Zvučení bicích

Otázky a odpovědi z LIVE PRAXE - co, jak a proč dělat atd. (otázky na techniku směřujte do sekce Zvuková technika)
  • Reklama
  • DEMO 15
Nick
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 240
Registrován: ned 19. lis 2006 21:28:59

Zvučení bicích

Příspěvek od Nick » úte 31. bře 2009 0:07:48

možná bychom mohli udělat anketu, kdo gejtuje overheady...
...protože osobně nikoho neznám :D

píšeš, že chceš řešit ruchy na pódiu, ale např. doznívající crash - kdy je ještě slyšet činel a kdy hluk? prostě nesmysl

spíše se u OH vyplatí nastavit EQ, aspoň natvrdo oříznout spodky a vyvážit výškami poměr činelů k přechodům (i když stejně nejvíc uděláš nastavením výšky a směru, rsp. polohou mikrofonů nad soupravou)

honza637
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 635
Registrován: ned 18. kvě 2008 23:42:26
Bydliště: Sezimovo Ústí
Kontaktovat uživatele:

Zvučení bicích

Příspěvek od honza637 » úte 31. bře 2009 0:18:51

Aby nedošlo k nedorozumění - bicí jsem takhle viděl zvučit, nechci aby to vyznělo že jsem to tak dělal já. Nic to ale nemění na faktu, že s tím chci sám pokusovat.
K té anketě bych se taky přiklonil. Přece jenom mi přijde i logické, že v místě kdy žádoucí zvuk přechází do hladiny ruchu, je lepší když se to zavře.
Analog je analog - trochu toho šumu tam být musí...

Nick
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 240
Registrován: ned 19. lis 2006 21:28:59

Zvučení bicích

Příspěvek od Nick » úte 31. bře 2009 1:04:47

ta anketa byla spíše řečnická otázka - nenapadlo mne, že by někdo chtěl opravdu gejtovat "oháčka"

ono totiž, alespoň podle mě, když má jít hluk z pódia (a to půjde přes mikrofony vždy), tak ať je kompaktni (podle celýho randálu na pódiu) a nedejchá, protože na to si zvyknu a přestanu to vnímat... já to asi neumím přesně popsat, tohle je spíše pocitové a určitě každý máme subjektivně nastavené jiné hranice (nemluvě o tom, co kdo zvučíme za randál...)

takže je to asi kus od kusu, nevím. Já OH nikdy negejtoval, protože jsem tu potřebu neměl. A to dělám od jazzu po meganářezy (takovej Lomtadze z Čechomoru je neskutečnej řezník :cry: ).

Ale hele, dostali jsme se od mikrofonů pěkně daleko, pokud chcete debatovat a anketit k overheadům, pojďme udělat extra téma. Radim se ptal na mikrofony Shure, jestli budou stačit...

--------
Pozn. admin: k bubeníkům řezníkům založeno nové vlákno viewtopic.php?f=24&t=940

SoundMaster
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 14
Registrován: ned 27. dub 2008 12:13:35

Zvučení bicích

Příspěvek od SoundMaster » úte 31. bře 2009 14:10:32

No mám v celku jasno..
AKG D4 - virbl
AKG D11 - kopák
Behringer C2 - overhead
Behringer MDX1600 - gate na D4 a D22.
Co vy na to?
Vím, že nic nevím.

honza637
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 635
Registrován: ned 18. kvě 2008 23:42:26
Bydliště: Sezimovo Ústí
Kontaktovat uživatele:

Zvučení bicích

Příspěvek od honza637 » úte 31. bře 2009 14:47:56

Tak s chutí do toho:)
Časem si na kopák ale pořiď D112 nebo Shure Beta 52. Samozřejmě pouze v případě, že by ti současné pak neseděly... :)
Analog je analog - trochu toho šumu tam být musí...

SoundMaster
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 14
Registrován: ned 27. dub 2008 12:13:35

Zvučení bicích

Příspěvek od SoundMaster » úte 31. bře 2009 14:58:57

A co ten gate? Je dobrej? Nebo se mám podívat po něčem jiným ( v podobné cenové hladině)
Vím, že nic nevím.

honza637
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 635
Registrován: ned 18. kvě 2008 23:42:26
Bydliště: Sezimovo Ústí
Kontaktovat uživatele:

Zvučení bicích

Příspěvek od honza637 » úte 31. bře 2009 17:19:29

No, za sebe tvrdím, že začátek na Ulim postavit můžeš. ALE jestli máš slušnou aparaturu tak se jí snaž rožšiřovat zařízením, které má alespoň srovnatelnou kvalitu. Osobní zkušenost s tím gatem cos popisoval nemám, ale zastávám názor že gate, kompresor či limiter buďto Alesis, DBX. S jinými zkušenosti nemám, třeba poradí někdo další.
Analog je analog - trochu toho šumu tam být musí...

