(ne)rovnoměrnost ozvučení poslechové plochy

Otázky a odpovědi z LIVE PRAXE - co, jak a proč dělat atd. (otázky na techniku směřujte do sekce Zvuková technika)
  • Reklama
  • DEMO 15
Dlouhán
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 23
Registrován: čtv 03. dub 2008 21:23:58
Bydliště: Na samotě u lesa

Příspěvek od Dlouhán » pát 18. dub 2008 14:26:21

J.J. píše:
Dlouhán píše:Já jdu taky s trochou do mlýna.Nevím sice,jak by se tento problém dal uspokojivě a na trvalo vyřešit,ale podělím se se svým řešením tak,jak to řeším já.
Jsme malinkatá kapela a používáme jen dva malé satelity.Ale to teď neni až tak důležité.Při produkci Jsem si všimnul že když mám edny natočené tzv.do trojůhelníku.tak v tom bodě kde se stýkají je prázdno.Rozhodil sem je tedy přímo rovně,nebo alespoň tak,aby se ten společný bod vyskytoval až někde vzadu sálu.
Je to jen postřech a každý sál je jiný.Kdyby si tam chtěl dát kvůli většímu pokrytí zvuku více repráků do sálu,zřejmě by jsi na tento problém taky narazil.Je to individuální.
Ne že bych chtěl rýpat - ale to co popisuješ vypadá jako přefázovaný signál L vs. R. Normálně by to mělo ve středu hrát nejhlasitěji :-)

J.J. Jak se múže stát,že budu mít přefázovaný signál?Používám mix od Behringera a nakonci jedu nezávisle 2 x 600 w.(seriozně).

J.J.
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 600
Registrován: pon 21. led 2008 18:38:20

Příspěvek od J.J. » pát 18. dub 2008 14:35:23

Nejčastěji přehozením + a - na kabelech (tedy spíše pouze na jednom) k reproduktorům. Další možnost je opačná polarita na symetrickém přívodu k zesilovačům. A tak podobně.

Uživatelský avatar
Pavel Sedlák
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1326
Registrován: úte 24. črc 2007 12:44:06
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Příspěvek od Pavel Sedlák » pát 18. dub 2008 14:56:23

jj taky jsem si přehodil polaritu kabelu ve speakonu.

A taky jsem si stavěl bedny a driver měl z výroby špatně označenou polaritu (Selenium D210).

Bedny dej vedle sebe, propoj ověřeným kabelem paralelně a poslouchej.
Mělo by to opravdu hrát ze středu.

Dlouhán
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 23
Registrován: čtv 03. dub 2008 21:23:58
Bydliště: Na samotě u lesa

Příspěvek od Dlouhán » pát 18. dub 2008 16:46:51

Vyzkouším to.Třeba jsem celou dobu dělal někde chybu v zapojení.Díky

Dlouhán
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 23
Registrován: čtv 03. dub 2008 21:23:58
Bydliště: Na samotě u lesa

Příspěvek od Dlouhán » pát 18. dub 2008 17:24:18

Dlouhán píše:Vyzkouším to.Třeba jsem celou dobu dělal někde chybu v zapojení.Díky
:D :D :D
Naposledy upravil(a) Dlouhán dne pát 18. dub 2008 23:17:57, celkem upraveno 1 x.

Odpovědět

Zpět na „Zvučíme live a věci okolo“