Pa do 130 tis, stačí to?

Otázky a odpovědi z LIVE PRAXE - co, jak a proč dělat atd. (otázky na techniku směřujte do sekce Zvuková technika)
  • Reklama
  • DEMO 15
petr.blizzard
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 9
Registrován: sob 27. říj 2007 1:04:06

Pa do 130 tis, stačí to?

Příspěvek od petr.blizzard » ned 28. říj 2007 17:55:08

Zdravím, doposud jsem zvučil jen malé akce v hospodě.To znamená ozvučení zpěvu a basy.Nyní uvažuji o ozvučení sálu, tak pro 100 až 250 lidí.Styl Rock a Metal.Myslíte, že mi tato sestava bude stačit?Děkuji za rady…

Mix Allen-Heath PA 20 cena cca 23.000
http://prodance.netdirect.cz/DetailPage.asp?DPG=76218

Repro Mackie SA1530z cena 57.600
http://www.audiotek.cz/Mackie-SA1530z-S ... boxy:12339

Kabely + párák cena 10.000
http://www.thomann.de/de/the_sssnake_sk ... ticore.htm

Mikrofony
Bicí: sada Shure PGDMK6 + SM57LC cena 15.000
http://www.thomann.de/de/shure_pgdmk6xlr.htm

Aparatura: 2 x Shure SM57 LC cena 5.500
http://www.thomann.de/de/shure_sm57_lc.htm

Zpěv: AKG D5 už mám
http://eshop.kytary.cz/akg-d5-profesion ... 4a30ce66f5

Volály: 2 x Shure PG48 cena 2.140
http://eshop.kytary.cz/shure-pg48-perfo ... 4a30ce66f5

Odposlechy 3 x Omnitronic KB-210A 14.070
http://omnitronic.cz/?akce=prod&rub=&id ... 1193590027

Celkem 127.310,-

Více si bohužel nemohu dovolit.Ekvalizéry, efekty apod., jsou zabudované v mixu, takže zatím musím vystačit s tím co je tam.

Uživatelský avatar
safa
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2684
Registrován: pon 26. pro 2005 1:28:29
Bydliště: Praha, matka měst a vesnic
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od safa » ned 28. říj 2007 19:33:17

MMno do zacatku asi dobry, bolest bych videl v tech odposlechach coz neni zadnej zazrak (slusne receno) a navic pri absenci EQ na odposlechovych cestach toho s nima ani moc nenadelas. Ale chapu ze limit je linit, kazdopadne az neco vydelas tak bych videl prvni investici do slusnejsiho 1/3okt. EQ i kdyby mel bejt z druhy ruky (mozna by to moh bejt i vicefiltrovej parametrickej EQ jako byl treba Behringruv PEQ).

Uživatelský avatar
Pavel Sedlák
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1329
Registrován: úte 24. črc 2007 12:44:06
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Příspěvek od Pavel Sedlák » pon 29. říj 2007 9:58:56

PG48 neznám, ale PG58 je dost slabá, líp hraje soundking EH002...

SM57 - OK
To PD neznám

AKG D5 - OK

Allen-Heath PA 20 - OK
Mackie SA1530z - OK (časem je můžeš doplnit o SUBy)

Omnitronicy - asi se s nima budeš vztekat, protože to docela píská a blbě hraje. A blbě se prodávaj...

Alternativa je pak Megaton stavebnice (12") asi za 6000 (?) se kterejma určitě problém nebude.

+ souhlas se "safa"

Uživatelský avatar
safa
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2684
Registrován: pon 26. pro 2005 1:28:29
Bydliště: Praha, matka měst a vesnic
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od safa » pon 29. říj 2007 11:53:32

pavel2 píše: Alternativa je pak Megaton stavebnice (12") asi za 6000 (?) se kterejma určitě problém nebude.
... mmnojo jenze to je pasivka, takze k tomu jeste konce ... a to asi uz bude nad limit. I kdyz je to mrtvola tak celkem ten vyber aktivnich Omnitronicu chapu.

petr.blizzard
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 9
Registrován: sob 27. říj 2007 1:04:06

Příspěvek od petr.blizzard » pon 29. říj 2007 16:04:01

Děkuji za rady, o výměně odposlechu určitě popřemýšlím, myslím, že bude lepší připlatit, než pak mít odpslechy, které vazbí.