Uživatelský avatar
noxus
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 241
Registrován: pon 28. črc 2008 21:34:35
Bydliště: BB, Slovakia
Kontaktovat uživatele:

Zvučení bicích

Příspěvek od noxus » úte 31. bře 2009 19:02:22

honza637 píše:No, za sebe tvrdím, že začátek na Ulim postavit můžeš. ALE jestli máš slušnou aparaturu tak se jí snaž rožšiřovat zařízením, které má alespoň srovnatelnou kvalitu. Osobní zkušenost s tím gatem cos popisoval nemám, ale zastávám názor že gate, kompresor či limiter buďto Alesis, DBX. S jinými zkušenosti nemám, třeba poradí někdo další.
Ja by som este celkom odporucal TC electronic. C300vka je velmi jednoduchy a na zvucenie nie 1 Ligy myslim celko dustacujuci Compresor/Limiter alebo Gate/Expander. Mozes mat bud 2kanal mono, alebo 1x stereo za sebou zapojenych procesorov. Kvalitu jeho presetov uz musi porovnet niekto iny, ja bohuzial okrem neho mam len Uliho a s tym to porovnavat velmi neide.

http://www.audiotek.cz/tc-electronic-C3 ... y/:3:11609" onclick="window.open(this.href);return false;

honza637
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 635
Registrován: ned 18. kvě 2008 23:42:26
Bydliště: Sezimovo Ústí
Kontaktovat uživatele:

Zvučení bicích

Příspěvek od honza637 » úte 31. bře 2009 20:03:51

To sice ano, ale pokud by ho chtěl použít jinam, měl by možný problém. Tenhle model od TC neumí gate a kompresor současně. To je velká chyba!
Analog je analog - trochu toho šumu tam být musí...

SoundMaster
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 14
Registrován: ned 27. dub 2008 12:13:35

Zvučení bicích

Příspěvek od SoundMaster » úte 31. bře 2009 20:06:55

No je taky úplně cenově jinde než sem chtěl... Aparát máme různě seskládaný (bedny domácí výroba, mix Mitec, zesíky NoName)... Je to takovej základní, leč slušně hrající, aparát....
Vím, že nic nevím.

mirazvuk
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 86
Registrován: pon 23. úno 2009 19:25:35
Bydliště: poblíž BpH

Zvučení bicích

Příspěvek od mirazvuk » úte 31. bře 2009 20:07:55

MDX 1600 používám, svůj názor na to jsem psal v příspěvku včera. Ale dneska už bych přeci jen raději pokukoval po TC C300, je to cenově přijatelné. Zahlédl jsem je v racku u firmy co zvučí větší akce a docela se líbily ... Jen tak mimochodem, na prodance mají C300 o dost levnější než v Audioteku.

Uživatelský avatar
honza_s
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 119
Registrován: stř 28. kvě 2008 9:46:19
Bydliště: Trutnov

Zvučení bicích

Příspěvek od honza_s » úte 31. bře 2009 23:23:07

Umožní-li to rozpočet, asi bych sáhl alespoň po dbx266 (nebo Alesis 3630), obě mašinky umí makat jako gate a kompresor dohromady, fungují slušně a cenově to není zas taková hrůza (3630 je dokonce levnější než ta MDX1600 =D> )
The best sound comes from one source...

Uživatelský avatar
Pavel Vojta

Zvučení bicích

Příspěvek od Pavel Vojta » stř 01. dub 2009 0:28:04

Dvakrát neee

OH negejtovat, obzvláště pokud jde o snímání celé sady OH mikrofony. Vlastně si ani nedokážu představit že by to šlo nějak smysluplně nastavit. Tento způsob snímání je velice používaný pro jazzové hráče, mikrofony neumisťuji nad sadu ale ze zadu někde v blízkosti hlavy hráče orientované směrem k sadě a mířené někde mezi tomy a plechy. V kombinaci se sejmutým Kick a snare (někdy není nutné) a v případě použítí kvalitních mikrofonů poskytuje luxusní prostoroový obraz sady...

Druhé ne je pro používání zařízení jako 266, 3630 atp jako gate. To jsou kompresory a gate tam má naprosto jinné určení! Chybí jim nastavení release time a tedy možnost smyslumlného nastavení pro bicí nástroje. Všechny gate od Behr.... jsou poměrně zoufalá záležitost

jardatop
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 461
Registrován: stř 26. bře 2008 23:39:44
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Zvučení bicích

Příspěvek od jardatop » stř 01. dub 2009 0:49:02

Ja mam DBX 266tky a tam je na gate jeste pomer, v jakem to utlumi pod tresholdem. Neni to primo relase, ale mohlo by to fungovat na ty tomy taky dobre. Jeste jsem to nezkousel. mam je novy.

SoundMaster
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 14
Registrován: ned 27. dub 2008 12:13:35

Zvučení bicích

Příspěvek od SoundMaster » stř 01. dub 2009 7:12:50

S gate se počítá na zvučení kopáku a virblu. OH se gatovat nebudou... :)
Vím, že nic nevím.

Odpovědět

Zpět na „Zvučíme live a věci okolo“