Zvučení tahací harmoniky

Otázky a odpovědi z LIVE PRAXE - co, jak a proč dělat atd. (otázky na techniku směřujte do sekce Zvuková technika)
  • Reklama
  • DEMO 15
OK2MDK
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 502
Registrován: sob 31. led 2009 8:09:41
Bydliště: Valašské Meziříčí
Kontaktovat uživatele:

Zvučení tahací harmoniky

Příspěvek od OK2MDK » čtv 25. bře 2010 10:55:14

Ahoj,
měl bych dotaz, se spolužákem se už skoro přes čtvrt roku dohadujeme jak vyzrát na tahací harmoniku,
Jestli dva mikrofony a to na melodickou a basovou stranu. Nebo jenom na melodickou na stojan, na fotkách a videích sem viděl pouze jeden a to u melodické strany (divokej bill, tři sestry). konkrétně klasickou SM-57...

Jak to řešíte vy? Je to kapela okresníhgo charakteru, a harmonikář si představuje oboje, ale nebrání se čemukoliv. a tak se obracím o radu.

Předem Díky mirek

maly_medved
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 716
Registrován: úte 03. črc 2007 9:27:11
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvučení tahací harmoniky

Příspěvek od maly_medved » čtv 25. bře 2010 12:03:16

záleží na tom .... někteří hráči hrajou jn melodickou linku, jiní obojí.

Plné nazvučení buď majitelem nástroje ( snímače ) , nebo dvěma mikrofony. Když je sám nebo není bordel na podiu tak dávám AKG C 451 ( nebo AKG C1000 ) , když jsou s "bigbítem" dávám dynamiku ( Shure SM57 nebo EV RE-20 ) .

Jiří E
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 102
Registrován: čtv 02. říj 2008 15:21:39
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvučení tahací harmoniky

Příspěvek od Jiří E » čtv 25. bře 2010 14:02:08

Nejlépe koupit speciální mikrák na tahací harmoniku, dva samostatní mikráky na ohebných držácích do krabičky-odtud samostatný výstup do XLR ( napájené fantomem ).Na krabičce je možno udělat poměr obou mikrofonů. Typ a označení ale nevím, mohu se kluků ale zeptat.

maly_medved
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 716
Registrován: úte 03. črc 2007 9:27:11
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvučení tahací harmoniky

Příspěvek od maly_medved » čtv 25. bře 2010 14:09:49

AKG B29L

OK2MDK
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 502
Registrován: sob 31. led 2009 8:09:41
Bydliště: Valašské Meziříčí
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvučení tahací harmoniky

Příspěvek od OK2MDK » čtv 25. bře 2010 18:19:37

tak se nám to pěkne rozuzlilo,
díkes moc..

Uživatelský avatar
Pavel Sedlák
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1329
Registrován: úte 24. črc 2007 12:44:06
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Zvučení tahací harmoniky

Příspěvek od Pavel Sedlák » čtv 25. bře 2010 20:04:36

Cokoliv na husích krcích - třeba dechové speciály.

AKG kdysi dělal speciál, má to třeba Ruda Hálek (Kukulín, Šlapeto...) a myslím, že mu to hraje nejlíp.
Faktem je, že v orchestru musí být v aranži na basovou část pamatováno, jinak je lepší nabrat jenom melodickou část.
A s SM57 nic nezkazíš, ale celkem dobře dopadnou i jiné normální zpěvové a nástrojové mikrofony.
Já na to dávám AKG D770 - nějak se mi líbí :-)

Další možnost je zabudování mikrofonu dovnitř, ale žádná velká sláva to není - Jim Čert
Nemám strach z lopaty, mám strach ze srpu a kladiva

Uživatelský avatar
Fyla
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 904
Registrován: stř 09. črc 2008 15:58:11
Bydliště: براغ

Re: Zvučení tahací harmoniky

Příspěvek od Fyla » čtv 25. bře 2010 20:33:02

Do hlasite kapely 2x DPA 4099, do "akusticke muziky" na basy 4099 a km184 na stojanu. Pro me ucho idealni kombinace... (ne levna, idealni)

Uživatelský avatar
gavo
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 291
Registrován: ned 30. lis 2008 11:13:07
Bydliště: Poprad - Slovakia
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvučení tahací harmoniky

Příspěvek od gavo » čtv 25. bře 2010 21:42:20

Osobne by som sa stranil akychkolvek kondenzatorovych rieseni - hlavne na podiu. U harmoniky som mal najcastejsi problem ked mi harmonikar klepal po lavesoch ako vysinuty a z harmoniky som mal skorej perkisue ako harmoniku - samozrejem pri snimani s AKG C1000S podla mna stojanove riesenie s dvoma SM47 je najidealnejsi sposob pro live - mikrofony na husom krku su tez fajn ale na moj vkus potom harmonika zneje priliz konkretne ale to uz je osobny nazor a ucho zvukara (mam rad ked harmoniky a dychove nastroje zneju viacej priesotorovo - ale ne az moc, okrem kapely co hra jazz)

