PC jako Rack

Otázky a odpovědi z LIVE PRAXE - co, jak a proč dělat atd. (otázky na techniku směřujte do sekce Zvuková technika)
Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Vojta85
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 69
Registrován: čtv 21. čer 2007 8:19:24
Bydliště: Náchodsko
Kontaktovat uživatele:

PC jako Rack

Příspěvek od Vojta85 » úte 21. srp 2007 18:09:06

Zdravím,

chtěl jsem se zeptat, jestli myslíte, že je možné používat PC-zvukovku s 8-in, 4-out jako malinkej efektovej rack na live. Jsme malinká kapela a základní vybavení máme, i tu zvukovku vlastním.

Má někdo s něčím takovým zkušenost?
Případně jaký software?

Děkuju moc

vojta

kalfar
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 241
Registrován: ned 19. srp 2007 16:21:00
Bydliště: Podkrkonoší

Příspěvek od kalfar » úte 21. srp 2007 18:37:02

Osobně si myslím že je mnohem lepší použít mixák s integrovanými efekty. Jednak nebudeš muset sebou tahat další haldu věcí (počítač, myš, monitor) kterou ti někdo může lehce shodit ze stolu nebo ukrást a hlavně pokud to není opravdu kvalitní hudební zvukovka na adekvátním stroji tak by efekty mohli mít pěkný zpoždění za zvukem (které vznikne při převodu A/D, zpracováním a následným zpětným převodem D/A). Mimo to výstupy ze zvukovky bude dost slabej, takže bude asi potřeba ho dodatečně zesilovat.

Vojta85
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 69
Registrován: čtv 21. čer 2007 8:19:24
Bydliště: Náchodsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vojta85 » úte 21. srp 2007 18:54:40

Zvukovka a PC jsou dobrý. Já to nechci na furt, ale nemám teď na nějakej rozumnej efekt, či kompresor a tak mě napadlo to prozatím vyřešit s tim co mám doma.

Tak se ptám, jestli se to vůbec dá???

Uživatelský avatar
safa
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2684
Registrován: pon 26. pro 2005 1:28:29
Bydliště: Praha, matka měst a vesnic
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od safa » stř 22. srp 2007 9:24:54

... tot otazka ;-) kdyz se smiris s latenci (no hlavne taky muzikanti na podiu a akusticke preslechy do salu) a najdes zpusob jak si toho naroutovat pruchozivo vic tak ... asi jo ale nevim nevim ;-). Jediny o cem bezpecne vim ze se da je to udelat v EMU PatchMixu, to jsem z legrace na jednom "xseftu zadarmo" zkousel a to fungovalo. Jenze to jde jen na zvukovkach EMU co maj v sobe DSP jednotky.

pango
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 14
Registrován: pát 04. lis 2005 19:06:00
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pango » stř 22. srp 2007 23:06:33

:)) Ja uz tento pocitac mam doma postavenej. Jen dodelat rozestavenou drevenou 3U rack bednu s vyklopnym LCD, pod kterym je umistena klavesnice a mys. Bezi mi na Penzitu 900Mhz a ma v sobe 2 Audigy 1, planuji dokoupit jeste 2. Kazda Audigy ma:
2 analog IN
6 spdif IN
2 I2S IN
6 analog OUT
8 spdif OUT

Planuji postavit pro kazdou kartu 2 prevodniky z spdif na I2S. Cimz by z karta disponovala 8 spdif IN a 8 spdif OUT (+ nejake ty analogy) a z spdif lze uz velmi snadno udelat opticky toslink nebo AES/EBU format.
Pokud bych tedy provozoval 4 tyto karty, mel bych PC s 32 digital IN, 8 analog IN a 32 digital OUT 24 analog OUT. Za cenu 4 audigy karet (cca 400/Ks pouzita) super napad :D

Latenci karet jsem sice testoval sice jen sluchem, ale muzu rict, ze je pro pouziti efektu naprosto dostacujici.

K SW: Samozrejmosti by bylo pouziti KX driveru a bud interni DSP router a nebo kouknout po netu po nejakem ASIO VST hostu.

Uživatelský avatar
safa
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2684
Registrován: pon 26. pro 2005 1:28:29
Bydliště: Praha, matka měst a vesnic
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od safa » čtv 23. srp 2007 13:30:16

pango píše::)) Ja uz tento pocitac mam doma postavenej. Jen dodelat rozestavenou drevenou 3U rack bednu s vyklopnym LCD, pod kterym je umistena klavesnice a mys.
... mmno pokud mas dost casu a malo penez pak chapu ze si ji delas. Jinak SKB pro tenhle ucel nabizi excelentni rack s vyklopnou polici se suchacem ... mam v tom PCdlo se zvukem se kterym jezdim nabirat on-location a je to uzasna vec. Sklopis, zadelkujes, zamknes a des ;-) ... nebo pokud mas podvozek tak jedes.
Obrázek Obrázek

viz http://shop.audiopro.cz/katalog/pristro ... e-holirny/
Latenci karet jsem sice testoval sice jen sluchem, ale muzu rict, ze je pro pouziti efektu naprosto dostacujici.
... mmno ono je efekt a efekt, pokud pouzijes reverb tak to nevadi, pokud bys to ale chtel pouzivat jako EQ do odposlechovy cesty napriklad tak verim, ze by si pri 15ms zpozdeni uz muzikanti mohli stezovat.

pango
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 14
Registrován: pát 04. lis 2005 19:06:00
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pango » čtv 23. srp 2007 13:37:07

jojo pekny racky, ja bohuzel na to ale penize nemam.
... mmno ono je efekt a efekt, pokud pouzijes reverb tak to nevadi, pokud bys to ale chtel pouzivat jako EQ do odposlechovy cesty napriklad tak verim, ze by si pri 15ms zpozdeni uz muzikanti mohli stezovat.
[/quote]

Zkousel jsem i EQ a myslim ze jsem se vesel v pohode do cca 5ms, drive jsem zkousel efekty nad 10ms a to uz je opravdu znat.

Odpovědět

Zpět na „Zvučíme live a věci okolo“