Cim nakrmit "usi" (In-Ear)

Otázky a odpovědi z LIVE PRAXE - co, jak a proč dělat atd. (otázky na techniku směřujte do sekce Zvuková technika)
  • Reklama
  • DEMO 15
Drumer
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 55
Registrován: čtv 21. srp 2008 8:24:52

Re: Cim nakrmit "usi" (In-Ear)

Příspěvek od Drumer » pon 19. led 2009 11:24:29

já právě hraju na bici a u toho zpívám tak by mě zajímalo jestli to nebude slabé treba.momentálně používám sluchátkovy zesilovač a ineary koss.staly kolem 700 a docela mi vyhovují.slyším i ambient.

J.J.
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 600
Registrován: pon 21. led 2008 18:38:20

Re: Cim nakrmit "usi" (In-Ear)

Příspěvek od J.J. » pon 19. led 2009 13:39:43

Potřebuješ nutně za bicíma bezdrát???? Raději zainvestuj do kvalitních sluchátek, třeba ty UE5 jsou bomba, schválně vyzkoušej.
Zvukař bez www stránek

Drumer
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 55
Registrován: čtv 21. srp 2008 8:24:52

Re: Cim nakrmit "usi" (In-Ear)

Příspěvek od Drumer » pon 19. led 2009 15:54:42

J.J. píše:Potřebuješ nutně za bicíma bezdrát???? Raději zainvestuj do kvalitních sluchátek, třeba ty UE5 jsou bomba, schválně vyzkoušej.
No pokud to jinak nepůjde,tak budu muset :wink:

postak9238
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 10
Registrován: pát 27. úno 2009 2:55:45

Re: Cim nakrmit "usi" (In-Ear)

Příspěvek od postak9238 » pát 06. bře 2009 4:50:51

lidi nejleší in ear je ten co Tlumí koherentně,. s malými odchylkami ,které konpenzuje zrojem nebo i zdoji signálu, Nejvíc....a záleží na tom jak se ten zvuk do inear poslechu míchá a co se míchá nebo přimíchává. ... 8)

postak9238
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 10
Registrován: pát 27. úno 2009 2:55:45

Re: Cim nakrmit "usi" (In-Ear)

Příspěvek od postak9238 » pát 06. bře 2009 5:02:30

ambient na jevišti ve stereu dobře namíchán do uší úplně v pohodě vykompenzuje ucpaný uši a pak namícháš lehce to co schází... :D :D
,

Pierre
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 18
Registrován: úte 24. úno 2009 22:39:13
Bydliště: Zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Cim nakrmit "usi" (In-Ear)

Příspěvek od Pierre » sob 07. bře 2009 13:00:08

Nedávno jsem navštívil koncert Anety, a marně jsem na podiu hledal odposlechy. Nikde nic, všichni InEar. Řekl jsem si, že to musí být vlastně nádhera, nic nevazbí, nikdo neřve že se neslyší, a napadla mě hříšná myšlenka zkusit to. Ovšem co je v profi lize standardem, je v okresním podprůměrném bigbítu problém, a to nejen finanční, ale i lidský - ukecat je že to je to co vlastně chtějí.

Nakonec jsme se dohodli že to zkusíme, koupily se dva LD-MEI, originál sluchátka byly opravdu dobré leda jako špuntym tak je nahradily UE3. Bubeníkovi je bezdrátu škoda, tam stačila 5m prodlužka ke klasickým sluchátkám, ineary nechce. Nicméně po prvotních rozpacích se dostavilo nadšení, a už bez toho nechtějí hrát. Zpěvák se slyší dostatěčně a všude, a navíc kytara a basa si to můžou víc užít, protože se s ním na podiu nepřetláčí. Nicméně mi dochází auxy, protože každý chce něco jiného. U MEI100 se dual mono nedá poměrově míchat na přijímači, takže to nemá význam a všechno se míchá rovnou v mixu. Zkoušeli sme jet na 6 odposlechových cest, buben dostával i click do auxu, všichni chrochtali blahem. Můžu jen doporučit. Ale jak jim dát stereo to fakt nevím :-) kde bych to míchal ?

Srovnával sem při výběru tu LDMEI se Shure za cca dvojnásobek peněz, a musím říct že se mi víc líbilo to LDčko. Pominu li sluchátka, bylo tam míň rušení a řekl bych že i dynamika a přenos spodku je lepší, navíc ten shure je jen Mono. Ale i tak si myslím že je to celé jen moje úchylka, nevím kdo dneska zvučí bigít kam dojde 100 max 200 lidí na 6 cest, z toho dvě inearem :-) ale kdyby mě to mělo živit, určitě bych do toho šel, jen bych asi povýšil LDčka aspoň na MIPRO. Tam už bzch se nebál o nic... konkrétně ale pro holky z Abby by to mohlo být dobré, neviděl sem to ale typuju že se dostatečně vlní a je tam dost pohybu, a v těchto případech je to ideální. Jeden místní krasavec dokonce při ploužácích opouští podium a vmísí se mezi dav, v jedné rudce handku, v druhé nějakou krásku, v jednom uchu inear, druhým sleduje okolí zda se neblíží partner vzpůjčené dívčiny :-) jak vidno, každý najde své výhody....