Osobne by som siel do 2x SM47 a postavil ich proti sebe
Nic lepsie ako sediet za mixom pocas koncertu a jest pizzu nepoznam :D - vlastne ano - pocit ked vidim, ze kapela na tu pizzu slinta :P

OK2MDK
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 502
Registrován: sob 31. led 2009 8:09:41
Bydliště: Valašské Meziříčí
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvučení tahací harmoniky

Příspěvek od OK2MDK » sob 27. bře 2010 8:49:31

Díky pánové, jde o rostoucí zábavovou kapelu, tak bordel na podiu snad nehrozí, doufám že se povedou vychovat :D

Uživatelský avatar
Pavel Sedlák
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1329
Registrován: úte 24. črc 2007 12:44:06
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Zvučení tahací harmoniky

Příspěvek od Pavel Sedlák » sob 27. bře 2010 10:51:27

DPA jsou ideální, ale drahá volba.
Nic lepšího jsem zatím neviděl/neslyšel
Nemám strach z lopaty, mám strach ze srpu a kladiva

rakyroky
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 59
Registrován: úte 31. říj 2006 15:32:44
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvučení tahací harmoniky

Příspěvek od rakyroky » pon 29. bře 2010 15:50:44

OK2MDK: nekolik let pusobim jako hrac a zvukar v kapele, kde hraje heligonka. Tam pouzivame posledni dobou 2x AKG c419. nad melodickou ruku pripiname na remen na zada a na basouvou na remen kolem ruky. daji se tak delat i akordeony.oproti mikrofonu na stojanu je to mene narocnejsi na harmonikarovu staticnost a preslechy od dalsich nastroju. Delam nekolik let i setkani heligonkaru jako zvukar a tam radeji pouzivam C1000 na melodickou - lepsi zvuk a C419 na basovou. basova ruka nejde semout nicim jinym nez mikrofonem pripnutym primo na harmonice- meni se pak vzdalenost o mikrofonu a nedela to dobrotu.
jako idealní řešení spatřuji v tomto:
http://www.beyerdynamic.de/en/music-per ... 14c4b263c4

------
edit admin: pro problém se zdejším zobrazením celého linku, uvedeného výše, ještě odkazuji na jednoho z českých prodejců,
viz http://www.audiopro.cz/novinky/7-2005/b ... rdeon.html
"Chyba bude asi.... Mezi mikrofonem a židlí."
http://ozvuceni.wbs.cz/" onclick="window.open(this.href);return false;

OK2MDK
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 502
Registrován: sob 31. led 2009 8:09:41
Bydliště: Valašské Meziříčí
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvučení tahací harmoniky

Příspěvek od OK2MDK » pon 29. bře 2010 15:55:22

Díky za vyčerpávajíci odpověd, teda hochy bude stejně držet v mezích komrpomisu pokladnička, ale tak uvidíme, já právě nenasel o tahačce nikde nic tak sem se informativne zeptal mockrát díky..

Uživatelský avatar
Návštěvník

Re: Zvučení tahací harmoniky

Příspěvek od Návštěvník » pon 05. dub 2010 15:50:21

ahoj, ja pouzivam toto:
http://www.microvox.demon.co.uk/accpage.htm

na basy nic, nehram ich, nakolko kapela je rockova a tak ci tak by to nebolo pocut
ten mike je vyborny, akurat sem tam bol problem s feedbackom ale to som vyriesil vyrobenim takeho krytu na ten mikrofon, takze pohoda

Uživatelský avatar
safa
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2684
Registrován: pon 26. pro 2005 1:28:29
Bydliště: Praha, matka měst a vesnic
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvučení tahací harmoniky

Příspěvek od safa » čtv 03. čer 2010 23:47:13

pavel2 píše:DPA jsou ideální, ale drahá volba.
Nic lepšího jsem zatím neviděl/neslyšel
... na akordeon mame specialitku: Beyerdynamic Opus 86

http://www.audiopro.cz/prodejni-katalog ... /akordeon/

Vyborna vec, jen se na nastoj oboustrankou nalepi podlozka (da se i sroubovat, ale proc, oboustranka drzi skvele), mikrofon na zapadce se da z drzek kdykoliv sundat (drzky do futralu) nebo zase zacvaknout do podlozky ... funguje to paradne. Je na to podobnej smesovac za pasek jako na to AKGcko

Uživatelský avatar
lpys

Re: Zvučení tahací harmoniky

Příspěvek od lpys » ned 22. bře 2015 18:15:53

Já mám nejlepší zkušenost s následujícím: používám kvalitní kondenzátorový mikrofon, který mám připevněný na předním krytu akordeonu (zde jsem si oboustrankou přilepil kovové oko - když se to dobře udělá a v dobré barvě, tak to vypadá v pohodě) - ten mám připojený na kytarové kombo, které je při koncertech ozvučené vlastním mikrofonem. Je to super zejména pro akordeonistu v rockové kapele, protože kombo ti krásně poslouží jako odposlech.

Odpovědět

Zpět na „Zvučíme live a věci okolo“