zvuk šlapáku

Otázky a odpovědi z LIVE PRAXE - co, jak a proč dělat atd. (otázky na techniku směřujte do sekce Zvuková technika)
Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
RudaRameš
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 1
Registrován: pon 23. črc 2007 20:41:47

zvuk šlapáku

Příspěvek od RudaRameš » pon 23. črc 2007 21:08:53

Ahoj zvučim kapelu ve které hraju na bassu. Aparát máme super ale pořád se mi moc nedaří oddělit basu od šlapáku. Každý zvlášt má zvuk pěkný ale dohromady se to slejvá. Basu beru lanou z komba a šlapák zvučim uvnitř asi 5cm od blány mic AKG D550. Rád bych věděl jaké používáte korekce na mixu. dík

Ota
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 381
Registrován: ned 08. led 2006 15:06:12

Příspěvek od Ota » ned 29. črc 2007 22:37:50

No a co "mlask" - zkusil jsi rozdílné frekvence zdvihu? Oba nástroje se musí od sebe trochu lišit, tj něco musí basovat méně, něco více. Není nutné, aby dunělo obojí. Podle druhu muziky zvol, co ten spodek bude táhnout více. Možná pomůže NEPATRNÉ hnutí potencimetrů panorámy, je však nutné zachovat basu i kopák co nejvíce u středu pole. A jak již jsem napsal, silný zdvih vyšších harmonických (Attacku, "mlasknutí") na skoro stejném kmitočtu, obzvláště ve spojitosti se značnou hlasitostí produkce, je jedním z klíčů ke zvukové kouli. Zásadní měrou se ale na tom podílí i samotná technika hry. Tam, kde hoblují všichni všechno stejně, se moc průzračnosti nedocílí.

Uživatelský avatar
safa
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2684
Registrován: pon 26. pro 2005 1:28:29
Bydliště: Praha, matka měst a vesnic
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od safa » stř 01. srp 2007 20:35:22

... mmno nevim, skoly nemam ;-) ale ja se zase vetsinou snazim basu s kopakem spojit tak aby fungovali spolu ... nez oddelit. Ale mozna ze je to jen otazka nazvoslovi ...

Ota
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 381
Registrován: ned 08. led 2006 15:06:12

Příspěvek od Ota » pon 06. srp 2007 23:21:20

safa: Ruda chtěl rozdělit, tak rozděluji... :D Já se to taky úpěnlivě snažím spojit, když za bicími sedím! :oops: :-D Ale za mixem jsem zastáncem jemného zvukového rozlišení - dle druhu muziky.

JJ
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 15
Registrován: pon 05. bře 2007 21:09:01

Příspěvek od JJ » čtv 16. srp 2007 14:46:18

Vzhledem k tomu, že oba nástroje hrajou v blízkém pásmu, alespoň ten spodek, tak to oddělit nejde. Pouze u kopáku malinko tahám výšky okolo 4k, aby tam byl mlask a pak je dobrý, aby teda do mikrofonu od kopáku nervalo kombo od basovky.

Odpovědět

Zpět na „Zvučíme live a věci okolo“