Neznámý mikrofon do symetrického vstupu

Otázky a odpovědi z LIVE PRAXE - co, jak a proč dělat atd. (otázky na techniku směřujte do sekce Zvuková technika)
  • Reklama
  • DEMO 15
sledge
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1035
Registrován: pát 09. črc 2010 15:57:29

Re: Neznámý mikrofon do symetrického vstupu

Příspěvek od sledge » stř 09. říj 2013 0:19:41

No vidíte a DPA pro změnu pro miniaturní mikrofony používá samozřejmě nesymetrické vedení (lze použíz i několik desítek metrů) a nejsou tam vážnější problémy s rušením. On jeden zásadní rozdíl je v tom, že linkové zařízení má obvykle vlastní napájení, které bývá někde přizeměné, zatímco mikrofon v naprosté většině případů není, takže odpadají problémy zemních smyček. Navíc mikrofonní vedení má sice malou úroveň, ale zase je na nízkých impedancích, což to částečně kompenzuje. Jinými slovy já bych nesymetriku zejména u mikrofonů až tak nedémonizoval - například to Rane - 3m kabel bude ještě celkem v pohodě, ale 3,2 m už bude naprosto nepoužitelné... ano i taková dedukce může být z uvedeného možná a přitom to tak není.

Principiálně je symetrika lepší, ale ani nesymetrika není kdovíjaký průser. Veškeré video a VF se tahá prakticky výhradně nesymetricky a to jde o dost dlouhé kabelové délky...

Aneb když jsem měl zesilovač, který trochu bruměl, tak jsem se to snažil nějak eliminovat...no a když jsem táhl zkusmo HOLÝ (=bez stínění, ale s izolací) signálový vodič z výstupu operáku bezprostředně kolem usměrňovače, trafa, síťových terminálů... ten brum se slyšitelně nijak neměnil (a to byl odhadem na řádově -80 dBFS). Ve srovnání s tím je stíněný kablík takřka dokonale chráněn...
1) Audiopro s.r.o. - servis, instalace, akustika, podpora: http://www.audiopro.cz
2) Práce všeho druhu (měření, vývoj, poradenství,...)

Lupiino
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 81
Registrován: pon 25. úno 2013 8:45:17

Re: Neznámý mikrofon do symetrického vstupu

Příspěvek od Lupiino » stř 09. říj 2013 8:18:07

Jo, jsou místa, kde lze nesynetrické vedení použít beztrestně. Ale není jich mnoho. V rámci eliminace možných průserů...... :)

Odpovědět

Zpět na „Zvučíme live a věci okolo“