Malý buben

Otázky a odpovědi z LIVE PRAXE - co, jak a proč dělat atd. (otázky na techniku směřujte do sekce Zvuková technika)
Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Morbo
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 1
Registrován: ned 20. dub 2008 10:47:29
Kontaktovat uživatele:

Malý buben

Příspěvek od Morbo » ned 20. dub 2008 10:57:28

Zdravím všechny ctěné zvukaře.
Jsem bubeník a měl bych dotaz ohledně zvučení malého bubnu. Právě si kupuji nový, který bude mít dřevěné ráfky (pokud jste se s tím nikdy nesetkali, vypadá to takhle) a vím o tom, že na mnoha akcích používaji zvukaři takové ty klipsny, které si přichycují za ráfek. Předpokládám, že s tím bude teď konec a na ten dřevěnej ráfek to přichytit nepude. Pokud se v tomhle mílým, opravte mě prosím.
Říkal jsem si, že bych pořídil vlastní držák na mikrofon (přichycen ke stojanu na hi-hat - vypadá to nějak takhle) a vlastní mikrofon (údajně kvalitní - tento). Myslíte si, že je to dobrá metoda? Nebudou zvukaři v klubech nadávat, že na takový mikrofon nejsou zvyklý? Ale na druhou stranu bych nerad narazil na situaci, kdy by virbl prostě nebylo možné nazvučit.
Tak prosím poraďte.

Uživatelský avatar
Pavel Sedlák
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1329
Registrován: úte 24. črc 2007 12:44:06
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Příspěvek od Pavel Sedlák » ned 20. dub 2008 14:00:30

Jestli budou mít zvukaři problém s SM57, tak to bych nečekal.
Netvrdím, že je to nejlepší nástrojovej mikrofon, ale rozhodně patří mezi seriózní a snare se s ním dělá velmi dobře.

Takže by jsi se neměl setkat s výhradama.

Držák nejspíš bude OK - něco podobnýho používám taky, protože dost bubeníků nesnáší mít na ráfku cokoliv. Nokonec jsem rád - je možný s mikem líp manipulovat.

Jedině snad na opravdu velkejch akcích si asi budou chtít přidat druhej mikrofon, ale to už je většinou dobře naplánovaný.

Uživatelský avatar
safa
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2684
Registrován: pon 26. pro 2005 1:28:29
Bydliště: Praha, matka měst a vesnic
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od safa » ned 20. dub 2008 15:04:36

mmno zalezi na tom jakou klipsnu, fakt je, ze napriklad Sennhiserovsky klipsny na tenhle sirokej rafek proste nedas. Naopak naproklad s Beyerdynamikovskejma Opus 87 nebo Opus 88 kde je klipsna takovea siroka klestina by problem bejt nemel (tedy zatim se dali dat na vsechno na co jsem potreboval).

Obrázek

ukazka:

http://www.youtube.com/watch?v=0-CfPbtys38

Odpovědět

Zpět na „Zvučíme live a věci okolo“