Ještě jsem narazil na problém v auxechu mixu, místo PA20(2/2 aux), uvažuji o Yamaha MG24/14 FX(4/2 aux).Na pódiu budu potřebovat čtyři odposlechy a do každého dán jiný poměr nástrojů.Je tato Yamaha kvalitní, máte nikdo zkušenosti?

http://eshop.kytary.cz/yamaha-mg24-14-f ... 4a30ce66f5

Ještě jsem našel tyto odposlechy, poraďte prosím.Děkuji moc...

http://eshop.kytary.cz/laney-cxp-112-ak ... 4a30ce66f5

Nebo máte nějaké doporučení odposlechů, tak do 7.000kč?

Uživatelský avatar
safa
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2684
Registrován: pon 26. pro 2005 1:28:29
Bydliště: Praha, matka měst a vesnic
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od safa » pon 29. říj 2007 17:56:59

petr.blizzard píše:Je tato Yamaha kvalitní, máte nikdo zkušenosti?
... to nevim, mel bych na ni delat nekdy v breznu tak ti pak reknu ;-) . Ale proti tomu AH bych rek ze nic moc, prinejmensim ma kratky fadery a co jsem si na GM serii na vystave sahal tak dost cinsky provedeny. Co ale dneska neni cinsky taky, zejo.

Nevim neznam, ale podle fotky mi ten Laney prijde lepsi nez Omnitronic plastaky ... ale neslysel jsem (podle forky se vazne kvalita zvuku urcuje velmi spatne, taky to muze mit piezzo a priserne jedovaty vejsky, co ja vim ;-) ). Legracni je taky, ze stranky Laney o ty bedne podle typu nevi zhola nic a Google taky nic moc. Aktualni varianta u Laneyho na webu je asi CP12-II.

Jinak esli koupis tohle tak doporucuju sundat hmatniky knofliku, protoze jinak ti s tim budou na xeftech muzikanti kroutit a pak se divit "sakra proc ti to furt tak piska" ;-)

Uživatelský avatar
Pavel Sedlák
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1329
Registrován: úte 24. črc 2007 12:44:06
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Příspěvek od Pavel Sedlák » úte 30. říj 2007 13:13:14

K tomu AH - alternativu bych hledal třeba u Soundcraft.
Myslím si, že třeba takový MPM12 je přinejmenším vyrovnaný soupeř.

V současné době se soundcarftem dělam, a například přebuditelnost vstupů je obrovská, zrovna tak odstup šumu ap.

Rovněž řada Spirit Folio je vynikající...

petr.blizzard
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 9
Registrován: sob 27. říj 2007 1:04:06

Příspěvek od petr.blizzard » úte 30. říj 2007 22:52:58

Děkuji za rady, soundcraft jsou dobrý, dost jsem je slyšel chválit, ale pořád mě odrazuje ten počet auxů.Budu mít na pódiu čtyři odposlechy a každý muzikant po mě bude chtít v odposlecu jiný nástroj a nebo jiný poměr a budu nahranej a oni nasr., tak teď nevím.Zatím jsem nenašel jiný mix než Yamahu, který by toto splňoval a přitom se vešel do 25.000,- kč.Ale té Yamahy se na druhou stranu bojím, zatím jsem na ní neslyšel žádnou recenzi.

Nevíte ještě o nějakém jiném mixu, který bude mít 4 auxy pro odposechy a bude mít zabudovaný efekty?Max 25-30tis.

Uživatelský avatar
safa
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2684
Registrován: pon 26. pro 2005 1:28:29
Bydliště: Praha, matka měst a vesnic
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od safa » stř 31. říj 2007 21:12:42

pavel2 píše: Myslím si, že třeba takový MPM12 je přinejmenším vyrovnaný soupeř.
... mmno i kdyz mam tu znacku (Soundcraft) rad (narozdil od AH) tak to bych rek ze teda moc vyrovnany souper neni a to ani prinejmensim. Pokud dobre vidim tak ten Craft ma kratky 60tkovy fadery (coz zase takovej problem bejt nemusi kdyz si dobre srovnas gainy, ale ...> ), nema interni FX a nema ani zakladni EQ na masteru (coz vzhledem k tomu, ze kolegovi do zacatku nezbyva na masterEQ je docela minus). Ten AH ma navic vracecky na EF na faderu s MUTEm a PFL coz je fajn vec). Ten Soundcraft mi prijde bliz spis Yamaze MG a Behingeru SL .
Naposledy upravil(a) safa dne stř 31. říj 2007 21:32:48, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
safa
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2684
Registrován: pon 26. pro 2005 1:28:29
Bydliště: Praha, matka měst a vesnic
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od safa » stř 31. říj 2007 21:29:48