Drumer
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 55
Registrován: čtv 21. srp 2008 8:24:52

Cim nakrmit "usi" (In-Ear)

Příspěvek od Drumer » pon 09. bře 2009 9:17:07

Zdravím,máte někdo zkušenost s tímto?
http://www.muzikant.cz/zvuk-a-nahravani ... 0-4071.php" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Fyla
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 904
Registrován: stř 09. črc 2008 15:58:11
Bydliště: براغ

Re: Cim nakrmit "usi" (In-Ear)

Příspěvek od Fyla » pon 09. bře 2009 10:04:38

J.J. píše:Potřebuješ nutně za bicíma bezdrát???? Raději zainvestuj do kvalitních sluchátek, třeba ty UE5 jsou bomba, schválně vyzkoušej.
Naprosty souhlas.

Drumer
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 55
Registrován: čtv 21. srp 2008 8:24:52

Cim nakrmit "usi" (In-Ear)

Příspěvek od Drumer » pon 09. bře 2009 12:02:26

Dík,přesně tohle jsem potřeboval :roll:

Drumer
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 55
Registrován: čtv 21. srp 2008 8:24:52

Re: Cim nakrmit "usi" (In-Ear)

Příspěvek od Drumer » ned 21. čer 2009 12:34:31

zdravim,v kapele jsme se bavili,že bychom zakoupili in ear system.Potřebovali bychom vícekanálový vysílač a jen bychom dokoupili přijímače,nejlépe by bylo,aby se dalo zapíchnout více monitor.cest,pokud by to šlo.Máte nějaké pozitivní tipy?Díky

P.S.Bicí neřešte,svůj odposlech mám již vyřešen,kdyby to zase někoho svádělo :-D

Drumer
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 55
Registrován: čtv 21. srp 2008 8:24:52

Re: Cim nakrmit "usi" (In-Ear)

Příspěvek od Drumer » úte 16. lis 2010 12:26:03

Ahoj,mám sluchátka UE5 pro a bohužel s nimi nejsem vůbec spokojen...Co se týče zvuku,tak tam to v pohodě vyhovuje,ale problém je držení v uších.Zkoušel jsem měnit všechny nástavce,ale nic nepomohlo.Uvažuji tedy o koupi nových sluchátek a to Sennheiser ie8.Máte někdo nějaké reference?

Uživatelský avatar
safa
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2684
Registrován: pon 26. pro 2005 1:28:29
Bydliště: Praha, matka měst a vesnic
Kontaktovat uživatele:

Re: Cim nakrmit "usi" (In-Ear)

Příspěvek od safa » úte 16. lis 2010 14:15:29

Ahoj,mám sluchátka UE5 pro a bohužel s nimi nejsem vůbec spokojen...Co se týče zvuku,tak tam to v pohodě vyhovuje,ale problém je držení v uších.
... jestli by to nechtelo udelat odlitky na miru primo na tvoje usi. Ty drzej a nasledne i tlumej nejlip.

Drumer
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 55
Registrován: čtv 21. srp 2008 8:24:52

Re: Cim nakrmit "usi" (In-Ear)

Příspěvek od Drumer » úte 16. lis 2010 14:48:38

No jo ale to stojí hrozných peněz a na to bohužel nemám:-(

Uživatelský avatar
gabluk
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 246
Registrován: stř 30. čer 2010 8:03:19
Bydliště: Melnik
Kontaktovat uživatele:

Re: Cim nakrmit "usi" (In-Ear)

Příspěvek od gabluk » úte 16. lis 2010 17:45:03

Ahoj, po ruznem zkoumani a testovani jsem skoncil u Sennheiser IE8, uhraje to zive bici, kytary, basu....cokoliv. Prijemny zvuk, obzvlaste na bassech, nekolk ruznych nastavcu - vybere si kazdy. Postupne si je porizujeme cela kapela. POZOR: Z Ciny (z jine fabriky nez se vyrabeji originaly) pres Polsko se tu vozi padelky, ktere jsou skoro k nerozeznani od originalu (pokud nemate v druhe ruce original), zvukove je tento padelek naprosto nepouzitelny. Rozhodne nekupovat jinde nez u autorizovanych prodejcu. Usetrite 1000Kc a prijdete realne o 5.000. Pokud nema nekdo tento padelany kus, nelze si na ne stezovat.
LD bezdratovy IEM 1000 jsem prave odlozil na vrakoviste, hodne sumi, "prenasi malo frekvenci" a kdyz mu zacnou dochazet baterky, zapiska vam do ucha tak, ze pak 20 minut neslysite. Prvni jsem uz reklamoval, druhy novy dela totez. Takze jsem si koupit IEM Sennheiser. Stoji o dost vice, ale hraje. Jsou proste zarizeni, u kterych nema smysl moc setrit. Absurdni by bylo prijit o sluch diky spatnemu odposlechu:-( Znamy jeste doporucoval JTS SIEM101 nebo 111. Kopie Shura, pry to hraje dobre.

Drumer
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 55
Registrován: čtv 21. srp 2008 8:24:52

Re: Cim nakrmit "usi" (In-Ear)

Příspěvek od Drumer » úte 16. lis 2010 18:15:06

No a jak se to dá poznat teda?to mají úplně všechno stejné?Objednal jsem si to u supergamer.cz,máte s nimi nějakou negativní zkušenost?Je to ve zboží.cz,tak by to mělo být ok,ne?

Odpovědět

Zpět na „Zvučíme live a věci okolo“