek

Příspěvek od vasekd » pon 17. led 2022 10:35:52

Pokud použiješ kabel CMS pro pevné instalace na live, není se čemu divit. Pro toto použití jsou určeny kabely CMG. Léta jsem je používal bez nejmenších problémů

Uživatelský avatar
CharlesBass
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 546
Registrován: ned 20. dub 2008 13:11:38
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Párák 16 linek

Příspěvek od CharlesBass » pon 17. led 2022 22:01:25

No jo, tehdy ne že bych kupoval nějak v tísni, ale technické listy mě studovat nenapadlo, kupoval sem na Thomannu, kde jsem přece jen dal u CMS na strohý popisek: "Very flexible and robust" kdežto u CMG bylo "jen": "For stage and studio applications". Tehdy nebyl snad ani dostupný, a rozdíl v ceně asi euro ... a tak volba padla na ten CMS. Vím že to byla chyba.

Takže beru Cordial na milost, tedy verzi CMG. Dík za odpověď :-)

K těm Sommer káblům by měl kdo nějakou skušenost napsat?
Basista zajímající se značnou měrou o zvuk, tedy i samozvučení a jeho následky :lol:
A drze se deroucí do vyššího levelu sorty podivínů říkající si zvukaři :-)

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3592
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: Párák 16 linek

Příspěvek od blaha » úte 25. led 2022 15:15:33

Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

Odpovědět

Zpět na „Kabely“