petr.blizzard píše:Děkuji za rady, soundcraft jsou dobrý, dost jsem je slyšel chválit, ale pořád mě odrazuje ten počet auxů.Budu mít na pódiu čtyři odposlechy a každý muzikant po mě bude chtít v odposlecu jiný nástroj a nebo jiný poměr a budu nahranej a oni nasr., tak teď nevím.Zatím jsem
... mmno u toho AH by me zajimalo co se skryva pod tou sbernici oznacenou jen AUX (modrej). Buh vi co to je, cekal bych ze to bude AUX prepinatelnej pre-post ale prepinani nevidim. Tim padem b me zajimalo esli je to pre nebo post.

petr.blizzard
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 9
Registrován: sob 27. říj 2007 1:04:06

Příspěvek od petr.blizzard » stř 31. říj 2007 23:33:26

Ten modrý by měl být /post, na audioteku to je popsaný.Takže by se mohl použít, jako třetí monitor.Myslíte, že to stačí?Že bych měl čtyři monitory a do dvou znich pouštěl stejný poměry nástrojů.Děláte to tak nikdo a jaké jsou výsledky?Nebude mě to moc omezovat?

Uživatelský avatar
safa
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2684
Registrován: pon 26. pro 2005 1:28:29
Bydliště: Praha, matka měst a vesnic
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od safa » čtv 01. lis 2007 15:08:12

petr.blizzard píše:Ten modrý by měl být /post, na audioteku to je popsaný.Takže by se mohl použít, jako třetí monitor.Myslíte, že to stačí?Že bych měl čtyři monitory a do dvou znich pouštěl stejný poměry nástrojů.Děláte to tak nikdo a jaké jsou výsledky?Nebude mě to moc omezovat?
... tak jestli je POST tak ho tezko pouzijes jako monitor (nebo je to prinejmensim hroooooznej opruz).

Jestli ti to bude stacit ... to nevim zalezi na tom co delas za kapely. Treba nam by to nestacilo, potrebujeme minimalne 4 cesty (kdyz seberu odposlech kytaristovi a vystavim se pohorseni tak 3) , ale fakt je ze to je vetsi parta.

kalfar
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 241
Registrován: ned 19. srp 2007 16:21:00
Bydliště: Podkrkonoší

Příspěvek od kalfar » čtv 01. lis 2007 17:03:22

safa píše:Jestli ti to bude stacit ... to nevim zalezi na tom co delas za kapely. Treba nam by to nestacilo, potrebujeme minimalne 4 cesty (kdyz seberu odposlech kytaristovi a vystavim se pohorseni tak 3) , ale fakt je ze to je vetsi parta.
Na druhou stranu když zvučíš nenáročnou kapelu tak ti stačí jedna :oops: Já jezdím s metalovou kapelou a máme jednu cestu roztahanou do čtyř odposlechů a pouštíme do toho jen vokály.

Uživatelský avatar
safa
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2684
Registrován: pon 26. pro 2005 1:28:29
Bydliště: Praha, matka měst a vesnic
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od safa » čtv 01. lis 2007 23:59:53

... presne tak, takze zalezi jaky ma Petr, a produkce kterou bude zvucit, naroky.

petr.blizzard
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 9
Registrován: sob 27. říj 2007 1:04:06

Příspěvek od petr.blizzard » pát 02. lis 2007 10:50:30

To je právě ono, v kapele ve které hraji stačí dvě cesty, jedna pro bubeníka(kytara a zpěv) a pro zbytek jen zpěvy(popř. basu, když je přes linku).Ale setkávám se i s kapelou, která chce toto: kytarista(basu a zpěv), basák(basu, kytaru a zpěv), zpěvák(zpěv), bubeník(vše).Je to skutečně o muzikantech, podle mě by měli každému stačit dvě cesty, ale bohužel jsou i nevyrzálí muzikanti, kteří prostě musí slyšet všechny na plný kule, bohužel :-(

Zatím to vypadá, že skočím do té Yamahy a když to bude nějaký propadák, tak to vrátím(mám 100 dní na vyzkoušení).Vše ale uskutečním a z kraje příštího roku, tak pak dám vědět, jak to hraje.Ještě k tomu koupím aktivní odposlechy Laney CXP112 a EQ Tapco T231 tweeq nebo Behringer FBQ3102.

Nakonec to bude tak do 150.000,-

Odpovědět

Zpět na „Zvučíme live a věci okolo“