Zvukařina a "uši".

Otázky a odpovědi z LIVE PRAXE - co, jak a proč dělat atd. (otázky na techniku směřujte do sekce Zvuková technika)
Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
miro
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 210
Registrován: pon 18. led 2010 20:07:27

Zvukařina a "uši".

Příspěvek od miro » sob 23. říj 2021 17:47:05

Mám dilema. Za léta u zvuku a taky určitě díky rokům už nemám sluch jak za mlada. Prostě evidentně pokles na vyšších kmitočtech. Potvrzeno i v audio budce. Zkušenosti, chuť do zvuku i reference stále jsou. Ale přece jen ten hendikep je tu. A bude hůř. Myslíte, že se dá i tak dělat zvuk a nakroutit to tak trochu po paměti a podle obrazovky, hlavně na výškách, nebo se na to radši už vysrat? PS a jak jste na tom vy? :D Na odlehčení-odposlechnuto: "Dříve jsem taky hrál, teď už hovno slyším, tak jim dělám aspoň zvukaře".

Damton
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 478
Registrován: pát 07. dub 2017 11:29:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvukařina a "uši".

Příspěvek od Damton » sob 23. říj 2021 20:49:49

jednoduše.... nepřidávej výšky nijak víc než v minulosti :-D , co se týče hlasitosti je dobré mít u pultu měřák SPL. i aplikace v mobilu stačí, a dát sám sobě nějaký limit který během večera nepřesáhnu.

miro
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 210
Registrován: pon 18. led 2010 20:07:27

Re: Zvukařina a "uši".

Příspěvek od miro » sob 23. říj 2021 21:30:03

Tak jako nemám problém s hlasitostí-SPL, naopak bych řekl že středobasy vnímám lépe než kdykoli předtím. U live produkcí to asi nějak ještě dám ale kdysi jsem dělal zvuk pro dětský divadlo a když bylo třeba pustit z MD syčení hada, prý jsem to tam neskutečně nakouřil.

zahy
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 439
Registrován: ned 12. říj 2008 22:05:18
Bydliště: Louny

Re: Zvukařina a "uši".

Příspěvek od zahy » ned 24. říj 2021 11:15:34

Aha tak to je ale už docela dost. Nezbude se naučit poslouchat svoje uši podle naměřené chárky od doktora. Kdysi jsem si postavil RTA měřák, měl jsem ho přes sluchátka a PFL na kontrolu, možná by to taky pomohlo.
A&H GLD-80, A&H CQ20B, Soundcraft Ui16, RCF HD32, Dynacord TS 400, SPL A394

Uživatelský avatar
mkarr
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 683
Registrován: pon 28. říj 2013 19:21:32
Bydliště: Moravské Budějovice

Re: Zvukařina a "uši".

Příspěvek od mkarr » pon 25. říj 2021 1:07:49

Věčné dilema všech koníčků. Sportovců, zvukařů, milenců,......
Nejdřív se nedostávají peníze, pak zkušenosti a nakonec fyzické schopnosti. Ještě že jsou tam ty mezifáze, kdy je to v jakési rovnováze.
Teda pokud nebylo ono syčení hada oříznuté zespodu do opravdu vysokých frekvencí, tak to už asi je lehce na zamyšlení.
Možná by to chtělo spektrograf, kde lze nastavit nějaké vizuální upozornění.Třeba změnu barvy. Takže asi nějaká aplikace na telefon nebo notebook.

Uživatelský avatar
PeBe
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 801
Registrován: úte 08. čer 2010 7:08:42

Re: Zvukařina a "uši".

Příspěvek od PeBe » pon 25. říj 2021 8:29:00

[OffTopic]
"Hady na pastvě", nebo "sprchový kout" mi kdysi dělal "mixážní pult" SEAK sám od sebe... :-)
[/OffTopic]
Co nejde silou, jde ještě větší silou...

Uživatelský avatar
mi-ro

Re: Zvukařina a "uši".

Příspěvek od mi-ro » pon 25. říj 2021 8:40:35

To hadí syčení jsem pobral i já ale asi v jiné intenzitě, než si představovala soudružka (paní) učitelka. No prostě tikot hodinek už skoro neslyším. Hlavně digitálky ne.

Odpovědět

Zpět na „Zvučíme live a věci okolo“